Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 09.05.2024 14:33



Odpowiedz  [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna
RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA 
Autor Wiadomość
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 26.10.2009 10:57 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
[quote="cashandcash na przyszły rok na pewno na pewno nie wybiorę takiego transportu.
zamieszczę całą relację od krakowa po przyjazd tylko potrzebuję kilka chwil na aklimatyzacje.[/quote]

Ciesz się, że nie musiałeś jechać na kołach, jak ja w przeszłości (motocykl) - ale masz 100% rację - najlepsza droga samolotem, a sprzęt oddzielnie. Powodzenia w powrocie do zdrowia i gratulacje!


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2008 23:20
Posty: 992
Quad: Spełnienie marzeń!
PostWysłany: 26.10.2009 11:17 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
Jeszcze o jednym zapomniałem dodać na ośce nigdy wcześniej nie jeździłem zrobiłem przed rajdem może 500-600km po trasach GER, a o piachach nie wspomnę, na wydmy tak jak w 4k spuściłem ze wszystkich kół powietrze, a tu zonk, przez pierwsze 30km nie czułem rąk, jechałem jak z płógiem z przodu, dopiero po napompowaniu przodu mogłem spokojnie poznawać tajniki jazdy po wydmach, nieopisane uczucie.

_________________
K.W.I.S.A. DRAPERS SQUAD
RmfCarolineTeam
RMF4RacingTeam
BÓL MIJA A CHWAŁA JEST WIECZNA


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2008 10:08
Posty: 117
Quad: XMRek
Poprzednie quady: King 750 2008r
PostWysłany: 26.10.2009 11:38 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
No Maciuś G R A T U L A C J E !!! Strach pomyśleć jak byś był w 100% (bez obrazy Krecik). Twoja determinacja była ogromna następnym razem wzmożona czujność razy 3 podczas treningu przed Afryką. No i zmieniaj sprzęt bo na drążki nie wyrobisz :) Czekam na relacje Foto :) Pozdro i do zobaczyska.

_________________
K.W.I.S.A. Drapers SQUAD


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 27.10.2009 23:01 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
Przygotowania


Maj

Albert zadzwonił z informacją o projekcie rajdu w marocco, fajna sprawa :-)


Czerwiec

Pierwsze przymiarki do budżetu, sprzęt - wg. oryginalnej koncepcji miał być już Raptorek 'pustynny', pierwsza lista sprzętu, ale odkładamy wszystko na bok, trzeba jechać na Drezno Wrocław :-)

Lipiec

Odpoczynek po rajdzie, i jakos tak leniwie wszystko się składa... coraz czarniej wyglada sprawa Raptorka, chyba nic z tego nie będzie... ale może...

Sierpień

No i dupa, czasu brak, pieniędzy na wpisowe też nie bardzo, quada nie ma, starym przeciez nie pojade... dzwonie do Alberta że jednak muszę zrezygnować :-(


Wrzesień.... dokladnie druga połowa Września :-)

Jednak Jadę ! Co tam, raz się żyje, wyciągarm dziadka - czerwone Grizzly 700 na którym mnie znacie od kilku lat, to samo na którym jechałem Croatie, dwa Drezna i niezliczoną ilość rajdów polskich - trzeba go było wykopać spod sterty róznych drobiazgów w piwnicy i jazda na warsztat. Tam przegląd i w sumie nie ma tragedii - 7000km przebiegu, pierwszy padnięty przegub, po co wymieniać, damy na regeneracje, trzeba przetestować na sobie... dwa dni i naprawiony, poza tym jakieś duperelki typu łożyska w kołach i... wyglada że sprzęt gotowy. Szybki wyjazd na urodziny Yamahy i... coś stuka w przednich amorkach. Do wyjazdu jeszcze 5 dni a tu stuka sobie coś przy amorach, no rzesz... ekspres do serwisu Ohlinsa i.... "proszę Pana, w amortyzatorach wszystko w porządku", no i faktycznie, wróciły, ustawilem je jeszcze raz i ... przestało stukać :-) czyli - nadgorliwość własciciela, po prostu były źle ustawione. Oj, co tam, zdarza się :-) dobrze że jest serwis szybko działający bo bym się cały rajd martwił ;D do wyjazdu dwa dni, odbieram ostatnie naklejki sponsorów, przyjeżdża kamerka testowa od dystrybutora Vholder - trzeba się nią trochę pobawić zanim na kask przykleje, potem poustawiać, sprawdzić co wychodzi i...działa, fajne filmy wychodzą, będą on-boardy z rajdu, super:-) (notabene jest paręnaście godzin materiału... teraz tylko to pociąć i poskładać w coś sensownego ;D ktoś umie ??) Pakujemy ostatnie kartony z gratami zamiennymi, mała przyczepka z quadem wypchana po brzegi, wyjazd :-)

