Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - HSMOTO - quad sportowy [tuning]
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 01.06.2024 22:38



Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
HSMOTO - quad sportowy [tuning] 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 26.02.2016 10:50
Posty: 13
Imię: Hubert
Quad: HSMOTO - tuning
Poprzednie quady: ATV 200
PostWysłany: 26.02.2016 14:16 
HSMOTO - quad sportowy [tuning]
Marka : HSUN.
Model : 200cc.
Rok Produkcji : 2007.
Historia zakupu : quad został zakupiony rok temu. Dokładnej daty nie pamiętam. Jest ona widoczna na jakimś zdjęciu. Jeśli znajdę to wstawię. Quad został sprowadzony w stanie uszkodzonym. Po naprawieniu kupiliśmy go. Na początku było super. Jeździł, działał. Parę miesięcy jazdy = pierwsze problemy. Podczas jazdy wypadł mi wahacz. Dodaję również zdjęcie - . Kolejnym problemem który się ukazał był strzał z silnika. Stało się to dwa miesiące temu. Podczas jazdy quad zaczął dziwnie chodzić, stukać. Zatrzymałem się, obejrzałem silnik. Myślałem, że to coś z olejem lub tłokiem. Rozebraliśmy go i jak się okazało śruba mocująca koło magneto się odkręciła i spowodowała zniszczenia iskrownika oraz tego koła. Dołączam zdjęcie niżej. Kiedyś jeszcze termostat pękł, bo przewód od wiatraka się odłączył. Prócz tych trzech problemów nic innego się z nim nie stało. Quadzik miał czasami ciężko. Mimo tego, że to Japończyk, spisuje się super. Godny polecenia. Jakiś miesiąc temu zaczęliśmy pracę nad renowacją oraz poprawieniem wyglądu. Dziś nie posiadam zdjęć, gdyż dopiero jutro będziemy powoli składać go.
Modyfikacje : zmiana wyglądu tyłu, nowa farba, odświeżenie z wyglądu.
Plany : zrobienie z niego sportówki.
Zdjęcia :
Moje stare zdjęcie na QUADzie
Image
====================================================
Wypadnięcie wahacza
Image
====================================================
Odkręcona śruba koła magneto i uszkodzenia
Image
====================================================
felgi:
Image
====================================================
plastiki:
Image
====================================================
rama
Image
====================================================
nałożenie podkładu na plastiki:
Image
====================================================


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2010 17:18
Posty: 516
Imię: Maciek
Quad: Suzuki LTZ 400 k8 & Polaris rzr 800s<3
Poprzednie quady: Hummer ATV 110 Bashan bs200-s7 Yamaha Blaster 200 Yamaha Raptor 700r
PostWysłany: 26.02.2016 19:18 
Re: HSMOTO - quad sportowy [tuning]
No Samperuś, fajny Hsunik, toś mnie zaskoczył że na quadach jeździsz :D. A co to masz za koła szosowe, od czego
dorwałeś? :)
hubert__ATV napisał(a):
Mimo tego, że to Japończyk, spisuje się super

Mistrzuniu, gdzie tam japończyk to jest chińczyk hehe ^^

Swoją drogą muszę Ci powiedzieć, że ciesze się że Cię tu zobaczyłem ^^ Życzę radochy z quadzika ;).

_________________
Robię to co lubię i lubię to co robię. ;)
Pozdrawiam Maciek. :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.02.2016 10:50
Posty: 13
Imię: Hubert
Quad: HSMOTO - tuning
Poprzednie quady: ATV 200
PostWysłany: 27.02.2016 11:19 
Re: HSMOTO - quad sportowy [tuning]
Quadem Po Afryce napisał(a):
No Samperuś, fajny Hsunik, toś mnie zaskoczył że na quadach jeździsz :D. A co to masz za koła szosowe, od czego
dorwałeś? :)
hubert__ATV napisał(a):
Mimo tego, że to Japończyk, spisuje się super

Mistrzuniu, gdzie tam japończyk to jest chińczyk hehe ^^

Swoją drogą muszę Ci powiedzieć, że ciesze się że Cię tu zobaczyłem ^^ Życzę radochy z quadzika ;).


