Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - MOTUL z Allegro czy ze sklepu
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 02:55



Odpowiedz  [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
MOTUL z Allegro czy ze sklepu 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2008 21:44
Posty: 1099
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Polaris
PostWysłany: 19.04.2011 21:45 
MOTUL z Allegro czy ze sklepu
Dotarly do mnie informacje ze olej Motul kupowany na Allegro to nie ten sam co można kupić w sklepie czy w hurtowni.
Co ciekawe ten Allegrowy jest tanszy o 50 zl na 4L, jest tanszy nawet od ceny hurtowej.
Podobno ten tanszy nie pachnie już "jagodzianka" (oryginal wlasnie tak pachnie)

Czy ktoś wie cos na ten temat ?


 
Profil Gadu-Gadu
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 19.04.2011 21:47 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
Użytkownicy allegro mają olej z Niemiec, stąd ta różnica - w praktyce jest to ten sam olej.
Sprawdzałem ;)

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.12.2009 19:58
Posty: 456
Miejscowość: Radom
PostWysłany: 20.04.2011 19:26 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
Też słyszałem o tym micie, jednak jak jest naprawdę- nikt nie wie. Równie dobrze to sklepy/pośrednicy chcąc zarobić więcej mogą sprzedawać olej w zawyżonej cenie (patrz-cukier)
Jeśli chodzi o Motul-a to sprawę rozwiązałem inaczej, odnalazłem sprzedawcę na allegro i teraz kupuję u niego cały komplet (z filtrem) za cenę dosyć okazjonalną. Całość odbieram natomiast w jednym z Warszawskich sklepów, dzięki czemu mam do czynienia z większą firmą, a nie pojedynczym, często niepewnym sprzedawcą. Swoją drogą w przypadku oleju od Castrol-a, znam sklep, który skupuje całe, zaplombowane beczki z olejem wprost od producenta. Całość porcjuje do mniejszych pojemników i sprzedaje w relatywnie niższej cenie.


Ostatnio zmieniony przez CiaTronic 20.04.2011 19:26, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.03.2011 14:55
Posty: 1546
Miejscowość: Transylwania, Sacuieu - Hunt the Wolf
Quad: Yes, We CanAm!
PostWysłany: 20.04.2011 19:44 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
Tak jak napisał Ruszko to może być olej z innych krajów. A jeśli ma te same oznaczenia to nie ma szans żeby był inny czy na allegro czy w sklepie.
Przy okazji już wiemy co dodają do jagodzianek... :wizi:

_________________
POZDRAWIAM, MIESZKO



!!!HUNT THE WOLF 4 LIFE!!!


 
Profil Facebook

Rejestracja: 05.02.2011 18:02
Posty: 13
Miejscowość: Siedlce
Quad: kupuję
PostWysłany: 20.04.2011 19:59 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
krs1 napisał(a):
Tak jak napisał Ruszko to może być olej z innych krajów. A jeśli ma te same oznaczenia to nie ma szans żeby był inny czy na allegro czy w sklepie.
Przy okazji już wiemy co dodają do jagodzianek... :wizi:


Nnooo nie wiem.
Na początku polskiego kapitalizmu czyli początku lat 90tych Elf (??) zmienił opakowania na polski rynek gdyż ukazały się podróbki. Sam zresztą miałem wątpliwą przyjemność zakupienia tegoż shitu. Silnik Poloneza Trucka szlag trafił. Jak mechanik zdjął pokrywę zaworów ukazała się gruba warstwa szlamu, wszystko było pokrytę tak jakby smołą. Co się działo w kanałach olejowych tego się nie dało sprawdzić.
Kiedyś mogli to i dziś mogą.
Ja do sprzętu za kilkadziesiąt tysięcy nie mam zamiaru oszczędzać 50zł. i tylko w pewnych źródłach.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.03.2011 14:55
Posty: 1546
Miejscowość: Transylwania, Sacuieu - Hunt the Wolf
Quad: Yes, We CanAm!
PostWysłany: 20.04.2011 20:06 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
Ale to były inne czasy wiesz ile osób by sobie posiedziało teraz za takie coś? To są milionowe straty dla wielkich koncernów więc nie sądzę żeby na Polskę sobie wymyślili podróbę.

_________________
POZDRAWIAM, MIESZKO



!!!HUNT THE WOLF 4 LIFE!!!


 
Profil Facebook
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 14:59
Posty: 1560
Miejscowość: Poznań MG
Quad: Osama Bombardier
PostWysłany: 20.04.2011 20:09 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
Sprzedawcy tzw Allegrowicze często bazują na zysku nie z marży nakładanej na towar lecz na ilości sprzedanego towaru. Często sprzedają po cenie zakupu lub nawet dumpingują ceny towaru bazując na różnego typu późniejszych korzyściach począwszy od bonusów, rabatów po premie pieniężne od producenta towaru, który sprzedają poprzez aukcje. Zwykli sprzedawcy tzw "lokalni" nie mają możliwości sprzedawać ten sam towar po tak niskiej cenie nawet gdy wynegocjują duże rabaty od swojego dostawcy gdyż często sami kupują po droższej cenie niż ta co widnieje na aukcjach i ich wysokie ceny (w stosunku do cen z allegro) nie wynikają z wysokiej marży. Pamiętać nalezy jednak , że do każdej aukcji nalezy doliczyć koszt przesyłki + czas realizacji zlecenia. idąc do sklepu mamy towar na miejscu i wiadomego pochodzenia a w przypadku reklamacji większe prawdopodobieństwo jej uwzględnienia.
Zawsze można zadzwonić do sprzedawcy z allegro lub napisać maila i zapytać się czy oferowany przez nich produkt posiada wszystkie atesty, które są podane przez producenta...

