Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Alpinus 150 po 3latach postoju.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 17.05.2024 13:05



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Alpinus 150 po 3latach postoju. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 17.02.2016 11:58
Posty: 3
Imię: Piotr
Quad: Alpinus 150cc
PostWysłany: 17.02.2016 12:32 
Alpinus 150 po 3latach postoju.
Witam.

Reaktywuję quada Alpinus 150cc, w wyniku zgonu rozrusznika poprzedni właściciel trzymał go przez 3 lata w garażu.
Z moich informacji wynika że śmigał do końca aż któregoś dnia rozrusznik zamilkł i pstrykał jedynie przekaźnik.
Podobno po zacięciu rozrusznika udało się go jeszcze odpalić, właściciel pokręcił magnetem i odpalił ale nie naprawił go tylko zostawił.

Rozruch wymieniłem, przy okazji akumulator i całą wiązkę instalacji bo się rozsypała przy wyciąganiu gaźnika do czyszczenia. Aktualnie wszystko jest według schematów, po za stacyjką którą zlikwidowałem został jedynie "gaszak" i starter na kierownicy. Wszystko poczyszczone na błysk, rozruch kręci, iskra jest, paliwo podaje gaźnik po regulacji, zawory regulowałem na podstawie kilku porad s0,5 w0,7 później s0,10 w0,15...

Niestety nie odpali, podczas kręcenia rozruchem silnik wydaje głos jak by odpalał i czuć spaliny ale bez rozrusznika od razu gaśnie tak jak by nie miał siły chodzić bez wspomagania rozrusznikiem. Świeca po wykręceniu czarna okopcona, zakładałem inne i nic iskra na wszystkich dziwnie jasna a chyba powinna być niebieskawa.
Króciec sprawdzałem, szczelny w dobrej kondycji. Po zalaniu Pb bezpośrednio w cylinder strzela w tłumik lub milczy całkowicie.

Na moje oko wychodzi że coś z modułem CDI ale to moja teoria nie jestem ekspertem.
Poradźcie coś, czego się czepić bo jeszcze tylko magneta nie zdejmowałem a tak to już wszystko sprawdzałem :)


 
Profil

Rejestracja: 09.02.2016 22:06
Posty: 34
Quad: Bs250
PostWysłany: 17.02.2016 18:49 
Re: Alpinus 150 po 3latach postoju.
Sprawdź kompresję , i czy magneto nie ścięło klina , to jest silnik na łańcuchu czy na popychaczach ???


 
Profil

Rejestracja: 17.02.2016 11:58
Posty: 3
Imię: Piotr
Quad: Alpinus 150cc
PostWysłany: 18.02.2016 07:32 
Re: Alpinus 150 po 3latach postoju.
To jest silnik na łańcuszku, łańcuszek i zębatka które widziałem przy zaworach jeszcze dużego luzu nie pokazują.

Kompresji sprawdzić nie mam jak, trzeba by poszukać ale może coś wymyślę. Organoleptycznie jedynie widzę że ciężko kręci się magnetem z zakręconą świecą, słychać syki i wężyki od podciśnień pracują jak należy to tak jak by było wszystko dobrze. Podczas kręcenia rozruchem, silnik pali bo czuć spaliny ale nie daje rady się rozkręcić, zatkałem dłonią tłumik to też czuć te strzały kompresji.

Dzisiaj zdejmę magneto, widzę że będzie z nim problem... ale wyspawam jakiś ściągacz może.


Nie mam tylko pojęcia jak zachowuje się uszkodzony moduł CDI, czy może takie objawy dawać? Nie mam z tym doświadczenia. Prąd podaje na świecę raczej dobry bo kopie jak wódka z nałęczowianką :D


 
Profil

Rejestracja: 09.02.2016 22:06
Posty: 34
Quad: Bs250
PostWysłany: 18.02.2016 12:09 
Re: Alpinus 150 po 3latach postoju.
Może być rozrząd przestawiony


 
Profil

Rejestracja: 17.02.2016 11:58
Posty: 3
Imię: Piotr
Quad: Alpinus 150cc
PostWysłany: 18.02.2016 19:20 
Re: Alpinus 150 po 3latach postoju.
Zgadza się. Problem leży w rozrządzie, pękła sprężyna w takim jak by napinaczu który wciska ślizgacz łańcuszka aby go napiąć. Gdy silnik jest zgaszony łańcuch napina chyba tylko siłą opadania że wartości na zaworach się zgadzają, gdy silnik startuje ten napinacz nie trzyma już i zębatka zmienia położenie. Napinałem łańcuszek ręcznie to na ssącym wychodziła ogromna szczelina i zębatka uciekała ze znaków. Przestawiłem łańcuszek o 2 ząbki i już poustawiałem na znaki tylko dać nowy napinacz i powinno hulać.

Dzięki za naprowadzenie :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.