Kupiłem od kolesia który sprzedawał całego quada. 10", od razu rzuciły mi się w oczy i kupiliśmy :metal:
Tylko wiadomo, quadzik będzie miał ciut ciężej bo są szerokie
Japończyk, Chińczyk - dla mnie bez różnicy. Chciałbym do niego kupić silnik od jakiejś Yamahy. Ale byłby szpan na wsi :DDD:
No właśnie ja też się cieszę, bo kiedyś graliśmy i to dosyć długo na jednej grze, parę lat się nie widzieliśmy a tu boom, Maciek z GTA. Fajnie, fajnie. Grasz jeszcze w tą grę? Życzę powodzonka również na bashaniku. Nagrywasz jakies odcinki z jazdy? Bo kamerka jest :los:
:wizi:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2010 17:18
Posty: 516
Imię: Maciek
Quad: Suzuki LTZ 400 k8 & Polaris rzr 800s<3
Poprzednie quady: Hummer ATV 110 Bashan bs200-s7 Yamaha Blaster 200 Yamaha Raptor 700r
PostWysłany: 27.02.2016 21:59 
Re: HSMOTO - quad sportowy [tuning]
hubert__ATV napisał(a):
Kupiłem od kolesia który sprzedawał całego quada. 10", od razu rzuciły mi się w oczy i kupiliśmy
Tylko wiadomo, quadzik będzie miał ciut ciężej bo są szerokie

Mój Bashanik też ma na tyle szerszą kostkę niż oryginał i daję radę :).
hubert__ATV napisał(a):
Japończyk, Chińczyk - dla mnie bez różnicy. Chciałbym do niego kupić silnik od jakiejś Yamahy. Ale byłby szpan na wsi

Co prawda, to prawda nie ważne jaki sprzęt, ważne że jest i jest frajda ;).
hubert__ATV napisał(a):
No właśnie ja też się cieszę, bo kiedyś graliśmy i to dosyć długo na jednej grze, parę lat się nie widzieliśmy a tu boom, Maciek z GTA.

To prawda, można powiedzieć ze zero kontaktu, kontakt się z pts'a urwał, aż tu trzask i na atvpolska piszemy supcio :) Ja jestem cały czas zaskoczony :D.
hubert__ATV napisał(a):
Fajnie, fajnie. Grasz jeszcze w tą grę? Życzę powodzonka również na bashaniku. Nagrywasz jakies odcinki z jazdy? Bo kamerka jest

Grać, nie gram odkąd odszedłem z pts'a. Nawet wtedy temat pożegnalny pisałem. Cóż mogę powiedzieć kiedyś się grało, teraz wydaję mi się już nie mam tam po co wracać. Dużo czasu upłynęło, pewnie jest tam teraz inny klimat, niż za czasów co grałem i po prostu wydaję mi się, że nie ma tam już dla mnie miejsca, i pozostanę sobie może tutaj.
Za życzenia dziękuję. Co do filmików tak, nagrywam, ale cały czas staram się tworzyć coraz to lepsze filmiki. Generalnie, takie tam moje wypociny proszę oto link: ;)
https://www.youtube.com/user/Straznikteksasu100

_________________
Robię to co lubię i lubię to co robię. ;)
Pozdrawiam Maciek. :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.02.2016 10:50
Posty: 13
Imię: Hubert
Quad: HSMOTO - tuning
Poprzednie quady: ATV 200
PostWysłany: 28.02.2016 17:54 
Re: HSMOTO - quad sportowy [tuning]
Quadem Po Afryce napisał(a):
hubert__ATV napisał(a):
Kupiłem od kolesia który sprzedawał całego quada. 10", od razu rzuciły mi się w oczy i kupiliśmy
Tylko wiadomo, quadzik będzie miał ciut ciężej bo są szerokie

Mój Bashanik też ma na tyle szerszą kostkę niż oryginał i daję radę :).
hubert__ATV napisał(a):
Japończyk, Chińczyk - dla mnie bez różnicy. Chciałbym do niego kupić silnik od jakiejś Yamahy. Ale byłby szpan na wsi

Co prawda, to prawda nie ważne jaki sprzęt, ważne że jest i jest frajda ;).
hubert__ATV napisał(a):
No właśnie ja też się cieszę, bo kiedyś graliśmy i to dosyć długo na jednej grze, parę lat się nie widzieliśmy a tu boom, Maciek z GTA.

