Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 13:54



Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.05.2009 10:08
Posty: 90
Miejscowość: Kraków
Quad: Bashan 200cc 2009r
PostWysłany: 09.01.2010 16:44 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
no tak ale to było na szybkościach nagrane bez tłumika pewnie ze kijowo teraz brzmi ale po założeniu tłumika będzie o wiele wiele lepiej :)

-- dodano 09.01.2010 16:52 --

witam parę miesięcy temu wybebeszyłem tłumik ale powiem Wam szczerze ze quad jest tylko ciutke mocniejszy ale ma strasznie metaliczny dźwięk ... to wybebeszanie to jeden wielki bezsens lepiej zainwestować i kupić oryginalny wydech ... albo po prostu lepszy ..

_________________
Wszędzie dobrze ale w terenie na quadzie najlepiej:D


Ostatnio zmieniony przez Marines, 09.01.2010 16:44, edytowano w sumie 1 raz

Pisownia! Wielokropek... !



 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2009 19:20
Posty: 7
Quad: Kingway Johnaton 200
PostWysłany: 27.01.2010 21:30 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
A ja tak sobie myślę że rozsądnym wyjściem z sytuacji zamiast wybrzeszenia i kupowania tłumika przelotowego byłoby może zastosowanie tłumika z crossa podobnej pojemności oczywiście też 4T fabrycznego. Sądzę że raczej polepszyłoby to pracę silnika itd.. Jak źle myślę to poprawcie :]

_________________
Rysować Światłem
Skup Laptopów
Skup Telefonów Komórkowych Warszawa


 
Profil

Rejestracja: 04.02.2008 11:31
Posty: 173
Miejscowość: czestochowa
Quad: zrobiony na zachĂłd od Tokio
PostWysłany: 27.01.2010 23:08 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
Po nazwie gada myśle że jesteś gdzieś z okolic Popowa :D
Szczerze? Wyebeszenie to wieś tuning gó..o daje oprócz jazgotu przyjemnego może przez jakies 60 min kiedy jeszcze się właścicielowi wydaje że ma Raptora a póżniej to już kiszka się gdzieś pojawić.Masz chinca to się ciesz i nie zrobisz z niego rasowej maszyny.Chcesz szpanu? lansu? to nie tłumik spójrz na filmy Hipona co da się roić tym "szajsem".Wielu właścicieli markowych gadów pozazdrości, z tych wielu wielu nigdy nie będzie tak jeżdzic.

Ale wracając do tematu widziałem kilka filmików z takimi tłumikami od crossów i z allegro jakieś i gang wydawał się fajny tylko trzeba pamiętać bezwzględnie o reg, gażnika.Problem w tym że szukasz sprawdzone receptury, a takiej nie ma musisz wydać kaskę i sprawdzić :D .A wtedy napisz to i ja zakupie żeby sobie polepszyć humor :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2009 19:20
Posty: 7
Quad: Kingway Johnaton 200
PostWysłany: 28.01.2010 07:45 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
Podałem propozycję dla kolegi żeby miał jakiś wariant jeżeli chce wybeszeszyć tłumik. Dla mnie to też metoda nie zaciekawa... Jestem z podlaskiego więc musiałeś pomylić z kimś :). Ja na razie takich ulepszeń nie wprowadzam no bo i po co 200 nigdy nie będzie raptorem . Też kiedyś myślałem nad zastosowaniem przelotu tak jak to ma miejsce w wielu przypadkach w holandii. Ale to tylko robione jest dla jak to pięknie ująłeś "szpanu" . Chińczyk pozostanie chińczykiem i tłumik nie zrobi z niego bestii. To tyle lekki oftop za co przepraszam. Sądzę że temat można zamknąć ponieważ chyba już zostały wyczerpane wszelkiego rodzaju warianty. Pozdrawiam :)

_________________
Rysować Światłem
Skup Laptopów
Skup Telefonów Komórkowych Warszawa


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.12.2009 19:43
Posty: 74
PostWysłany: 28.01.2010 13:44 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
mój Bashan jest odblokowany i żeby go nie dusić wywaliłem cały środek z wydechu i trochę przedłużyłem. nawet cicho chodzi.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2009 19:20
Posty: 7
Quad: Kingway Johnaton 200
PostWysłany: 28.01.2010 20:01 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
Co do tłumików na ebayu są dostępne
http://cgi.ebay.pl/Bashan-BS200S-7-Spor ... 3a536b7087

http://cgi.ebay.pl/ATV-Quad-Bashan-HMP- ... 255849a112

Dla tych co mają dużo kasy i nie wiedzą jak ją ulokować. Także z tego wynika że są dedykowane tłumiki pod Bashana kompletne... Szkoda że nie w Polsce....

_________________
Rysować Światłem
Skup Laptopów
Skup Telefonów Komórkowych Warszawa


 
Profil

Rejestracja: 10.01.2010 14:33
Posty: 38
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 28.01.2010 20:07 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
odetnij koncówke starego tłumika;)
i będzie dobrze hehe :)
polecam, sam tak zrobilem i Ładnie go słychac lepiej niż sportowy tłumik przelotowy....


