Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - List do redakcji SPORT TVP SA - W sprawie relacji z Dakaru
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 09.05.2024 05:33



Odpowiedz  [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
List do redakcji SPORT TVP SA - W sprawie relacji z Dakaru 

Czy Twoim zdaniem TVP rzetelnie relacjonuje rajd Dakar 2009?
TAK 3%  3%  [ 4 ]
NIE 96%  96%  [ 132 ]
NIE MAM ZDANIA 1%  1%  [ 1 ]
Razem głosów : 137

List do redakcji SPORT TVP SA - W sprawie relacji z Dakaru 
Autor Wiadomość
Mod-Team Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2008 21:19
Posty: 5235
Miejscowość: Żory
Imię: Marcin
Quad: Renegade 1000
Poprzednie quady: G660, BF750, TRX 500, TRX 680, G700, CAN-AM 800
PostWysłany: 15.01.2009 18:53 
Popieram w 100%


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 16:31
Posty: 590
Miejscowość: Chełm
Quad: Honda TRX 450R
PostWysłany: 15.01.2009 18:57 
Bardzo cieszy fakt powstania inicjatywy listu. Oczywiście ja podpisuje się pod nim rękami i nogami. Pomijając fakt, że telewizja polska praktycznie ani słowem nie wspomina o Rafale jest niedopuszczalne. Teraz kiedy quady doczekały się własnej klasy są one równie ważne jak inne pojazdy mimo małej ilości startujących zawodników. Co więcej, należy także wspomnieć że Rafał jest debiutantem o czym chyba nawet panowie z TV nie wiedzą (?).
Pomijając sam fakt Sonika, ponieważ nie tylko o niego chodzi. Czy ktoś w ogóle pamiętał o drugiej załoce samochodu ? Sachabiński/Rabiega też jechali i reprezentowali Polskę w tym rajdzie a nie było o nich ani słowa. Nie mówiąc już o Krzysztofie Jarmużu, który dzielnie jedzie w barwach Hondy, czasami uzyskując lepsze czasy OS'ów niż sami reprezentaci Orlen Team. Nie wiem może po prostu tylko ja korzystam w wyników na głównej stronie Dakaru a panowie z TVP mają magiczne informacje z trackingu, według którego istnieje tylko załoga Orlen Team'u. No cóż wydaje mi się, że założyciel rajdu nie byłby zadowolony z takiego obrotu sytuacji, kiedy media skupiają się tylko na kilku zawodnikach podczas kiedy w całym rajdzie bierze udział 500 załóg !
Szczerze powiedziawszy nie liczę, żeby ten list wywarł jakiekolwiek poruszanie w stacji TVP. Co więcej, uważam że oleją go oni kompletnie jednak sama inicjatywa jest jak najlepszym pomysłem.
Pozdrawiam pisać możnaby jescze długo tylko po co ...

_________________
Pozdrawiam Zippo


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce

Rejestracja: 01.02.2007 22:48
Posty: 144
Quad: ltr 450 k8,Honda TRX 350
PostWysłany: 15.01.2009 19:12 
popieram w 100%,pewnie nie poskutkuje ale zawsze można probowac,mysle ze też można cos zrobic zeby transmisje z naszeo krajoweo enduro czy cc by relacjonowane w tv,kiedys byla przeprowadzona ankieta na temat tego jakie sporty ludzie najchetniej oglądaliby w tv i wlasnie off-road zajmowal jedno z czolowych miejsc,ale pewnie do poki jakis prezes nie będzie fanem tego sportu to nie będziemy go oglądali na antenie

_________________
WWW.ATVKIELCE.PL


 
Profil Facebook

Rejestracja: 20.03.2007 20:39
Posty: 154
Miejscowość: Slowik/Łódź
Quad: Polaris Sportsman 1000 S
Poprzednie quady: ch250,G 660.G 700,OUT XT800 out 800r xtp,out 1000r xtp,out xxc 1000r
PostWysłany: 15.01.2009 19:15 
POPIERAM

_________________
DIABLO TEAM ZGIERZ-Kiler


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.03.2006 07:22
Posty: 231
Quad: Banshan :-)
PostWysłany: 15.01.2009 19:34 
raptorkielce napisał(a):
ale pewnie do poki jakis prezes nie będzie fanem tego sportu to nie będziemy go oglądali na antenie

Raczej dopuki nie dostanie w ŁAPE
Tak jak każdy ma pretensje ze kubica został sportowcem roku chociaz nie miał wyniku
Nie wcale tylko jako debiutant w pełnym cyklu F1 gdyby nie obsługa bmw miał szanse na podium a i tak 4 miejsce to Dużo 8) :diabeł:

_________________
;-)


 
Profil Tlen
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19.05.2008 14:55
Posty: 247
Miejscowość: Śląsk/Lubliniec/Ciasna
Quad: LS 300
PostWysłany: 15.01.2009 19:43 
oczywiście podpisuję się po tym ;)