To prawda, można powiedzieć ze zero kontaktu, kontakt się z pts'a urwał, aż tu trzask i na atvpolska piszemy supcio :) Ja jestem cały czas zaskoczony :D.
hubert__ATV napisał(a):
Fajnie, fajnie. Grasz jeszcze w tą grę? Życzę powodzonka również na bashaniku. Nagrywasz jakies odcinki z jazdy? Bo kamerka jest

Grać, nie gram odkąd odszedłem z pts'a. Nawet wtedy temat pożegnalny pisałem. Cóż mogę powiedzieć kiedyś się grało, teraz wydaję mi się już nie mam tam po co wracać. Dużo czasu upłynęło, pewnie jest tam teraz inny klimat, niż za czasów co grałem i po prostu wydaję mi się, że nie ma tam już dla mnie miejsca, i pozostanę sobie może tutaj.
Za życzenia dziękuję. Co do filmików tak, nagrywam, ale cały czas staram się tworzyć coraz to lepsze filmiki. Generalnie, takie tam moje wypociny proszę oto link: ;)
https://www.youtube.com/user/Straznikteksasu100


Masz suba ;D wrzucaj filmiki częściej. Kto wie, może Maciek będzie Youtuberem :kier:
Co do PTS - wczoraj odzyskałem konto na forum, bo na serwerze był włam i moja firma warta parę kk została oddana za darmo. Napisałem apelację, stratę. Okazuje się, że każdemu zostało wyczyszczone konto. Wczoraj też spotkałem sporo znanych mi osób, wszyscy czekają na start PTS. Gra tam już nie ma sensu. Z kolegą będziemy prowadzić serwer, ja jak na razie zajmuję się bardziej programowaniem i ustawianiem koordynacji.
Wczoraj składaliśmy quada, do skończonej roboty zabrakło nam instalacji oraz piast które są u tokarza.
Na tych szerszych oponach czasami go zamula czy nie? Bo martwi mnie to, że nie będzie miał mocy aby zrobić zrywa :/
Mam jeszcze stare opony typowo offroad ale z małym bieżnikiem - zostawiam je do terenu, zawsze się przydadzą.
Filmik z montazu już mam, drugą część nagramy w następną sobotę. Wtedy dolewamy olej do silnika i rura w miasto ;3



jednak dziś wrzuciłem filmik. Jeśli chcesz zobaczyć to łap link - https://www.youtube.com/watch?v=PHpP9POtYh8


Ostatnio zmieniony przez hubert__ATV, 28.02.2016 17:54, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2010 17:18
Posty: 516
Imię: Maciek
Quad: Suzuki LTZ 400 k8 & Polaris rzr 800s<3
Poprzednie quady: Hummer ATV 110 Bashan bs200-s7 Yamaha Blaster 200 Yamaha Raptor 700r
PostWysłany: 28.02.2016 22:36 
Re: HSMOTO - quad sportowy [tuning]
hubert__ATV napisał(a):
Masz suba ;D wrzucaj filmiki częściej. Kto wie, może Maciek będzie Youtuberem

Dzięki za suba, filmiki wrzucam po prostu jak coś nakręcę czasami rzadziej, czasami częściej. Do Youtubera, to mi jednak brakuje hehe, aczkolwiek po prostu wrzucam sobie filmy dla czystej przyjemności :D.
hubert__ATV napisał(a):
Co do PTS - wczoraj odzyskałem konto na forum, bo na serwerze był włam i moja firma warta parę kk została oddana za darmo. Napisałem apelację, stratę. Okazuje się, że każdemu zostało wyczyszczone konto. Wczoraj też spotkałem sporo znanych mi osób, wszyscy czekają na start PTS. Gra tam już nie ma sensu. Z kolegą będziemy prowadzić serwer, ja jak na razie zajmuję się bardziej programowaniem i ustawianiem koordynacji.

