Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 07:34



Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.05.2011 20:58
Posty: 69
Miejscowość: Rypin
Quad: Yamaha Raptor 700 GYTR
Poprzednie quady: Suzuki LTZ 400
PostWysłany: 04.09.2011 12:22 
Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
Witam

Jako, że w najlepszy okres w sezonie mój quad stał rozebrany na części to będę chciał nadrobić stracony czas.

Teraz pytanie - jaką bieliznę termoaktywną polecacie ?
Z tego co wyczytałem to jestem najbardziej za bielizną firmy BRUBECK, znalazłem coś takiego na allegro :

http://allegro.pl/bielizna-termoaktywna ... 41142.html


Jest to seria DRY i ni jak nie wiem jak sprawdza się w temperaturach od -10 do 15 stopni.

Ktoś może posiada taką bieliznę ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 09.09.2011 15:27 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
mysle ze duzo osob posiada wspomniana bielizne bo jest bardzo popularna, ta sama bielizne mozesz kupić pod marka Adrenaline - producent ten sam inna nazwa i opakowanie

jesli jednak chcesz cos co da ci komfort termiczny w chlodne dni to zastanow się nad kupnem bielizny odpowiedniejszej do pory roku, ta cienka ma zupelnie inne zadania, zreszta sama jej nazwa od razu to w sobie zawiera BODY DRY , ciepla na pewno nie jest

bardzo dobry produkt to bielizna Oxford z materialu ChillOut

jedz gdzies do sklepu i obadaj, zdecydowanie lepszy sposob na chlod niz ta cienka zbierajaca pot

http://www.oxford-shop.co.uk/cat235_1.htm

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2011 18:16
Posty: 24
Miejscowość: Wrocław
Quad: Kawasaki Bruta Force 750i
PostWysłany: 12.09.2011 12:36 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
Witam,

Dostałem dziś odpowiedź od Brubecka (mogę Ci wysłać korespondencje na priv)

Bielizna Thermo do - 10C
Bielizna Wool Merino nawet do - 30

Zamawiam Thermo kmpl 190 pln Choć - 10 to pewnie odczuwalne na quadzie - 20 ;-) Ale ja jeżdżę dla przyjemności wiec w mrozy siedzę w domu. No chyba ze dp pracy każdego dnia dojeżdżasz quadem wiec bierz na -30

Do mudmurder:

kominiarka Oxford Rewelacja!!!


 
Profil

Rejestracja: 17.08.2011 10:56
Posty: 25
PostWysłany: 13.09.2011 12:21 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
Widzę, że już przygotowania do sezonu zimowego ;) no w sumie jeszcze trochę i śnieg...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 13.09.2011 23:43 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
Pawel1977
, najwazniejsze pytanie jakie trzeba sobie zadac to jakie mamy wymagania od danego produktu, i jesli o kwestie niskich temperatur chodzi to najwazniejszy w moim przekonaniu jest windstoper, który bielizna Oxford ma w sobie

przyklad jest bardzo prosty

zaloz na siebie koszulke a na nia cieply welniany gruby sweter, jedz pojezdzic nawet przy +5 stopniach a zmarzniesz jak kapusta jesienią, a wystarczy na ten cieply sweter wrzucic Oxforda a zagotujesz się w tej konfiguracji nawet przy -25 stopniach

z drugiej strony - przeciez na sweter moglbys zalozyc jakas kurtke zimowa - fajnie tylko ze zapocisz się jak swiniak przed rzeźnią a w Oxfordzie nie bo on swietnie oddycha na zewnatrz

kolejna fajna sprawa Oxforda, dlugo dlugo dlugo nie przepuszcza wody do wewnatrz :)

uzywamy tych ubranek Oxforda od 3 lat, zdaja egzamin dlatego z czystym sumieniem moge polecic

probowalem bardzo grubej bielizny termo, oznaczonej jako ocieplajaca , takie obcisle gatki jakie robi brubeck i w ogóle się nie sprawdzily z prostej przyczyny braku windstopera, najpierw zapocisz się w terenie - tu bielizna fajnie wchlonie pot, ale jak tylko zaczniesz jechac to przewieje Cię od gory do dolu a i tak już jestes mokry - o zapalenie pluc albo problemy z korzonkami nie trudno

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.03.2011 18:16
Posty: 24
Miejscowość: Wrocław
Quad: Kawasaki Bruta Force 750i
PostWysłany: 14.09.2011 12:05 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
Panowie, poniżej link przedstawiający zależność prędkości do odczuwalnej temperatury:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Temperatura_odczuwalna

