Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Stabilizator kierownicy
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 12:31



Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Stabilizator kierownicy 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 16.01.2006 00:15
Posty: 2
PostWysłany: 16.01.2006 00:19 
Stabilizator kierownicy
Chcialbym zamontowac stabilizator kierownicy w moim quadzie mam wielgachne opony i nie moge utrzymac kierownicy w terenie tzn.bardzo bola mnie rece przy dwoch napedach gdzie moge cos takiego dostac.


 
Profil
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 17.01.2006 01:05 
Szukaj w dziale "adresy i linki"


 
Profil WWW

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 17.01.2006 14:03 
A jak taki stabilizator chodzi w 4x4?? Trzeba dużo przeróbek żeby zamontować w Grizzlym??


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 17.01.2006 14:46 
Stabilizator kierownicy służy przede wszystkim do ochrony przed zjawiskiem shimi szyli trzepotania kierownicy przy dużych prędkościach . Stosowany jest przede wszystkim do motocykli i to niezwykle rzadko do enduro . Do quada nie zda on egzaminu ponieważ kierownicą i tak jest ciężko poruszać , a co dopiero ze stabilizatorem , który jest rodzajem amortyzatora spowalniającego ruch.

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 17.01.2006 14:53 
2can napisał(a):
Stabilizator kierownicy służy przede wszystkim do ochrony przed zjawiskiem shimi szyli trzepotania kierownicy przy dużych prędkościach . Stosowany jest przede wszystkim do motocykli i to niezwykle rzadko do enduro . Do quada nie zda on egzaminu ponieważ kierownicą i tak jest ciężko poruszać , a co dopiero ze stabilizatorem , który jest rodzajem amortyzatora spowalniającego ruch.


I tu nie moge się zgodzic. Profi stabilizator ma pelna regulacje nawet kata brania oraz szybkosci tlumienia - mowie o rozwiazaniu typu Scotts lub Ohlins stab. nozycowy - nie mylic z teleskopowym. Stabilizator przy normalnej jezdzie ograniczy efekt drgan kierownicy przy wiekszych predkosciach - fakt przy powolnej jezdzie nalezy tlumenie przestawic na 0. Dodatkowo jesli jadac trafisz w kamien stabilizator wytlumi, efekt wyrywania kierownicy. Postestowalem takie urzadzenie przez pare lat w motocyklu enduro. Dziala swietnie, ale cena zabija i jesli nie jestesmy do konca pewni ze jest nam to urzadzenie potrzebne mozemy zyc spokojnie bez niego.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 28.06.2004 09:50
Posty: 301
Miejscowość: Warszawa
Quad: Polaris 500 H.O oraz Suzuki Eiger
PostWysłany: 21.01.2006 20:38 
stabilizator
Pochwal się jakiego quada zamierzasz modygikować i jakie opony do niego zamontowałes bo bardzo ciekawi mnei co to za wielkość.
Pozdrawiam

_________________
Jeżdżę Polarisem a przerabiam Eigera


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 16.10.2004 11:05
Posty: 241
Miejscowość: warszawa
Quad: YFZ 450
PostWysłany: 22.01.2006 09:37 
jezdziłem kolegi sprzętem 2k z amorem-prowadził się tępo a dużym minusem było to,że trzeba było idealnie najezdzać na hopy,inaczej miał tendencje do obracania się w locie,problem znikł po odpięciu amora.Miałem amor ohlinsa w nakedzie,obecnie mam w plastiku i tam działa super,ale w quadzie wg. mnie średnio się sprawdza

_________________
moc zawsze dostępna! ;-)


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 22.01.2006 12:13 
Fakt, ze kierujac w locie przednie kola sluza jako rodzaj masy ktora mozemy minimalnie wychylac pojazd, jesli mamy amortyzator, to jest to utrudnione-reakcja jest dluzsza.


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 8 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.