_________________
'Jesteś poza trasą'

QuadFilmy -> http://www.youtube.com/user/saymonpoznan?feature=guide

http://www.myspace.com/djsaymon


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Squad 3miasto
Squad 3miasto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.07.2007 21:41
Posty: 425
Miejscowość: Rumia
Quad: zielony
PostWysłany: 20.04.2011 20:11 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
Olej czy z Niemiec czy z Polski jest ten sam - tu się zgadzam z Ruszko.

Wypowiadacie się jednak tak jakbyście przetestowali od wszystkich sprzedawców z allegro i mieli pewność co sprzedają i czy to nie jest Turdus albo inny szuwaks do traktorów.

Oleje były i są podrabiane i kupno w sklepie też niczego nie rozwiąże.
Pomyślcie logicznie - skoro sprzedawca z allegro wystawia faktury VAT to może od niego kupić sklep i potem dalej puszczać w obieg.

Ostatnio zagłębiałem temat oleju do samochodu - olej Castrola sprzedawany na allegro jest poniżej ceny sprzedaży przez Castrol Polska do wielkich hurtowni. A sprzedawca pisze że prosto z Castrol Polska - czyżby był filantropem i dokładał do interesu?

To samo robione jest z wszystkimi znanymi olejami, czyli Mobil, Ford, Total, niestety również Motul.

Tak więc nie piszcie proszę że nie ma szans na inny niż w sklepie niż w allegro bo to wierutna bzdura.

Oleje sprowadzane z Niemiec są trochę tańsze, ale tylko trochę. Macie internet to sobie zobaczcie ile one tam kosztują. Policzcie że ktoś to musi przywieźć i chce na tym zarobić. A potem nie łudźcie się że kupicie tanio dobry olej.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24.08.2008 21:44
Posty: 1099
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Polaris
PostWysłany: 20.04.2011 21:30 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
Oki, rozumiem, może być z Niemiec, ale w Niemczech za opakowanie 4 L zaplacimy 27euro, co daje nam 106zl.
Do tego dolicz przesylke (transport) jakis zarobek i sprzedawaj to za 93zl na allegro - gdzie tu sens ???

Z tego co widze ilu chetnych jest na ten olej w tak dobrej cenie allegrowej, ma sens lac do oryginalnego opakowania jakis olej z Lidla.


 
Profil Gadu-Gadu
Zawodnik ATV Polska
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.07.2007 19:59
Posty: 3233
Miejscowość: Drezdenko
Imię: Bartosz
Quad: KTM wkrótce
Poprzednie quady: wiele ich było :)
PostWysłany: 20.04.2011 22:13 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
W hurcie w Niemczech na pewno nie zapłacisz 27 Euro ;)

_________________
www.soundbase.pl


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.04.2010 21:38
Posty: 1595
Miejscowość: Ruda Śląska
Quad: Can-Am Outlander
PostWysłany: 20.04.2011 22:18 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
CHochol wpadnij do mnie jak chcesz olej :D


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 21.04.2011 04:51 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
Ruszko - to Twój quad :-) Lej do niego co chcesz. Tu zaoszczędzisz 10 złotych, tam 12 złotych...

akurat potem na remont silnika będzie jak by się okazało ze jednak na turdusie robić nie chce ;-)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.09.2010 11:59
Posty: 57
Quad: Kingquad 700 07r
PostWysłany: 21.04.2011 06:43 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
Ja kupuje olej w inter carsie, mam trochę zniżek i bańka motula 4l plus filtr wychodzi mi 68zł więc nie koniecznie musi być z Niemiec porostu sprzedawca ma większe zniżki bo więcej sprzedaje. To samo z olejem do przekładni 80w90 kosztuje mnie 19zł. Proste może się im opłacać taniej sprzedać ale więcej :)

-- dodano 21.04.2011 07:43 --

Oczywiście do przekładni Motul gearbox 1l


Ostatnio zmieniony przez mpiekacz 21.04.2011 06:43, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 21.04.2011 08:32 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
mpiekacz - przepisz tego maila jeszcze raz po polsku, bo nie wiadomo co i jak :-)

kupujesz bańke 4 litry motula ? którego 5100/7100 ? zresztą którego by nie było, Kupię od Ciebie 100 takich baniek :-) 4 litrowych 5100 po 68zł, z filtrem ;-) odbiór osobisty w czosnowie, zeby logistyków nie przemęczać ;-)
i zeby zawartosci po drodze nie zmienił ;-)

za 19zł gearboxa też poprosze ze 100 baniek, warunki odbioru j/w - magazyn w czosnowie


może spójrz na cenę na fakturze, bo ceny wyssane z palca podajesz :(

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.09.2010 11:59
Posty: 57
Quad: Kingquad 700 07r
PostWysłany: 21.04.2011 08:44 
Re: MOTUL z Allegro czy ze sklepu
Paragony w poniedziałek wywaliłem bo bym zeskanował i wkleił, następnym razem zrobię skan. Wiem za co płace i ile :)


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 53 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 47 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.