Bielizne brubeck polecają nie tylko ludzie a tylko forum ale również ludzie na forach wspinaczka, naricrstow itp itd. A jak bylo w kawale o Kupię: Kupa jest dobra bo miliony much nie może się mylić. obrzydliwe ale pasuje do naszej dyskusji. Ale mówimy tu o serii thermo lub wool merina . NIE DRY
Mam kominiarkę oxfordu i jest rewelacyjna.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.10.2010 21:09
Posty: 380
Miejscowość: Konin WLKP.
Quad: LTZ 400 K7
PostWysłany: 15.09.2011 21:43 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
Ja polecam brubecka DIRT, mam komplet od roku i jest jak nowy(trochę się zmechacił od zboi na brzucholu). To naprawdę jest druga skóra, super wygoda. Jak dla mnie jest cało roczna z naciskiem na zimniejsze dni. Ja testy tego stroju robiłem w poprzednią zimę i sprawdzało się super, tylko ja na górę zakładam dobry polar, który ma zatrzymać to ciepło jeszcze bardziej i nie wpuszczać zimnego. Mam nawet filmik na yt, jak śmigam przy minus pięciu tylko w polarze zbroi i brubecku i było wystarczająco ciepło.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 19.08.2011 14:04
Posty: 1
PostWysłany: 27.10.2011 11:39 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
Bielizna termoaktywna jest bardzo skutecznym rozwiązaniem. Ja ze swojej strony mogę polecić markę 3sg. Mają szeroki wybór asortymentu od bielizny, polarów, kurtek. Osobiście mam komplet bielizny termoaktywnej, która spełnia moje oczekiwania. Materiał przyjemny w dotyku, dobrze przylega do skóry. Dobre rozwiązanie przy uprawianiu sportów, ponieważ nie ogranicza ruchu.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.10.2007 08:02
Posty: 277
Miejscowość: Pruszcz Gdański
Quad: LTR 450
PostWysłany: 03.11.2011 19:21 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
Z tanszych - Brubeck
z drozszych - xbionic

i powiem szczeze ze czuc różnice w produkcie :)


 
Profil WWW

Rejestracja: 30.10.2011 18:24
Posty: 1
Quad: Honda Foreman
PostWysłany: 03.11.2011 19:50 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
Zgadzam się . Brubeck to odzież ze średniej półki, tak samo jak np. nowa marka jaka wchodzi na rynek SPAIO.
X-Bionic to już naprawdę fajna bielizna ale z wyższej półki. Sam jeżdżę w odzieży Brubecka i bardzo ją sobie chwalę. Na motor kupiłem sobie odzież z serii Cooler a na quada z serii Thermo.
Obecnie przymierzam się do odzieży z serii Extreme Merino Brubecka. Czy ktoś może już ją z Was testował ?
Będę wdzięczny za opinie. ;)

http://moto.allegro.pl/bielizna-termoak ... 69651.html


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.05.2010 15:03
Posty: 19
Quad: Honda TRX
PostWysłany: 05.11.2011 22:18 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
ja jeszcze polecam Under Armor Cold Gear


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 06.11.2011 00:04 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
Ł-y-S-y napisał(a):
Z tanszych - Brubeck
z drozszych - xbionic

i powiem szczeze ze czuc różnice w produkcie :)


Na jakies zasadzie czuc różnice? Kolega kupil kilka tygodni temu skarpetki z tej drugiej firmy i srebrne nici zaczeły się pruć, Ogólnie jak na 10euro to lipa niesamowita. Ciekawe czy odziec termoaktywna tak samo dziadowska.

Pare tyg. temu kupiłem koszulke Berkner. Przylegajaca - z klasy średniej - czyli nie ta najcięńsza i nie najgrubsza. Za to jest o tyle zajebista ze jej jest dluzszy - dzięki temu jak kucniemy nie wysuwa się ze spodni, a do tego ma rozpinany kolnierz z polara. Fajny - polecam. Sprawdzony w warunkach ze tak powiem bojowych. Koszt ok.130zł jak dobrze pamietam.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 15.12.2010 23:08
Posty: 34
Quad: DINLI EXTREME 700
PostWysłany: 12.11.2011 14:04 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
Witam. Chciałbym zakupić kominiarkę firmy ,,oxford".Proszę żebyście doradzili który model jest bardziej praktyczny - pełny czy może ten drugi.Ponadto jak mam rozumieć podział w rozmiarach na mały i duży.Dziękuję za pomoc . Pozdrawiam Andrzej.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.06.2008 14:54
Posty: 138
Miejscowość: Płońsk
Quad: Suzuki King 750 EPS, XP 1000 Traktoooor :)
PostWysłany: 12.11.2011 15:48 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
I ja zakupiłem koszule firmy BERKNER tą z golfem i powiem REWELACJA !!!! polecam


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.12.2009 19:06
Posty: 1552
Miejscowość: Olsztyn
Quad: G550
Poprzednie quady: Inca Yeti 700
PostWysłany: 14.11.2011 12:17 
Re: Bielizna termoaktywna na zimniejsze dni
awojdal napisał(a):
Chciałbym zakupić kominiarkę firmy ,,oxford".Proszę żebyście doradzili który model jest bardziej praktyczny



Kominiarka występuje w dwóch rozmiarach - mniejszy i większy.

Kup pełną kominiarkę a nie kołnierz

Image

_________________
Na quadzie - Mudmarker , na motocyklu - Fabiq :)
MotoBracia Off-Road Team , MotoBracia.pl


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.