Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Pitbulle
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 05.06.2024 11:16



Odpowiedz  [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Pitbulle 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 30.04.2015 10:26
Posty: 92
Imię: Tomek
Quad: XMR1000R
Poprzednie quady: Out800
PostWysłany: 10.06.2016 07:20 
Re: Pitbulle
palestyna napisał(a):
To Poligon w jeleniej ??

dokładnie


DKfan napisał(a):
Ty masz XMR i sobie wszystko na 30'przejedziesz a durne pchają quady.


Nic dodać nic ująć !! :D przyznaje ci rację w 100%-tach


:D


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.11.2006 23:45
Posty: 5038
Miejscowość: Dolny Śląsk
Quad: RMX 008 MA-NAC
Poprzednie quady: re-RMX
PostWysłany: 10.06.2016 08:17 
Re: Pitbulle
to w zeszłym tygodniu jechałem tym podjazdem, wygląda 10 razy gorzej jest tak zryty że bajka

_________________
Quad turysta i drapreżyser
http://youtube.com/puniek71
Najlepsze rolki w sieci http://www.youtube.com/watch?v=nku7zOpGIU0
Teoretycznie TAK praktycznie NIE wszystko zależy od interpretacji :D


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 30.04.2015 10:26
Posty: 92
Imię: Tomek
Quad: XMR1000R
Poprzednie quady: Out800
PostWysłany: 10.06.2016 08:31 
Re: Pitbulle
na filmach wszystko wygląda na łatwe :>

z drugiej strony góry też jest nieźle,

ale zobacz jak ten filmik ukazuje przewagę długiego quada w podjazdach,
gdzie max , gdzie cfka, a gdzie grizlak

a to nie jakieś leszcze tylko o ile pamiętam 6 miejsce w dziczy bieszczadzkiej i chyba 8 teraz w PPP i to na 400kg longu

godzinę grizlaka wciągaliśmy, na każdym korzeniu podbijało go


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 10.06.2016 10:23 
Re: Pitbulle
Wszystko ma swoje dobre i złe strony, oczywiście przy prostopadłym podjeździe wersje Max mają przewagę ale spróbuj nimi pojechać w takim terenie jak Nyskie Wyboje czy HTW gdzie nie jedziesz tylko na wprost.
Apropos techniki, w X8 trzeba pamiętać że blokada mostu sama się nie załącza jak w Can-amie

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 10.06.2016 11:29 
Re: Pitbulle
Ładna ta "góreczka". :brawo1:
Poprawcie mnie ale jeszcze zauważyłbym, że CFka leci na arbuzach...a to w tu nie jest wg mnie atutem i nie pomaga. Gryzlak ma jakąś jodłę.
Kazi - mnie jako prawdziwemu leszczowi podoba się Twój podjazd, jakbyś po prostym jechał, płynnie, ładnie się ogląda. Na jakich gumach to robiłeś?

_________________
V2.....sound of madness


Ostatnio zmieniony przez Robsson, 10.06.2016 11:29, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 30.04.2015 10:26
Posty: 92
Imię: Tomek
Quad: XMR1000R
Poprzednie quady: Out800
PostWysłany: 10.06.2016 11:33 
Re: Pitbulle
DKfan: nie jechałem tam prostopadle ale kluczyłem żeby tylko wjechać, max wymięka tylko między gęstymi drzewami

Robsson: CF na abuzach dramat, owszem, szutry i asfalt pięknie, ale nie do tego mamy quady, jak zmienił na zille 28 przechodzi wszystko, grizlak i Max mają XTR 27, po założeniu na Maxa zilli 28 jego możliwości mocno wzrosły, komfort jazdy też, mam te XTR jeszcze twarde jak skała

w maxie zilla spadała z przodu na niskim ciśnieniu , musiałem nabijać do 6psi
w CF z tyłu trafiło przeguby, ale miały już duży przebieg wiec może nie od opon


 
Profil
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2006 09:31
Posty: 1463
Quad: XXC 1000
Poprzednie quady: KQ 750, KQ700, LH300, LH260
PostWysłany: 10.06.2016 11:38 
Re: Pitbulle
Taką czasami mam misję pogodzić wszystkich i wszystko.
Spróbuję i tym razem :lol:
Nie porównujcie luźnej jazdy weekendowej do jakichkolwiek zawodów.
Osobiście jestem zwolennikiem jazdy trialowej/technicznej.
Na treningach sam sobie daję punkty karne za dotykanie stopą (czy też inną częścią ciała) ziemi.
Na zawodach (wszelakich) dość często jednak schodzę i 'prowadzę'.
Z prostej przyczyny: jest trochę bezpieczniej i z reguły szybciej a w walce o wynik o to chodzi.
Nie da rady powiedzieć czy lepszy max na 30' czy Eiger na 25' alltrackach.
Każdy gdzieś jest lepszy a i tak wszystko (albo zdecydowana większość) rozbija się o kierownika.

