Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - II Runda PMP/PPP Szelment 19/21.10.2018
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.04.2024 04:34Odpowiedz  [ 1 post ] 
II Runda PMP/PPP Szelment 19/21.10.2018 
Autor Wiadomość
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 31.01.2019 14:11 
II Runda PMP/PPP Szelment 19/21.10.2018
II Runda Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM klasy: Extreme i Adventure
II Runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM klasa Fun

Miejsce: Wosir Szelment/Miejsce: Szelment/ Suwalszczyzna

Termin:19/21.10.2018
Organizator: Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców- ATV Polska / Polski Związek Motorowy
Dyrektor: Dorota Lechowicz-Gustab
Sędzia Główny: Jacek Bujański
Kierownik Parku Maszyn: Norbert Mikulski Motomikulski.pl
Przewodniczący Komisji Obliczeń: Monika Mańkowska
Członek Komisji Obliczeń: Patryk Woźniak
Zespół Sędziów Technicznych Magdalena Krukar, Marcin Krukar
Zabezpieczenie medyczne: Off Road Rescue Team
Strefa Serwisowa: MOTO-MOTO
Honorowy Patronat nad II rundą sprawują:
Prezydent Miasta Suwałk Czesław Renkiewicz
Wójt Gminy Jeleniewo Kazimierz Urynowicz
Wójt Gminy Szypliszki Mariusz Grygieńć

Na II Rundę Przeprawowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski ATV PZM Can-Am zapraszamy w malownicze okolice jeziora Szelment Wielki, do krainy baśniowej Suwalszczyzny. Trasy rajdu poprowadzą Was przez urokliwe pagórki, wzgórza i wąwozy.
Image

W sezonie 2018 proponujemy nową formułę zawodów, aby zachęcić do uczestniczenia w imprezach osoby niezdecydowane i obawiające się dotychczas samego słowa „rajd”. Dla takich osób tworzymy klasę Puchar Polski klasa FUN.
Nowością jest również utworzenie dwóch klas w ramach Mistrzostw Polski – klasy PMP EXTREME i PMP ADVENTURE.

Ogólne zasady:

MISTRZOSTWA POLSKI -Klasy: Extreme i Adventure


W ramach Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM, dla tych zawodników którzy rywalizację przeprawową już polubili, tworzymy w tegorocznym cyklu zawodów podział na dwie klasy: Extreme i Adventure - obie te klasy będą miały rangę Mistrzowską. Trasy dla klasy PMP Extreme i PMP Adventure będą się od siebie różniły stopniem trudności.

Klasa PMP Extreme:
W klasie PMP Extreme startować mogą 2 lub 3 osobowe teamy. W klasie Extreme dopuszcza się do startu dowolnej marki quada z napędem 4x4. Aby zakwalifikować się do klasy ATV Extreme, uczestnik musi podać nazwę co najmniej jednej, uznanej przez organizatora imprezy przeprawowej lub sportowej, w której dotychczas uczestniczył lub posiadać rekomendację od znanego organizatorom zawodnika. Do startu w klasie Extreme dopuszczeni będą zawodnicy, którzy ukończyli 16 lat i spełniają wymagania regulaminu w zakresie uprawnień do kierowania pojazdem. Uczestnicy klasy PMP Extreme poruszają się po trasie klasy PMP Extreme.

Klasa PMP Adventure:
W klasie PMP Adventure startować mogą 2 lub 3 osobowe teamy. W klasie PMP Adventure dopuszcza się do startu dowolnej marki quada z napędem 4x4. Minimalny wiek uczestnika - ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Uczestnicy klasy PMP Adventure poruszają się po trasie klasy PMP Adventure.
Uwaga! Uwzględniając wnioski zawodników, aby zapewnić uczestnikom PMP Adventure równe szanse walki o podium, w klasie PMP Adventure nie mogą startować zawodnicy PMP, którzy stanęli na podium Klasyfikacji Generalnej PMP w latach 2016 i 2017.
Wyjątek: zawodnicy z podium Klasyfikacji Generalnej PMP 2016 i 2017 mogą wystartować w PMP Adventure pod warunkiem, że zgłoszą się w teamie z zawodnikiem, który w w/w latach nie startował w PMP.


PUCHAR POLSKI klasa Fun
Wiemy, że część użytkowników, dysponujących quadami mniej znanych marek, nigdy niestartujących dotąd w rajdach przeprawowych dotychczas obawiała się wjazdu na nasze trasy. To dla takich osób dedykujemy nową klasę - Puchar Polski klasa FUN.
Klasa PPP FUN: W klasie PPP FUN startować mogą te osoby, które nigdy nie brały udziału w rajdach lub chcą uczestniczyć w zawodach tylko rekreacyjnie. Wystarczy mieć dowolnej marki quada z napędem 4x4. Limit członków teamu wynosi max. 5 osób. Minimalny wiek uczestnika - ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego. Klasa PPP FUN zdobywa łatwe, dobrane do poziomu jazdy pieczątki. W klasie PPP FUN liczy się chęć wspólnej zabawy w terenie, zobaczenie z bliska rywalizacji i udziału we wspólnej biesiadzie.

