Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Zapieczony mimośród !!!!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 01:44



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Zapieczony mimośród !!!! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.06.2012 18:49
Posty: 118
Quad: LTR 450
Poprzednie quady: To mój 1-wszy :
PostWysłany: 30.05.2014 21:14 
Zapieczony mimośród !!!!
Wymieniłem zębatkę na mniejszą i oczywiście trzeba było naciągnąć łańcuch wydawało by się to proste ale nie w tym przypadku,tak jest zapieczone że w ogóle nie chce się ruszyć jest tam chyba z 5 otworów 2 już mi się ukruszyły tak to trzyma że już połamałem pare śrubokrętów macie jakieś sposoby żeby to ruszyć ???

_________________
O'hara


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.07.2008 11:28
Posty: 775
Miejscowość: Białobrzegi
Quad: TRX 400EX
PostWysłany: 30.05.2014 21:41 
Re: Zapieczony mimośród !!!!
Spróbuj na początek całkowicie poluzować śruby i zapsikac to jakimś penetrującym preparatem. Kilka razy i niech postoi.
Nie wiem jak to konkretnie wygląda w ltz ale u znajomego w TRX pomogło. Nie chciałem walić młotem. Popsikałem, postało a potem już z górki.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.06.2012 18:49
Posty: 118
Quad: LTR 450
Poprzednie quady: To mój 1-wszy :
PostWysłany: 31.05.2014 04:34 
Re: Zapieczony mimośród !!!!
psikałem wd ale bez rezultatu trzyma jak przyspawane poprzednik też widać się z tym meczył bo w jednej dziurce został ułamany kawałek trzpienia

_________________
O'hara


 
Profil

Rejestracja: 23.07.2007 13:06
Posty: 584
Quad: Honda TRX 440ex
PostWysłany: 31.05.2014 08:22 
Re: Zapieczony mimośród !!!!
W takim przypadku proponowałbym rozłożenie całego "systemu naciągu łańcucha" na części, porządne wyczyszczenie i pozakladanie nowych uszczelnień. W przyszłości zaoszczędzi Ci to sporo nerwów i pieniędzy z racji rozwalonego carriera. Znam to z autopsji, też łamało mi śrubokręty, a teraz mogę blokować naciąg wykałaczką.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.01.2011 11:38
Posty: 111
Miejscowość: Warszawa
Imię: Adrian
Quad: Honda TRX 450r Sportrax
PostWysłany: 31.05.2014 19:34 
Re: Zapieczony mimośród !!!!
Popieram sugestię "Boro" zaniedbanie tej czynności skutkuje w perspektywie czasu wydatkiem w okolicach "tauzena" ;) no chyba że uda ci się znaleźć jakimś cudem używkę w dobrym stanie to wtedy kilkaset złotych. Jednak każdy kto ma taki unikat do sprzedania życzy sobie blisko 1000 zł zobacz sobie na allegro.
Akurat są dwa do LTR-a do mojego jedna sztuka.

Widziałem już takie przypadki zniszczenia mimośrodu. Przy okazji sprawdzisz sobie stan łożysk i uszczelniaczy.

Ja tak zwlekałem z wymianą łożysk w wahaczu tylnym od strony silnika w rezultacie jedno dosłownie zniknęło, zostało wprasowane w wahacz mocno go uszkadzając.
Generalnie wahacz nadawał się tylko do wymiany gdyby nie to, że polecono mi pewnego magika ktróy przy odrobinie magii
i nieziemskich umiejętności dał drugie mu drugie życie. ! :)
Szok... teraz ta strona wahacza jest mocniejsza od oryginału :)

_________________
TranS-Squad Team


 
Profil WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 20 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.