Aha, rozumiem. Ja tam można powiedzieć nawet w ogóle pojęcia nie miałem, co się tam dzieję ^^
hubert__ATV napisał(a):
Wczoraj składaliśmy quada, do skończonej roboty zabrakło nam instalacji oraz piast które są u tokarza.
Na tych szerszych oponach czasami go zamula czy nie? Bo martwi mnie to, że nie będzie miał mocy aby zrobić zrywa :/
Mam jeszcze stare opony typowo offroad ale z małym bieżnikiem - zostawiam je do terenu, zawsze się przydadzą.
Filmik z montazu już mam, drugą część nagramy w następną sobotę. Wtedy dolewamy olej do silnika i rura w miasto ;3

No to nie pozostaję mi życzyć nic innego, jak ukończenia pracy nad quadzikiem :). Oponki tak zostaw sobie, przydadzą Ci się jeszcze. Co do mojego Bashana, to naprawdę daję sobie radę z nimi, fakt ma ciężej z nimi, czy nawet bokiem polecieć czy coś. Na pewno jest ciężej jak w przypadku zdartych oryginałów, ale mimo to chodzi z nimi super i powiem że jak dla mnie zamulony nie jest, zryw dalej ma i ogólnie jestem zadowolony z zakupu oponek ;).
hubert__ATV napisał(a):
jednak dziś wrzuciłem filmik. Jeśli chcesz zobaczyć to łap link - https://www.youtube.com/watch?v=PHpP9POtYh8

Super, obejrzałem i powiem, że naprawdę kawał dobrej roboty :metal:. Dodam, że ode mnie również leci subik i czekam na drugą część filmu 8).

_________________
Robię to co lubię i lubię to co robię. ;)
Pozdrawiam Maciek. :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.02.2016 10:50
Posty: 13
Imię: Hubert
Quad: HSMOTO - tuning
Poprzednie quady: ATV 200
PostWysłany: 29.02.2016 17:07 
Re: HSMOTO - quad sportowy [tuning]
To kiedy śmigamy? :pop: :^^D:
Czy to hsun czy Bashan, czy Yamaha czy Kingway. Frajda jest w każdym z tych sprzętów. Markowce to bardziej dla doświadczonych. Utrzymanie przykładowo Yamahy Raptor kosztuje dużo.

nie mam opcji edytowania tematu więc update będę wrzucał w komentarzach. Wczorajszy update: dodaje zdjęcie po złożeniu quada w około 80%. Pozostały piasty (czekam aż wrócą od tokarza), plastiki, filterek powietrza, olej no i lecimy z nim na przegląd. :nipo: :nipo:

Image


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2010 17:18
Posty: 516
Imię: Maciek
Quad: Suzuki LTZ 400 k8 & Polaris rzr 800s<3
Poprzednie quady: Hummer ATV 110 Bashan bs200-s7 Yamaha Blaster 200 Yamaha Raptor 700r
PostWysłany: 29.02.2016 22:46 
Re: HSMOTO - quad sportowy [tuning]
hubert__ATV napisał(a):
To kiedy śmigamy?

No, ja bym sobie chętnie pośmigał z Tobą, skąd jesteś? :)
hubert__ATV napisał(a):
Czy to hsun czy Bashan, czy Yamaha czy Kingway. Frajda jest w każdym z tych sprzętów. Markowce to bardziej dla doświadczonych. Utrzymanie przykładowo Yamahy Raptor kosztuje dużo.

Słuchaj, nie to że dla doświadczonych, tylko po prostu dla tych co kasę na to mają :). Utrzymanie na pewno nie kosztuję mało. ;P A co do frajdy sama racja Sampuś, frajda jest na każdym, niezależnie od pochodzenia i wartości. ^^
hubert__ATV napisał(a):
nie mam opcji edytowania tematu więc update będę wrzucał w komentarzach. Wczorajszy update: dodaje zdjęcie po złożeniu quada w około 80%. Pozostały piasty (czekam aż wrócą od tokarza), plastiki, filterek powietrza, olej no i lecimy z nim na przegląd.

