Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Shenke s5 max tuning mocy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.04.2024 23:24



Odpowiedz  [ 1 post ] 
Shenke s5 max tuning mocy 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 05.05.2020 19:12
Posty: 2
Imię: Damian
Quad: Shenke s5
PostWysłany: 05.05.2020 19:28 
Shenke s5 max tuning mocy
Witam chciałbym się pochwalić co zrobiłem w swoim quadzie zacznijmy od zwiększenia mocy.W quadzie jest model silnika LC-172mm na łańcuszku rozrządu
- zwiekszenie pojemności z 250 do około 280-290cc za sprawą przetoczenia tulei cylindra i montaż większego tłoka jakby mało by było tłok jest nieco inny bez wyfrezowania na środku więc dodatkowo zmniejszyła się komora spalania co znacząco i odczuwalnie zwiększyło moc
- zmiana modułu zapłonowego na goldcasoli .To dało mało odczuwalny aby nie powiedzieć że żaden efekt ale nie wiem czy jest to orginalny moduł więc nie draże tematu
- zmiana gaźnika na keihin o średnicy 30mm było strzał w dobrą stronę ale jeszcze mi czegoś brakowało więc
- zmiana gaźnika na mikuni 34mm i to było to czego brakowało niestety jest on mocowany w inny sposób niż orginalny więc przydała się drukarka 3d zaprojektowałem i wydrukowałem króciec jeśli by kto potrzebował proszę o kontakt ale wracając do tematu konieczna była modyfikacja dolotu i filtra powietrza ale było warto
- zmiana świecy zapłonowej na irydowa firmy Denso poprawiła znacząco odpalanie czy dodała mocy raczej nie ale wolę myśleć że tak bo jest dość droga
- rozfrezowanie dolotu w głowicy i wypolerowanie go bo oryginalnie ma on tylko 26-28mm więc to bardzo mało
To tych wszystkich zabiegach efekt jest porażający naprawdę fabryczny nie ma polotu jeśli ktoś by chciał to sprawdzić na własnej skórze zapraszam na przejażdżkę.
Wykonałem jeszcze parę zmian w zawieszeniu ale nie wiem czy ktoś będzie to wigilie czytał jeśli kogoś będzie to interesowało to chętnie to opiszę.A i jeśli ktoś mówi że chomika nie można podkręcić to się mocno myli i ma małe pojęcie o nich


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.