PS.1
Na taki podjeździe załączenie na sztywno przodu nie jest dobrym pomysłem.
Tylko na chwilę może tak.
Docelowo taki podjazd wg zasady IRBISa: 'pełna faja' (no chyba, że strach nie pozwala :uśmiech: )
PS.2
Nie przechwalając się, osobiście ujeżdżam KingQuady od 10 lat na oponach 25-25,5-26"
i nigdy sprzęt mi nie przeszkodził w osiągnięciu celu/wyniku 8) (a parę osiągnąłem)
a nigdy nie będę zachwalał tego zestawu ponad inne.

_________________
PAZUR
POWER STEERING is ̶f̶o̶r̶ ̶p̶u̶s̶s̶i̶e̶s̶ OK! :p
HUNT THE WOLF - zobaczyć i ̶u̶m̶r̶z̶e̶ć̶ jeździć do samego końca. Mojego, albo...... :)


 
Profil

Rejestracja: 30.04.2015 10:26
Posty: 92
Imię: Tomek
Quad: XMR1000R
Poprzednie quady: Out800
PostWysłany: 10.06.2016 11:58 
Re: Pitbulle
Waldo: na takiej górce pełna rura to wg. mnie samobójstwo , w większości się z Tobą zgadzam, sam tam zszedłem z quada bo traciłem trakcję

-- dodano 10.06.2016 11:58 --

Robsson : nie sztuka podjechać pod górkę szybko, pełna rura i na górze jesteś, sztuka powoli, albo nawet kilka razy się po drodze zatrzymać

wrzucę filmik z drugą stroną tej górki


Ostatnio zmieniony przez kazi, 10.06.2016 11:58, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2011 17:37
Posty: 3420
Miejscowość: wielkopolska wschodnia
Imię: Robert
Quad: g700 2014 camam 800xxc 2015
Poprzednie quady: Eiger, KVF 650, g700 2012
PostWysłany: 10.06.2016 12:02 
Re: Pitbulle
kazi
Sztuka polega na znalezieniu się na szczycie gorki. A jak staniesz, to czasem mozesz nie ruszyc , no I trzeba zejść z quada.


 
Profil

Rejestracja: 25.08.2014 14:30
Posty: 1263
Quad: Outlander
Poprzednie quady: Renegade, Sportsman, Kingquad, Grizzly, CFmoto, Kymco
PostWysłany: 10.06.2016 12:13 
Re: Pitbulle
robertmuszka napisał(a):
kazi
Sztuka polega na znalezieniu się na szczycie gorki.



O to chodzi. A jak to zrobisz to zależy od wielu różnych czynników. I odpowiednia ich analiza ma skutkować najskuteczniejszą w konkretnym przypadku metodą. Tak na to patrzę.

_________________
V2.....sound of madness


 
Profil

Rejestracja: 30.04.2015 10:26
Posty: 92
Imię: Tomek
Quad: XMR1000R
Poprzednie quady: Out800
PostWysłany: 10.06.2016 13:47 
Re: Pitbulle
robertmuszka: byłem kiedyś na wypadzie treningowym i jeden facet własnie tak robił, tam gdzie inni pełna rura on na luzaka się zatrzymywał, był dla mnie mistrzem operowania gazem, dlatego to jest dla mnie sztuka

lubię oglądać filmiki i jeździć za dobrym riderem, można czerpać garściami wiedzę, niestety niekoniecznie umiejąc ją wprowadzić w życie :(

za niedobrym też lubię jeździć hehe po prostu to lubię :>

i jak muszę też prowadzam quada, ale szkoda że na zawodach to staje się najlepszą techniką na wygranie,
bo wg. mnie zatracamy trochę sens zabawy, ale to tylko moje zdanie i naprawdę nie mam zamiaru narzucać na siłę go innym

-- dodano 10.06.2016 13:47 --

Robsson: nie często mam czas na analizę czegokolwiek, analizujemy po kraksie :>

jadę pierwszy, jak teren rozjechany mogę cisnąć bo ktoś przejechał to i mi się pewnie uda, ale jak nikt wcześniej nie jechał to równie dobrze może kończyć się przepaścią 20 metrową

odkąd mamy łączność w kaskach jest dużo łatwiej


Ostatnio zmieniony przez kazi, 10.06.2016 13:47, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.01.2014 10:53
Posty: 3005
Imię: Jacek
Quad: Renegade 850XXC, CF Moto 500
Poprzednie quady: MXU 500i IRS,KingKaczka 750, Renegade 800X
PostWysłany: 10.06.2016 14:20 
Re: Pitbulle
W CF X8 większa opona to rzeczywiście "must have", minimum 27' optymalnie 28' niestety prześwit i kąty natarcia tam są tak niekorzystne że gdzie quady z 26' przejeżdżają ona się zawiesza, dopiero podniesienie jej na gumach wyrównuje jej możliwości z innymi standardowymi sprzętami.