Powiem Ci, że coraz bardziej nabiera kształtów :). Naprawdę bardzo ładnie odnowiłeś tego quadzika, tak trzymać :D. Sampuś do dzieła! :cfa:

_________________
Robię to co lubię i lubię to co robię. ;)
Pozdrawiam Maciek. :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.02.2016 10:50
Posty: 13
Imię: Hubert
Quad: HSMOTO - tuning
Poprzednie quady: ATV 200
PostWysłany: 01.03.2016 15:08 
Re: HSMOTO - quad sportowy [tuning]
Quadem Po Afryce napisał(a):
hubert__ATV napisał(a):
To kiedy śmigamy?

No, ja bym sobie chętnie pośmigał z Tobą, skąd jesteś? :)
hubert__ATV napisał(a):
Czy to hsun czy Bashan, czy Yamaha czy Kingway. Frajda jest w każdym z tych sprzętów. Markowce to bardziej dla doświadczonych. Utrzymanie przykładowo Yamahy Raptor kosztuje dużo.

Słuchaj, nie to że dla doświadczonych, tylko po prostu dla tych co kasę na to mają :). Utrzymanie na pewno nie kosztuję mało. ;P A co do frajdy sama racja Sampuś, frajda jest na każdym, niezależnie od pochodzenia i wartości. ^^
hubert__ATV napisał(a):
nie mam opcji edytowania tematu więc update będę wrzucał w komentarzach. Wczorajszy update: dodaje zdjęcie po złożeniu quada w około 80%. Pozostały piasty (czekam aż wrócą od tokarza), plastiki, filterek powietrza, olej no i lecimy z nim na przegląd.

Powiem Ci, że coraz bardziej nabiera kształtów :). Naprawdę bardzo ładnie odnowiłeś tego quadzika, tak trzymać :D. Sampuś do dzieła! :cfa:


Działamy, działamy :okok:
Ja z Zachodniopomorskiego, a Ty? :bezradny:


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2010 17:18
Posty: 516
Imię: Maciek
Quad: Suzuki LTZ 400 k8 & Polaris rzr 800s<3
Poprzednie quady: Hummer ATV 110 Bashan bs200-s7 Yamaha Blaster 200 Yamaha Raptor 700r
PostWysłany: 03.03.2016 00:50 
Re: HSMOTO - quad sportowy [tuning]
Małopolskie :zalamka:

_________________
Robię to co lubię i lubię to co robię. ;)
Pozdrawiam Maciek. :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.02.2016 10:50
Posty: 13
Imię: Hubert
Quad: HSMOTO - tuning
Poprzednie quady: ATV 200
PostWysłany: 05.03.2016 23:26 
Re: HSMOTO - quad sportowy [tuning]
No to już polataliśmy



No i mamy to. Złożyliśmy go (nie całkowicie oczywiście). Zabrakło nam paru części przez co nie możemy jeszcze dokręcic plastików.

Link do filmu: https://youtu.be/dlFXBtqFXwQ


Zdjęcia:
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Ostatnio zmieniony przez hubert__ATV, 05.03.2016 23:26, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.10.2010 17:18
Posty: 516
Imię: Maciek
Quad: Suzuki LTZ 400 k8 & Polaris rzr 800s<3
Poprzednie quady: Hummer ATV 110 Bashan bs200-s7 Yamaha Blaster 200 Yamaha Raptor 700r
PostWysłany: 13.03.2016 13:40 
Re: HSMOTO - quad sportowy [tuning]
hubert__ATV napisał(a):
No to już polataliśmy

No niestety nie pojeździmy ;/.
hubert__ATV napisał(a):
No i mamy to. Złożyliśmy go (nie całkowicie oczywiście). Zabrakło nam paru części przez co nie możemy jeszcze dokręcic plastików.

Link do filmu: https://youtu.be/dlFXBtqFXwQ

Sporo pracy włożyłeś, gratuluję ;).

_________________
Robię to co lubię i lubię to co robię. ;)
Pozdrawiam Maciek. :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 26.02.2016 10:50
Posty: 13
Imię: Hubert
Quad: HSMOTO - tuning
Poprzednie quady: ATV 200
PostWysłany: 17.03.2016 21:13 
Re: HSMOTO - quad sportowy [tuning]
Dzięki wielkie.
Dla zainteresowanych - zapraszam tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=t2P09V7OQYE


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.