Poniedziałek 13.10

Uroczysty start w Krakowie, światła, kamery, reporterzy, fajnie się zapowiada :-) Albert w żywiole organizacyjnym... Pakujemy sprzęty na lawetę którą do promu w Hiszpanii będzie ciągnął "nasz" serwisowy MAN. Potem pakowanie gratów do mana i... okazuje się ze ilość częsci zamiennych zabranych ze sobą jest porażająca :-) siedem opon, cztery koła, kilka skrzynek części... i pół mana zapchane :D Potem szybkie pożegnanie z quadzikiem i wracam do domu. Do zobaczenia w piątek w Hiszpanii....

Piątek 16.10

Wylot o 14:40, przylot do Almerii o 22:10 i szybciutko na prom, tam na miejscu odprawa już prawie zakończona, wszystkiego dowiaduję się od kolegów, sprzęty przygotowane do załadunku, zaraz kolumna kilkudziesięciu pojazdów pakuje się na prom i płyniemy. Na promie - niespodzianka :-) Miejscówka bez łóżka :D Spimy na lądowisku dla helikopterów :-) szybko powstał mikroobóz i do rana przetrwaliśmy :-) piękne niebo na morzu śródziemnym :-)

Sobota 17.10
rano dopłyneliśmy do Melili - hiszpańskie wybrzeże w Maroku - zrzucamy quady z przyczepy, montujemy ostatnie akcesoria rajdowe, pakujemy rzeczy na pierwszy oes - zaraz po odprawie przez granice zaczynamy rajdowanie, w planach na pierwszy dzień - 300 kilometrów, z czego dwa oesy i ponad 200 kilometrów OS. Pierwsze trudności na granicy - ale trzy godziny i cała kolumna wjeżdza do Nadoru, dalej wg. roadbooka kilkanasciekilometrów asfaltami i zaczyna się pierwszy OES. Tu lekkie zdziwienie... droga szutrowa z kamieniami , zaschnięta na beton, ale poprzecinana wieloma wyschniętymi mikrorzeczkami, czasem rowek po kostki, czasem po kolanka, trzeba ostrożnie. W Polsce tego nie ma... niby podobne, ale jednak inne.... potem pierwsze górki, większe górki, wąwozy, kamienie, jeszcze większe kamienie.... tego też w Polsce nie było :-) Pomyliłem drogę.... prawie wjechałem do kilkudziesięcio metrowego wąwozu... oj, była by przeprawa :-) bo droga powrotna pionowa...ale w pewnym momencie zdrowy rozsądek zwyciężył duszę przeprawową ;-) i zamiast pchać się tam gdzie nie swędzi wróciłem szukać własciwej drogi ;-) ale kusiło, oj kusiło...

ciąg dalszy nastąpi :-)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
U-quad warszawski
U-quad warszawski
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31.07.2008 17:27
Posty: 2216
Miejscowość: warszawa
Quad: LTZ 400
PostWysłany: 28.10.2009 12:02 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
krecik
Gratulacje :) montuj filmik z niecierpliwością czekam :)