Nie sztuką jest podjechać górkę szybko....
Akurat ta górka pozwalała na zejście oraz na zatrzymanie się, cofanie i rozpędzanie od nowa, więc tutaj w sumie technika dowolna. Natomiast gdyby było ostrzej zatrzymanie zmusiłoby do zjadu w dół albo spuszczania się na wyciągarce i takie podjazdy trzeba robić albo na rozpędzie albo w ogóle bo gdy już się zatrzymasz to nie ruszysz ponownie, albo nie pozwoli na to trakcja albo podnoszący się przód.

_________________
Szukam towarzyszy do wspólnych wypadów z okolic Babic, Ożarowa Mazowieckiego i ogólnie zachodniej części Wa-wy


 
Profil

Rejestracja: 30.04.2015 10:26
Posty: 92
Imię: Tomek
Quad: XMR1000R
Poprzednie quady: Out800
PostWysłany: 10.06.2016 17:57 
Re: Pitbulle
mam zille 30 , narazie tylko pyrkanie po polnej drodze , ale już różnica na plus
miękko , lekko i odejście większe
na gorilla FOX skręcony na soft i tak był sztywny, że quad podskakiwał na wybojach

byłe szmaty z felg nie spadały, macie może namiar na klej do przyklejania felg do opon

kolega palestyny z Bogatyni mi wspominał, że ma takowy?
myślałem też o butaprenie ale nie wiem czy to nie szalony pomysł :>


 
Profil

Rejestracja: 10.07.2011 20:55
Posty: 210
Miejscowość: B-stok czasem Suwałki
Quad: CAN-AM OUT.650
Poprzednie quady: LTZ KQ-700 Rincon 680
PostWysłany: 10.06.2016 20:05 
Re: Pitbulle
Wrócę trochę do tematu gum.
Myślę że na takim podjeździe Pitbule sprawdziły by się ekstra bo by miały mega przyczepność do tych korzeni. Ale jazda znów tak jak CF-ka z odkręconą manetą od razu by zagrzebywała maszynę albo podbijała przód z racji że Pitbul jest twardy.

Co do spadających opon z felgi to niestety taka jest konstrukcja stopki możesz próbować różnych specyfików np. WURTH taśma samo wulkanizująca i nakleić ją na miejsce przylegania stopki opony z felgą albo TECH guma w płynie itp. To co ja zauważyłem w kilku oponach to że np. Duro PowerGr. ma małą średnicę stopki przez co jest ciasno osadzona tak samo Pitbul może nawet bardziej od Duro dodatkowo ściana boczna opony jest grubsza i sztywniejsza i trudniej ją zsunąć z felgi są tego plusy i minusy trudniej o przebicie boczne bezpieczniej w szybkich winklach bezpieczniej na trawersach itp. itd. Na minus twardsza opona bardziej odczuwasz na fajerze bicia (dołki kamienie) długo pisać.
A i tak każdy Polak powie że jego najlepsze i on ma rację. Chyba że któryś z Was widział takiego który się przyznał że nie miął racji i się pomylił???
Bo ja jeszcze takiego nie spotkałem a dobrym przykładem jest To forum i jak każdy próbuje przekonać do swego.

A co do górki to szacun bo na filmie wygląda nieźle a w realu :szok: na pewno.


 
Profil

Rejestracja: 30.04.2015 10:26
Posty: 92
Imię: Tomek
Quad: XMR1000R
Poprzednie quady: Out800
PostWysłany: 10.06.2016 21:13 
Re: Pitbulle
maniek80: dzięki za sugestie z tymi uszczelniaczami i prawda każdy swoje chwali :>
ja jak rozpakowałem zille pierwsza myśl, k... palestyna miał racje szmaty przysłali, małe wąskie kółka
ale nie jest źle i chłopaki z przedrajdem.pl mieli racje, do XMR 2016 nie wejdzie pitbull bo zilla mieści się na styk, może centymetr od plastików, trza by ciąć

górka jest mega, nie wiem czy zwróciliście uwagę, w 3 minucie spadający kamyk, leci w dól, i wali w grizlaka, złośliwość rzeczy martwych

dodatkowym atutem górki jest to, że to legalna jazda, 50 zl za dobę od quada i jeździsz ile chcesz po 300 hektarowym terenie

tu druga stona tej górki
https://www.youtube.com/watch?v=_5QcEsxMC2w

i również 3 minuta, CF zapięte P, Cfka uznał, a że woli jednak N i poszła 20 metrów w dół kończąc nasz wypad na holu


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 67 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.