Zasady rywalizacji i klasyfikacji:
Rywalizacja polega na pokonywaniu trasy według śladu wpisanego przez organizatora do urządzenia GPS zawodnika oraz odnajdywaniu punktów w terenie oznaczonych jako EPK. Wystarczy jedno urządzenie GPS na team.

Organizator obsługuje następujące modele GPS firmy Garmin: Etrex, Seria 60, Seria 62, Seria 64,Seria 76, Seria 276, Seria Colorado, Seria Montana, Seria Oregon. Dakota, EDGE, ZUMO 400, ZUMO 500. TwoNav: Delta i Aventura. Użytkownicy marki TwoNav proszeni są o wcześniejsze poinformowanie organizatora w celu zweryfikowania, czy obsługiwany jest również dany model urządzenia. Biuro rajdu nie obsługuje odbiorników typu samochodowego. Odbiorniki GPS muszą posiadać naładowane baterie/akumulatory. Muszą być również wyczyszczone z wcześniej zapisanych tracków i waypointów. W przypadku zdeponowania odbiorników GPS z nieusuniętymi wcześniej trackami i waypointami organizator dokona samodzielnie bezpowrotnego wyczyszczenia pamięci urządzenia.

Podstawową zasadą rywalizacji i klasyfikowania zawodników jest zdobywanie w określonym przez organizatora limicie czasu jak największej ilości EPK (Elektronicznych Punktów Kontrolnych) poprzez zarejestrowanie ich odczytów w urządzeniach RSG (Rejestrator Seven Guard) zaplombowanych do każdego pojazdu. Odczyt jest możliwy po zbliżeniu pojazdu na odległość ok. 0,5 m do miejsca zamocowania EPK.

Start na trasę odbywa się w teamach. Tworzenie teamów ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczestników poruszających się po ekstremalnej trasie.
Klasyfikacja punktowa jest indywidualna. W Klasyfikacji, do liczenia wyników brane będą pod uwagę tylko wyniki indywidualne poszczególnych członków teamu. Na każdej z rund zawodnicy mają prawo tworzyć nowe teamy. Absencja któregokolwiek członka teamu w którejkolwiek rundzie nie doprowadza do spadku w Klasyfikacji Generalnej pozostałych zawodników z teamu. W przypadku rozpadu teamu po którejkolwiek rundzie członkowie zespołu odchodzą zabierając swoją liczbę punktów. Istnieje możliwość zmiany klasy w czasie trwania sezonu, jednak uczestnicy tracą zdobyte we wcześniejszych rundach punkty.

Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje natomiast egzekwowane będzie wyposażenie uczestnika w homologowany kask i ochraniacz kręgosłupa oraz pojazd spełniający wymagania limitu głośności, zgodny z regulaminami do poruszania się po terenach chronionych.

Regulaminy dostępne są w Kalendarzu Imprez ATV Polska https://www.atvpolska.pl/i-runda-przepr ... acjeogolne. Wysłanie zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją warunków Regulaminu w całości.

PMP oraz PPP ATV PZM są własnością Polskiego Związku Motorowego (zwanego dalej PZM).

Organizatorem, wskazanym decyzją GKSPiT PZM, do realizacji PMP i PPP ATV PZM jest Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska zwane dalej ATV Polska. ATV Polska posiada wyłączne prawo oprócz PZM do dysponowania nazwą PPP ATV PZM.Wpisowe
Przeprawowy Puchar Polski - Klasa Fun - jeden zawodnik- 750 PLN
Przeprawowe Mistrzostwa Polski - Klasa Extreme i Adventure - jeden zawodnik- 750 PLN
Cena za bankiet dla osób towarzyszących - 120 zł / osoba dorosła, 60 zł / dziecko do lat 12
Zgłoszenie osoby towarzyszącej jest ważne TYLKO PO DOKONANIU OPŁATY ZA BANKIET DO DNIA 01.10.2018 R.

