Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Sprzęgło
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 05.06.2024 10:31



Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Sprzęgło 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.06.2012 19:59
Posty: 78
Miejscowość: Starogard Gdański
Quad: Kawasaki kfx 400
Poprzednie quady: motocykl cross Yamaha yz125
PostWysłany: 10.05.2013 22:15 
Re: Sprzęgło
Hey.
A ja polecam ATV RACING MOTOR OIL amerykańskiej marki BEL-RAY. Ten półsyntetyczny olej jest przeznaczony dla quadów startujących w wyścigach, podczas których jednostki napędowe pracują z dużymi prędkościami obrotowymi. Chroniąc silnik daje nam gwarancję optymalnego wykorzystania jego mocy. Nie rozumiem, czemu wszyscy upierają się przy tym Motulu :?: :lol:


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 11.05.2013 01:19 
Re: Sprzęgło
badboy82 napisał(a):
Hey.
A ja polecam ATV RACING MOTOR OIL amerykańskiej marki BEL-RAY. Ten półsyntetyczny olej jest przeznaczony dla quadów startujących w wyścigach, podczas których jednostki napędowe pracują z dużymi prędkościami obrotowymi. Chroniąc silnik daje nam gwarancję optymalnego wykorzystania jego mocy. Nie rozumiem, czemu wszyscy upierają się przy tym Motulu :?: :lol:


A ja nie rozumiem tego typu reklamy. Poza hasłem w czym ten olej jest lepszy? To wszystko tylko puste reklamowe hasła producentów, na które jak lep lecą użytkownicy. Liczą się suche, lub mokre w przypadku oleju fakty. Klasa jakości, lepkość i zastosowane dodatki - oraz miarodajne, najlepiej laboratoryjne testy.

Często ten sam produkt jest tylko inaczej zapakowany, a cena zdecydowanie inna. W przypadku quadów czy wyczynowych motocykli nie sztuką jest nalepka, ale częsta zmiana oleju.


 
Profil Facebook WWW
Mod-Team Member & Moderator Działu Zawody Polskie & Zagraniczne & Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.05.2007 20:37
Posty: 6686
Miejscowość: Wrocław :-)
Imię: Krzysiek
Quad: 2xKFX450
Poprzednie quady: KFX250 TRX250 YFM200 2xYFM350 YFZ350 LTZ400 2xYFZ450 2xLTR450
PostWysłany: 11.05.2013 07:29 
Re: Sprzęgło
Marketing, jak w przypadku wielu innych produktów dedykowanych do offroad'u gdzie trudno o weryfikację bowiem właśnie jakość obsługi i rodzaj eksploatacji jest dominujący. Obecnie po raz kolejny przerzuciłem się na inny olej i ...silnik jeździ 8)

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.06.2012 19:59
Posty: 78
Miejscowość: Starogard Gdański
Quad: Kawasaki kfx 400
Poprzednie quady: motocykl cross Yamaha yz125
PostWysłany: 12.05.2013 13:57 
Re: Sprzęgło
Witam.
Żeby było jasne, ja nic nie reklamuję i nic nie sprzedaję, bo nie mam w tym żadnego biznesu, po prostu napisałem, że jest też inny (prócz "legendarnego" MOTULA) bardzo dobry olej amerykańskiej produkcji BEl-RAY, stworzony i dedykowany do offroad'u do wysilonych silników ATV i full crossów. Ponieważ z tego co jestem zorientowany, to USA jeżdżą ATV-kami na tym właśnie oleju, bo jest to lider wśród producentów olejów do tego typu sprzętu, u nas jest jeszcze mało popularny, tak jak amerykańskie samochody :lol: tam nikt nie jeździ na Motulu. Motul to olej do motocykli a nie do wysilonych ATV czy crossów, jakoś dziwne, że problemy ze sprzęgłem mają głównie osoby jeżdżące na Motulu (to Wasze wypowiedzi, z tego właśnie forum), to tyle co miałem w tej sprawie do powiedzenia :D
Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy

-- dodano 12.05.2013 14:57 --

StreetStunter napisał(a):
motul pali sprzęgło już 3 silnik mam na warsztacie ze spalonym sprzegłem przez motula

To są Wasze wypowiedzi, z tego właśnie forum, tylko, że jak ktoś nowy pyta: "jaki olej do mojego quada?", to wszyscy chórem: "lej Motula jest najlepszy", więc po co wciskać nowym ludziom kit w stylu "lej tylko Motula, bo pozostałe oleje to szajs", skoro macie świadomość, że MOTUL pali sprzęgło i to nie są pojedyncze przypadki.
Ale jak napisałem, żeby spróbować BEL-RAYa, to od razu takie poruszenie:
Shelton napisał(a):
badboy82 napisał(a):
Hey.
A ja polecam ATV RACING MOTOR OIL amerykańskiej marki BEL-RAY. Ten półsyntetyczny olej jest przeznaczony dla quadów startujących w wyścigach, podczas których jednostki napędowe pracują z dużymi prędkościami obrotowymi. Chroniąc silnik daje nam gwarancję optymalnego wykorzystania jego mocy. Nie rozumiem, czemu wszyscy upierają się przy tym Motulu :?: :lol:


A ja nie rozumiem tego typu reklamy. Poza hasłem w czym ten olej jest lepszy? To wszystko tylko puste reklamowe hasła producentów, na które jak lep lecą użytkownicy. Liczą się suche, lub mokre w przypadku oleju fakty. Klasa jakości, lepkość i zastosowane dodatki - oraz miarodajne, najlepiej laboratoryjne testy.