_________________
Oficjalna strona NO NAME SQUADU: www.nnsquad.pl


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.11.2006 22:39
Posty: 141
Miejscowość: Wanaty k. Częstochowy / Łódź
Quad: G700 Ducks Unlimited Edition
PostWysłany: 15.01.2009 19:57 
orlen nieźle musiał zapłacić TVP za takie relacje jakie mamy... no trudno, żyjemy w Polsce i wszystko zależy od kasy...

najważniejsze, że Rafał robi swoje i jest 3. w generalce, a orlen team ze swoim mega budżetem jest w dup..

pozdrawiam :)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 08:55
Posty: 598
Miejscowość: Drawski Młyn ( Puszcza Notecka )
Quad: Chwilowo brak :(
PostWysłany: 15.01.2009 20:05 
Cieszmy się tylko, że reszta świata mediów nie zapomniała o Rafale! A szczególnie Auto Świat! Za chwilę zobaczymy co będzie w relacji TVP!


Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 12:46
Posty: 346
Miejscowość: Katowice
Quad: Kawasaki BF 650
PostWysłany: 15.01.2009 20:06 
popieream i nie oglądam TV1 :D

_________________
ATV SQUAD GŚ
Andrzej
http://picasaweb.google.pl/andkul2


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.08.2008 08:55
Posty: 598
Miejscowość: Drawski Młyn ( Puszcza Notecka )
Quad: Chwilowo brak :(
PostWysłany: 15.01.2009 20:10 
Myślałe, że coś się zmieni! Ale niestety! Chyba w ogóle nie mamy co włącząć tych relacji TVP! Wkurzające jest to, że każdy chciałby obejrzeć wyniki wszystkich Polaków, lecz nie może!

Czekam tylko na odp. na list!

Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2008 10:13
Posty: 1468
Miejscowość: WW Zawady
Quad: Kawasaki Bull's Moshnah edition...
PostWysłany: 15.01.2009 20:28 
Mam wrażenie, że dla betonu programowego naszej, pożal się Boże, "publicznej" telewizji lepiej jest jak quad jest w rękach wariata (najlepiej pijanego i wgniatającego ludzi w ogrodzenia), bo wtedy można nadawać wstrząsające reportaże o szaleńcach rozjeżdżających ludzi i zwierzęta w Parkach Narodowych.

Zafajdana "misja" TVP powinna polegać przede wszystkim na krzewieniu pozytywnej idei sportów off-roadowych, w tym również, a dla nas przede wszystkim, quadów.

Podejrzewam, że gdyby ATVPolska miało podpisany wielomilionowy kontrakt na spoty reklamowe, to poświęcano by Rafałowi więcej czasu antenowego. :)
Aż mi szkoda tych 200 PLN na abonament...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2007 21:51
Posty: 33
Miejscowość: Świętochłowice/Szczyrk/Hecznarowice
Quad: Honda Rancher 350 & Foreman 500
PostWysłany: 15.01.2009 22:23 
Drodzy Panowie i Panie telewizjoniści (telewizjonerzy?!)

Telewizja Publiczna na sprzedaż? Popatrzcie jaki własny obraz kreujecie!? Zatrudniacie kogoś od Public Relations? To zainwestujcie tam trochę więcej pieniędzy i zważcie na to, że telewizja od kilku lat przestała być pudłem wyświetlającym różne obrazki nadane przez pewną stacje.

Telewizja jest medium 4wymiarowym. Oprócz tego co wyświetlają w 2D dogłębnie badają na co jest zapotrzebowanie, tak, by spełniać życzenia abonentów, ale nie zatracając charakteru stacji. Tylko tak się składa, że 4wymiar, czyli jakość wyrażanych informacji i rzekoma 'neutralność' zniknęła! Czym to obfituje ? Tym, że skupiliście się na odbiorcach, którzy nie wybierając w jakości i rzetelności pochłaniają informacje o ORLEN Team (nie wnikam o sponsoring, to jest biznes, w tej branży nie mam takiego doświadczenia), a nie pomyśleliście o tym, co zrobić z 'nieusatysfakcjonowanymi obserwatorami', którzy rozróżniają chłam i komercje od wysokiej jakości źródłą informacji.

Droga Telewizjo Publiczna - tracicie obserwatorów, bo widzicie pieniądze, a nie odbiorców. Widzicie Dakar przez pryzmat pieniędzy, a nie wspierania wszystkich polskich sportowców.

Społeczność quadowców (ludzi, którzy poruszają się tym czymś, co wy nazywacie łazikami, piździkami, niedokończonymi samochodami, czy Bóg wie jak jeszcze)czuje się pomijana, a wy nie jesteście świadomymi integracji między tymi ludźmi. Jestem pewien, że i w waszej redakcji jest kilku, jeśli nie wielu z nas, szkoda tylko, ze nie zainteresujecie się Rafałem Sonikiem, który debiutuje w Dakarze trzecią pozycją w swojej kategorii.