 
Profil

Rejestracja: 14.06.2009 21:49
Posty: 9
Quad: Bashan 200
PostWysłany: 28.01.2010 21:33 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
Witam wszystkich!!!
Ja w swoim bashanie założyłem wydech od dużego fiata (125) ,to znaczy pierwszy od strony silnika i jest moim zdaniem dużo lepiej z mocą i klankiem


 
Profil
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 28.01.2010 22:03 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
bodzioomega napisał(a):
dużo lepiej z mocą

Wycinek z hamowni proszę ,bo to interesujące.

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 28.01.2010 22:42 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
Panowie... dużo lepiej z mocą?
Przecież chińczyki to takie produkcje w których drobne modyfikacje raczej nie zostaną odczuwalne. To nie samochód w którym możemy uzyskać kilkadziesiąt koni więcej poprzez dodanie tego, albo odjęcie tamtego. To jest quad gdzie taki tłumik w 85% ma wpływ na dźwięk, a te 15% to Wasze "zdumiewające osiągi"

Moja jedyna odczuwalna modyfikacja była wtedy, gdy do chińczyka zamontowałem gumki maxxisa, to było dopiero coś. :oczy:
Osobiście posiadam tłumik przelotowy, uzyskałem ładny i przyjemny dźwięk. Poza tym nic...
Część z Was mówi tu o tych cudownych tłumikach i tym podobnych, ale to raczej siła sugestii. Spróbujcie przejechać się na jednym quadzie z przerobionym tłumikiem i drugim bez, jestem ciekaw czy oprócz brzmienia odczujecie inną różnicę ;)

Ahh jeszcze jedno, post ten dotyczy "tuningu" tłumika. Kwestia zmiany układu wydechowego na sportowy to zupełnie inna bajka, bo tam naprawdę można odczuć różnicę.

Te % nie zostały potwierdzone przez żadne badania naukowe.


 
Profil
Moderator Działu Porównania Modeli
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 21:11
Posty: 2372
Miejscowość: TKA
Quad: Derbi Senda SM & Bashan 200
PostWysłany: 28.01.2010 23:17 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
Poza tym warto dodać ,że zmiany układu wydechowego są wprowadzane w większych maszynach po to ,aby "uwolnić" pare KM z silnika ,a nie "dodać" jak to co niektórzy piszą ;] W chińskich kosiarkach nie mamy żadnych KM "zablokowanych" tak ,więc nie "uwolnimy" z niego dużej mocy. Jeżeli nawet to marne pół konia ,którego nie jesteśmy w stanie odczuć ;)

Miałem się nie udzielać w tego typu tematach ,ale wtrącę te swoje 3 gr ;)

_________________
Czas chyba wrócić do młodości :)


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2009 19:20
Posty: 7
Quad: Kingway Johnaton 200
PostWysłany: 29.01.2010 07:39 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
Wiadome jest to że po za dźwiękiem i wyglądem większej różnicy nie odczujemy na mocy czy osiągach bo jest za mała pojemność...Tak samo i w przypadku zmiany na tłumik sportowy przy takiej pojemności to tak jak hipon mówi nie będzie to odczuwalne...a koszta jednak są spore...Także jak ktoś chce ładny dźwięk to przelotowy tłumik lub też sportowy albo jak kto woli to wybebeszenie starego tłumika. Tak samo jak w przypadku sportowych modułów zapłonowych do tego typu zabawek różnica nie będzie wielka . Zastosowanie tego typu urządzenia ma sens przy maszynach większych pojemności wtedy różnica bedzię spora... Zrobił się znów oftop mały :p Pozdrawiam

_________________
Rysować Światłem
Skup Laptopów
Skup Telefonów Komórkowych Warszawa


 
Profil

Rejestracja: 20.01.2010 15:37
Posty: 17
Miejscowość: Poznań
Quad: Chinski KTM :P
PostWysłany: 10.02.2010 17:44 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
ja sobie odciąłem końcówkę i ta blaszkę podziurawiłem małym wiertlem... ma przepiękny glos :D

_________________
...Enjoy the ride-->#34


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.01.2010 14:22
Posty: 127
Miejscowość: Przyłubie
Imię: Grzegorz
Quad: QUad 1,6 D 4x4
Poprzednie quady: Loncin 125 ,Bashan 200,Quatik 800, ATV 4x4 1,6 D,w trakcie budowy UTV 1,9DT 4x4
PostWysłany: 11.02.2010 17:54 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
a to mój nowy wydech,,własnego pomysłu

http://img689.imageshack.us/i/1001959j.jpg/

pozdrawiam

_________________
to co było już nie wróci , to esencja moich zasad ..

Quad 1,6 D 4x4

https://picasaweb.google.com/104401192057696643715/Quad4x4Golf16D?authuser=0&feat=directlink


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2008 12:52
Posty: 245
Miejscowość: Koszalin/Kretomino i okolice...
Quad: Kymco/wkrĂłtce...;]
PostWysłany: 11.02.2010 19:12 
Re: modyfikacje wydech :)) doradzcie cos :D:d
JASNY1988ATV
Image

Wciskaj przycisk Img jak dodajesz foty.

_________________
No Pain , No game ;)
Teren wciąga ...


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 26 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.