Często ten sam produkt jest tylko inaczej zapakowany, a cena zdecydowanie inna. W przypadku quadów czy wyczynowych motocykli nie sztuką jest nalepka, ale częsta zmiana oleju.


FIŚMAN napisał(a):
Marketing, jak w przypadku wielu innych produktów dedykowanych do offroad'u gdzie trudno o weryfikację bowiem właśnie jakość obsługi i rodzaj eksploatacji jest dominujący. Obecnie po raz kolejny przerzuciłem się na inny olej i ...silnik jeździ 8)


że od razu reklamuję, że marketing, po co od razu takie oskarżenia, skoro nikt z Was na tym oleju nie jeździł, to niech się na ten temat nie wypowiada, ja jeździłem na tym oleju crossem Yamahą YZ125 przez 5 lat i jakoś nie paliło sprzęgła i wszystko było cacy.
Może czas dać szanse innym producentom i spróbować pojeździć na tym co już się sprawdziło za "wielką wodą", to tyle co miałem w tej sprawie do powiedzenia :D
Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy


Ostatnio zmieniony przez badboy82, 12.05.2013 13:57, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 12.05.2013 16:16 
Re: Sprzęgło
Za wielką wodą nie jeżdżą tylko na Bel Rayu... tak jak pisałem 10000000 ce razy, nie olej, nie nalepka, a parametry i częsta zmiana. Myślę, że jak zastosujesz tzw. polski z ORLENU i będzie miał takie same parametry pracy na opakowaniu, to przy częstym serwisie, nie odczujesz zmiany. Ot cały szkopuł. To jest pułapka, jaką zastawiają producenci na klientów i nic więcej.


Ostatnio zmieniony przez Shelton, 12.05.2013 16:16, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.06.2012 19:59
Posty: 78
Miejscowość: Starogard Gdański
Quad: Kawasaki kfx 400
Poprzednie quady: motocykl cross Yamaha yz125
PostWysłany: 02.06.2013 21:19 
Re: Sprzęgło
Shelton napisał(a):
Za wielką wodą nie jeżdżą tylko na Bel Rayu... tak jak pisałem 10000000 ce razy, nie olej, nie nalepka, a parametry i częsta zmiana. Myślę, że jak zastosujesz tzw. polski z ORLENU i będzie miał takie same parametry pracy na opakowaniu, to przy częstym serwisie, nie odczujesz zmiany. Ot cały szkopuł. To jest pułapka, jaką zastawiają producenci na klientów i nic więcej.


Hmm... Ty może i zmiany nie odczujesz ale silnik Twojego atv na pewno, głupi tego nie wymyślił, "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego", silnik w atv jest "trochę" bardziej wysilony niż samochodowy, tutaj z jednego cylindra wyciskają 600-700 cm3, gdzie w autach przy tej samej pojemności jest cylindrów co najmniej 3, więc nie opowiadaj bajek, że olej typu bell-ray czy ipone, ma taki sam skład jak ten z orlenu, bo w tym momencie, piszesz bzdury, jak Cię stać na robienie częstych remontów, to możesz jeździć nawet na rzepakowym z biedronki, ale tutaj są też nowi ludzie, którzy nie mają pojęcia o tych sprawach i liczą na rzetelne opinie ludzi, którzy wiedzą co piszą a nie tylko nabijają sobie posty, ponieważ gdy naczytają się takich rzeczy, to mają wodę z mózgu, niektórzy latami zbierali pieniądze, żeby kupić sobie wymarzonego 10-12 letniego quada i ostatnią rzeczą jaką chcieli by zrobić to remont silnika, bo się rozsypał, gdyż, ktoś na forum napisał, "że nie musi kupować, specjalnego oleju dedykowanego do atv za 120zł, tylko może zalać z orlenu za 50zł i będzie lala", otóż nie będzie lala, bo silnik mu padnie po sezonie a nie po czterech czy pięciu (rekreacyjnej jazdy).
Pozdrawiam


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 02.06.2013 21:41 
Re: Sprzęgło
Sam piszesz bzdury i jesteś ofiarą reklamy. Poczytaj sobie o olejach. Jest coś takiego jak normy i klasy jakości. Każdy olej ma oznaczenie, więc spełnia normę. Zwłaszcza, że w ATV olej zmienia się bardzo często, więc przepłacanie na siłę, że cudowny specyfik niby lepszy od innych to zwykły pic na wodę. Zaraz się okaże, że taki cudowny BelRay, to zwykły Castrol czy Motul lub Shell tylko inaczej pakowany. Oczywiście producent doda jakiś dodatek od siebie, żeby mieć argument, że ten olej jest naprawdę inny.


