Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Czy da się odczytać rok produkcji po numerze seryjnym silnik
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 19.04.2024 07:23



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Czy da się odczytać rok produkcji po numerze seryjnym silnik 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 01.08.2018 09:20
Posty: 4
Miejscowość: Limanowa, Kraków
Imię: Kuba
Quad: Suzuki lt-f 300 / Loncin 200
PostWysłany: 01.08.2018 09:33 
Czy da się odczytać rok produkcji po numerze seryjnym silnik
Witam, czy jestem w stanie rozkodować rok produkcji silnika Loncina 200 po jego numerze seryjnym? Nie posiadam ramy, sam silnik dlatego zależy mi żeby odczytać to właśnie z niego.

Jego numer:
LC163FML *IZ00551*

O ile wiem co znaczy pierwsza część, tak mam nadzieje że w drugiej będzie zawarty rok produkcji, albo cokolwiek.
Nie widziałem wcześniej takiego tematu, ani na google ani na forum, dlatego przepraszam za syf o ile taki powstał. Z góry dzięki za odpowiedź!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2007 22:29
Posty: 1783
Miejscowość: Zachodniopomorskie
PostWysłany: 01.08.2018 15:26 
Re: Czy da się odczytać rok produkcji po numerze seryjnym si
Nie ma takiej możliwości żeby po numerze silnika było można odczytać rok produkcji silnika. Jedyna możliwość to numer VIN pojazdu (brak ramy) liczba kolejna ,,10,, która pozwoliła by na ustalenie z dokładnością do 12-miesięcy ustalić rok produkcji.

Przy okazji, poszukując części zamiennych podajemy tylko model silnika, co w tym wypadku określa jego kod: LC163FML.

_________________
I nikt mnie nie przekona że ,,czarne jest białe a białe jest czarne


 
Profil

Rejestracja: 01.08.2018 09:20
Posty: 4
Miejscowość: Limanowa, Kraków
Imię: Kuba
Quad: Suzuki lt-f 300 / Loncin 200
PostWysłany: 01.08.2018 16:16 
Re: Czy da się odczytać rok produkcji po numerze seryjnym si
Doskonale wiem o tym, że rok pojazdu można uzyskać po 10 znaku (nie liczbie, jak podajesz, gdyż to może być również literka, dla wieku przed 2001 oraz po 2010). Doskonale również wiem, że szukając części używam tylko modelu, a nie reszty kodu seryjnego. Po prostu chciałem wiedzieć w którym roku zostać wyprodukowany. Dzięki za pomoc.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.