Wpisowe uczestników PMP i PPP obejmuje koszty organizacyjne imprezy, sędziowanie, prawo do korzystania z terenów, prawo do nagród stosownych do zajętego miejsca, udziału w bankiecie przewidywanym w czasie ceremonii wręczania nagród, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, bluzę zawodniczą MX wraz z nadanym indywidualnym nr startowym (Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie zawodniczej MX, z nadanym indywidualnym numerem startowym. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza zawodnicza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto), dozorowany park maszyn w godzinach ustalonych w harmonogramie rundy, ciepły posiłek na trasie, ubezpieczenie NNW od uprawiania sportów ekstremalnych (15 000 zł na wypadek śmierci nnw, oraz 20 000 zł trwały uszczerbek na zdrowiu). Wpisowe nie obejmuje kosztów paliwa i dojazdu oraz zakwaterowania uczestnika.


Baza noclegowa
Baza rajdu mieścić się będzie w WOSiR Szelment http://wosir-szelment.pl/o-osrodku/
WOSiR Szelment to nowoczesny kompleks sportowo-rekreacyjny, który od szeregu już lat jest całorocznym centrum wypoczynku na Suwalszczyźnie. Położony u stóp Góry Jesionowejzimą - oferuje stoki narciarskie, a latem - kilometrowy wyciąg nart wodnych na jeziorze Szelment Wielki przylegającym do obiektu oraz park linowy z trzema trasami o różnej trudności, rozpiętymi na 46-ciu podporach. Można także zagrać w paintball’a, w minigolfa lub wypożyczyć rowery i zwiedzić przepiękną Suwalszczyznę, korzystając z bezpiecznej trasy rowerowej Green Velo.

Rezerwacja noclegów
e-mail: [email protected]
tel./fax: +48 87 568 30 07


Dodatkowa baza noclegowa blisko bazy rajdu:
http://www.centrumszelment.pl/

Rezerwacja noclegów
e-mail: [email protected]
tel./fax: +48 87 568 30 07

Uwaga! Rezerwacja noclegów będzie możliwa dopiero po dokonaniu opłaty wpisowej na zawody. Noclegi nie są wliczone w cenę opłaty wpisowej.


Uwaga! Komunikat dotyczący bluz zawodniczych MX dla zawodników startujących w Mistrzostwach Polski i Pucharze Polski

Dla zawodników startujących w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Polski przygotowujemy bluzy zawodnicze MX z imieniem i nazwiskiem oraz indywidualnym numerem startowym. Zawodnik ma obowiązek przebywania na trasie w otrzymanej przez Organizatora w bluzie MX, z nadanym indywidualnym numerem startowym. Przy doborze rozmiarówki trzeba pamiętać o uwzględnieniu ochraniaczy. Koszt bluzy jest wliczony w cenę opłaty wpisowej. Numery startowe będą nadawane zgodnie z kolejnością zgłoszeń na liście startowej, potwierdzonych opłatą wpisową. Rozmiary bluz będą zbierane za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego na zawody. Zawodnikowi, w ramach opłaty wpisowej, przysługuje jedna bluza MX w sezonie. Istnieje możliwość zakupu kolejnej bluzy. Koszt 1 szt. 160 zł brutto.

Tabela rozmiarów
Image


--------------------------------------------------------------------------------------------
Przed wysłaniem zgłoszeń proszę o uważne przeczytanie regulaminów dostępnych w Kalendarzu Imprez ATV Polska https://www.atvpolska.pl/ii-runda-przep ... acjeogolne


Karta Zgłoszeniowa do PRZEPRAWOWYCH MISTRZOSTW POLSKI ATV PZM dostępna jest tutaj :strzałka: KLIK

Karta Zgłoszeniowa do PRZEPRAWOWEGO PUCHARU POLSKI ATV PZM dostępna jest tutaj :strzałka: KLIKLimit miejsc ograniczony do 100 zawodników. Organizator zastrzega sobie prawo do weryfikacji/ selekcji uczestników bez podania przyczyny.1) Projekt bluzy zawodniczej MX Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM Can-Am klasa EXTREME
Image


2) Projekt bluzy zawodniczej MX Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM Can-Am klasa ADVENTURE

Image

3) Projekt bluzy zawodniczej MX Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Can-Am klasa FUN

Image


Istnieje możliwość zakupu bluzy zawodniczej MX Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV PZM dla kibiców. Szczegóły dostępne są pod tym linkiem
viewtopic.php?f=259&t=72796

---------------------------------------------------------------------------------------
ImageRelacja wideo z II Rundy PMP 2018.
Autorem filmu jest Lukask Movie Projects.

Bardzo dziękujemy :D

_________________
Pozdrawiam, Dorota
Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska
Kontakt: tel. +48 601590301 , [email protected]

Mistrzostwa Polski, Puchar Polski ATV PZM 2018
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów


Ostatnio zmieniony przez D.L-G 31.01.2019 14:11, edytowano w sumie 10 razy 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 1 post ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.