Ostatnio zmieniony przez Shelton 02.06.2013 21:41, edytowano w sumie 3 razy



 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 13.07.2011 23:43
Posty: 189
Miejscowość: Łódź
Quad: Suzuki LTR 450 + Outlander 800 w planach.... :D
Poprzednie quady: PGO 150 --> Yamaha Raptor 250
PostWysłany: 02.06.2013 22:53 
Re: Sprzęgło
W 100% zgadzam się z Sheltonem . Całe życie leje albo motula albo castrola i żaden silnik na tym nie ucierpiał, wystarczy wymieniać często olej i filtr i silnik nie rozpadnie się po sezonie...badboy82 to o czym piszesz to naprawdę czysty tzw chwyt marketingowy.

_________________
Przemek Cygan
----> http://www.youtube.com/user/libros450?feature=mhee <----
----> https://www.facebook.com/pages/Suzuki-L ... 0249252231 <----


 
Profil

Rejestracja: 25.09.2013 22:51
Posty: 2
Imię: Piotrek
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 10.03.2014 20:39 
Re: Sprzęgło
Koledzy mam problem z moim LTZ 400 K6,

Po 2 miesiącach użytkowania zauważyłem, że biegi coraz ciężej wchodzą, linka była już wysłużona wiec wymieniłem na nową i zakupiłem nowe sprzęgło EBC kompletne. Po wymianie pomogło minimalnie, biegi się zmieniały ale czuć było, że nie jest to stu procentowa płynność ale myślałem, że może sprzegło mui się dotrzeć.
Niestety 3 godzinach jazdy nowe sprzęgło w ogóle nie wysprzęgla, na jednynce sprzegło wsciśniete a quad jedzie. Nie rozumiem, dlaczego nowe sprzęgło miało by się spalić już po 3 godzinach zwłaszcza, że się nie ślizgało. Czy jest tam coś jeszcze co może być powodem tego bo jak wymieniałem tracze wraz z spręzynami i przekładkami nie zauważylem tam nadzwyczajnej technologii. Dodam, że olej miał przejechane ze 3 motogodziny.

Pozdarwiam i z góry dziękuje za pomoc


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.12.2013 13:59
Posty: 103
Miejscowość: Łuków
Quad: LTZ 400 K8
PostWysłany: 10.03.2014 21:25 
Re: Sprzęgło
piterslow napisał(a):
Koledzy mam problem z moim LTZ 400 K6,

Po 2 miesiącach użytkowania zauważyłem, że biegi coraz ciężej wchodzą, linka była już wysłużona wiec wymieniłem na nową i zakupiłem nowe sprzęgło EBC kompletne. Po wymianie pomogło minimalnie, biegi się zmieniały ale czuć było, że nie jest to stu procentowa płynność ale myślałem, że może sprzegło mui się dotrzeć.
Niestety 3 godzinach jazdy nowe sprzęgło w ogóle nie wysprzęgla, na jednynce sprzegło wsciśniete a quad jedzie. Nie rozumiem, dlaczego nowe sprzęgło miało by się spalić już po 3 godzinach zwłaszcza, że się nie ślizgało. Czy jest tam coś jeszcze co może być powodem tego bo jak wymieniałem tracze wraz z spręzynami i przekładkami nie zauważylem tam nadzwyczajnej technologii. Dodam, że olej miał przejechane ze 3 motogodziny.

Pozdarwiam i z góry dziękuje za pomoc


Tarcze byly namoczone w oleju przed montazem?
Prawidlowo zlozone?
Jaki olej?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.07.2008 13:14
Posty: 2653
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza Przy samej pustyni
Quad: Suzuki LTR 450
Poprzednie quady: Bashan 200 -> Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 11.03.2014 15:53 
Re: Sprzęgło
Może to że ciężko wchodzą biegi to nie powód sprzęgła tylko coś w skrzyni może się zużyło. Ja tak miałem. Powymieniałem co trzeba i wszystko chodziło jak talala.


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 25.09.2013 22:51
Posty: 2
Imię: Piotrek
Quad: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 11.03.2014 16:22 
Re: Sprzęgło
Tarcze były moczone w oleju a co do ich poprawności to pierwsza ta charakterystyczna i dalej reszta ale w weekend rozbiore wszystko jeszcze raz i zoabcze jak wyglada. Olej Motul 10W40.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.