Pozwólcie, że zacytuję:
Cytuj:
Jacek Czachor kiedyś mi opowiadał , że było ciężko na jakimś odcinku i w konkluzji mówi "ale jak oni na tych quadach dają radę to ja nie wiem"


Mam nadzieję, że teraz nasza wspaniała Telewizja Publiczna włoży wkład w rozwój naszego sportu, który o dziwo nie jest zabawą dla dużych chłopców, tylko poważnym sportem. Mam nadzieje, że i my doczekamy się szacunku ze strony mediów, tak, jak czynią to autorytety.


Thadeus

_________________
Nie ważne jak jeździsz, nie ważny też cel.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.12.2006 00:42
Posty: 275
Miejscowość: Dolny Śląsk
Quad: Kymco MXU 500, Yamaha Wild Star 1600
PostWysłany: 15.01.2009 22:44 
Re: List do redakcji SPORT TVP SA - W sprawie relacji z Dak
D.L-G napisał(a):
List otwarty do redakcji sportowej TVP SA

W sprawie prowadzenia relacji z Rajdu Dakar 2009

W imieniu fanów Rajdu Dakar oraz Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska chcemy wyrazić rozczarowanie sposobem przeprowadzania relacji z Rajdu Dakar 2009 przez Telewizję Polską SA. Powodem jest mało obiektywne, naszym zdaniem, traktowanie polskich zawodników nie należących do Orlen Team, a reprezentujących nasz kraj w tej imprezie.
Przypomnijmy, na starcie reprezentowało Polskę 8 polskich załóg, a na dzień 14 stycznia 2009 pozycje Polaków w klasyfikacji generalnej prezentowały się następująco:

motocykle:
Jakub Przygoński (Orlen Team) - 13. miejsce
Jacek Czachor (Orlen Team) - 14. miejsce
Marek Dąbrowski (Orlen Team) - wycofał się z wyścigu z powodu kontuzji
Krzysztof Jarmuż - 28. Miejsce

quady:
Rafał Sonik - 3. Miejsce

samochody osobowe:
Krzystof Hołowczyc, Jean Marc-Fortin (Orlen Team) - 7. miejsce
Aleksander Sachanbiński , Arkadiusz Rabiega (Terra Trek) - wycofali się z wyścigu z powodu awarii

samochody ciężarowe:
Grzegorz Baran, Izabela Szwagrzyk i Andrzej Grigorjew (Diverse Extreme Team) - 28. miejsce

Jak widać, sensacyjne wyniki osiąga Rafał Sonik, który po 10 etapach utrzymuje bardzo wysokie 3. miejsce. Wynik Sonika jest niewątpliwie sukcesem, biorąc pod uwagę chociażby fakt, że jest to jego debiut w jednym z najtrudniejszych rajdów jakim jest Dakar.

Tymczasem TVP relacjonując rajd w Kronice Rajdu Dakar oraz w wiadomościach sportowych, zdaje się nie zauważać postawy reszty Polaków, a przede wszystkim świetnej jazdy quadowca. Stawia to pod znakiem zapytania rzetelność dziennikarską redakcji sportowej TVP. Poza tym rodzi przypuszczenia, że sukcesy sportowe nie są jedynym czynnikiem decydującym o wykorzystaniu czasu antenowego w programach finansowanych częściowo ze środków publicznych instytucji.

W związku z tym apelujemy do Redakcji Sportowej TVP o obiektywną ocenę sytuacji i docenienie pracy oraz sukcesów WSZYSTKICH Polaków biorących udział w tej imprezie. Uważamy, że polscy telewidzowie mają prawo do rzetelnej informacji i dumy z osiągnięć naszych zawodników, bez żadnych wyjątków. Pod tym względem szczególnie wysokie standardy powinna sobie narzucać instytucja publiczna.


Dobra inicjatywa. Jeśli apel dotrze w miarę wysoko w TVP są szanse na refleksję i zmianę podejścia. musimy go nagłaśniać. Czy możemy kopiować apel na inne fora?

_________________
czasem sama podróż sprawia więcej przyjemności niż dotarcie do celu


 
Profil ICQ

Rejestracja: 25.10.2008 11:38
Posty: 12
Miejscowość: Góra Kalwaria
Quad: Honda Foreman 400 4x4
PostWysłany: 15.01.2009 23:14 
Ja równiez podpisuje się pod tym listem. "Nasz" przedstawiciel w tym rajdzie wkłada w to znacznie wiecej wysiłku i samozaparcia niż kierowcy samochodów którzy siedza wygodnie w fotelach,a Rafał zapewne podczas drogi sporo czasu spędza w pozycji stojacej!! Tutaj szacunek dla Niego i powodznia.


 
Profil
Retired Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.06.2006 05:06
Posty: 3153
Miejscowość: localhost
Quad: ... xXx ...
PostWysłany: 15.01.2009 23:36 
a to widzieliście: http://www.tvp.pl/sport/rajd-dakar-2009 ... o-na-mecie ? :)

_________________
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.
— Albert Einstein


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 63 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.