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.02.2008 10:08
Posty: 117
Quad: XMRek
Poprzednie quady: King 750 2008r
PostWysłany: 23.11.2009 12:43 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA


By Puniek

_________________
K.W.I.S.A. Drapers SQUAD


 
Profil Gadu-Gadu WWW
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 14:59
Posty: 1560
Miejscowość: Poznań MG
Quad: Osama Bombardier
PostWysłany: 23.11.2009 16:48 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
Niezłe zdjęcia :) Akurat tak się złożyło, że byliśmy u Macieja (Kawa KFX) 3 dni temu i rozmawialiśmy właśnie o tym rajdzie... na zdjęciach wygląda bomba ale z opowiadań to morderczy wysiłek każdego dnia zarówno dla sprzętu jak i ridera..

_________________
'Jesteś poza trasą'

QuadFilmy -> http://www.youtube.com/user/saymonpoznan?feature=guide

http://www.myspace.com/djsaymon


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 24.04.2006 08:19
Posty: 28
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Rincon, Raptor
PostWysłany: 26.11.2009 02:00 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
Fajny filmik. Dzięki. Pewnie spotkamy się znowu za rok. Miło było Cię poznać. Quad team ustalił, że jedziemy i skalibrujemy dokładnie GPS-y. Maroko czeka !

_________________
FunRiders Team


 
Profil Tlen

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 26.11.2009 08:31 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
Oluś - Renegade ? :-)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 24.04.2006 08:19
Posty: 28
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Rincon, Raptor
PostWysłany: 26.11.2009 20:21 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
Renegadem jeździ już mój kolega, a poza tym bałbym się nim wyruszyć. Przelotówki kusiłyby do pałowania, Moją Hondę zatrzymał rów, ale nic się nie stało mimo, że wysadziło mnie z niej wraz z przypiętym pasem kołem zapasowym. Jestem wierny jednej marce, ale czy to będzie Rincon to się okaże za jakieś pół roku. :?:

_________________
FunRiders Team


 
Profil Tlen
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.02.2008 23:20
Posty: 992
Quad: Spełnienie marzeń!
PostWysłany: 10.12.2009 22:26 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
jak tam Krecik dalszy ciąg relacji :?:

znalezione na necie podobno to tylko zwiastun :uśmiech:


_________________
K.W.I.S.A. DRAPERS SQUAD
RmfCarolineTeam
RMF4RacingTeam
BÓL MIJA A CHWAŁA JEST WIECZNA


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 22.12.2009 14:53 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
trochę to potrwało, ale jest...

Filmik z kamerki na kasku :-)


http://vholdr.com/node/56604

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 24.12.2009 00:14 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
krecik filmik zarąbisty!
ps. ambery by Ci się przydały... buahaha :^^D:


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 24.12.2009 00:22 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
buhaha ;-) nie widze inaczej ;-)


Za filmik największe podziekowania dla Marcina z Vholdera - który mi to wszystko co nagrałem ładnie poskładał w zjadliwą 'całość', to chyba jedyna osoba która obejrzała calość nagrania - w sumie 7 płyt DVD do pełna :-) nawet ja nie dałem rady :D



I tam naprawde jest tak jak widać :-) Jedziesz jedziesz, nagle rów ;-) potem kilkadziesiąt kilometrów szuterkokamyczkó i... rowek z nienacka :D

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 14:59
Posty: 1560
Miejscowość: Poznań MG
Quad: Osama Bombardier
PostWysłany: 24.12.2009 00:22 
Re: RMF Maroko Challenge 16-24.10.2009 PATRONAT ATV POLSKA
To tam chyba sprawniej by szło ośką.. choć wygodniej na pewno 4x4. Filmik rewela.

_________________
'Jesteś poza trasą'

QuadFilmy -> http://www.youtube.com/user/saymonpoznan?feature=guide

http://www.myspace.com/djsaymon


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 139 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.