Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Dakar 2008
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 09.05.2024 06:06



Odpowiedz  [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Dakar 2008 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 15.12.2007 13:57 
Dakar 2008
Wypada zacząć temat - kolega Zippo powinien wkrótce się ujawnić :D
Start do tej imprezy odbędzie się 5-go stycznia 2008
Z głównej strony rajdu można się dowiedzieć ,że do 21 listopada zarejestrowało się 245 motocylki , 20 quadów , 205 samochodów oraz 100 ciężarówek. Jeśli chodzi o quady to głównie Can-Am , Bombardier ( nie wiem co to za różnica) Yamaha i Polaris. Na jednym z Polarisków jedzie kobitka niejaka LIPAROTI
Camélia oto ona
Image

Jest to pierwsza kobieta na quadzie w rajdzie Dakar.Wcześniej brała udział ,jednak jako dziennikarka oraz jako fotoreporter.
ciąg dalszy nastąpi..........


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 15.12.2007 20:09 
Poniżej jeszcze filmiki "co się stało się" w poprzedniej edycji z punktu widzenia quadowca. Z miłym polskim akcentem na końcu filmu.

http://pl.youtube.com/watch?v=z3XGniZe5nk

i jeszcze jeden filmik z relacji eurosport pozwoli bardziej wczuć się w te klimaty


http://pl.youtube.com/watch?v=DXIw6svrlJ4

ps
Jest pewna idea z mojej strony - trwają negocjacje - filmik i fotki ze startu w Lizbonie wrzucę w styczniu. Oczywiście będzie to zależało od wyników negocjacji i umiejętności perswazji ,że oto moja osoba jest zupełnie zbędna małżonce podczas pobytu w górach.


Ostatnio zmieniony przez czosnek, 17.12.2007 20:10, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 15.12.2007 22:16 
Mała ciekawostak dla fanów Can Am Renegade - filmik ( więcej gadania niż jeżdżenia)

http://pl.youtube.com/watch?v=IxewS41blUQ

Streszczenie ( mniej-więcej o czym gostek opowiada) - Szykują Team na 5 maszyn Renegatów. Według niego ten quad ma największe szanse w rajdzie Dakar. Uważa że każdy członek teamu coś wniesie od siebie podczas rajdu.Na początku chcą przetestować jak Renegade wypadnie na tle innych quadów. Infromacje na temat ich projektu ukazywały się w czasopismach branżowych oraz w tv France2. W teamie jedzie specjalna ciężarówka serwisowa.
To tyle pozostaje życzyć sukcesów i miejsca na pudle.
cdn.......


 
Profil Gadu-Gadu
Free Mod
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.11.2006 22:06
Posty: 5363
Miejscowość: Kraków
Quad: LAND ROVER
Poprzednie quady: Liszaj 4x4 Sralis 700 KingKupa 750
PostWysłany: 15.12.2007 22:29 
Dla takiej wyprawy poświęcił bym swojego aligatora aby tylko dojechać do mety

chęci są jeszcze tylko dobry przyjaciel na trasie i oczywiście sponsor i podejmę wyzwanie

p.s.
marzenia na szczęście są mało szkodliwe ehhh

_________________
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów

ATV-IRBIS-SQUAD//DZIKIE WYPRAWY

Fotosy


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.09.2006 12:33
Posty: 481
Miejscowość: z Marsa
Quad: Mitsubishi Zero
PostWysłany: 16.12.2007 10:44 
czosnek napisał(a):
Szykują Team na 5 maszyn Renegatów. Według niego ten quad ma największe szanse w rajdzie Dakar


Nie dojadą do mety z powodu przegrzewania silnika.

_________________
Życie na łonie przyrody odpowiada mi.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 17.12.2007 19:17 
Witam
Hallo, hallo. Tu latający reporter ATV PL.

Dziś odbyła się w Złotych Tarasach w Warszawie konferencja prasowa polskich uczestników rajdu Dakar 2008. Na konferencji Stawiło się 15 zawodników, którzy w najbliższym rajdzie zmierzą się z trudami pokonania pustyni. Wśród nich Ci najbardziej znani - motocykliści Jacek Czachor i Marek Dąbrowski, a także jeden z najbardziej znanych kierowców rajdowych - Krzysztof Hołowczyc i wielu innych świetnych kierowców.

Image

Image

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 17.12.2007 19:32 
Krzysztof Hołowczyc - pojedzie wraz z Jean-Marc Fortin specjalnie przygotowanym samochodem Nissan Navara T1 Super Production z silnikiem 4,0L o mocy 290 KM. Pojazd ma 6 biegową sekwencyjną skrzynię biegów. Zbiornik paliwa mieści aż 500 litrów.
Oczywiście w biało-czerwonych barwach Orlen Team.

Image

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 17.12.2007 19:44 
Jacek Czachor - motocyklowy mistrz świata w rajdach terenowych jest niezwykle skromny mimo, że niektórzy mówią o nim Profesor Dakar. Do tej pory 8-krotnie ukończył rajd Dakaru i swoją wiedzą dzieli się z innymi zawodnikami. Niewiele osób wie, że został odznaczony Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi za dotychczasowe wyniki sportowe a także pracę z młodzieżą. Zawodnicy startujący w zawodach enduro i cross country mogli go czasem spotkać na polskich eliminacjach Pucharu PZM.

Image

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 17.12.2007 20:18 
A teraz niespodzianka !
To nie Paris Hilton !
To Klaudia Podkalicka - ta piękna, drobna blondynka to druga Polka, która wystartuje w rajdzie Dakaru !
Ma 21 lat i idzie w ślady swojego taty, który ścigał się w rajdach samochodowych.
Startuje w zespole DIVERSE EXTREME TEAM pojazdem.... (uwaga !) cieżarówką MAN TGA !
Tak, tak. Specjalnie na ten rajd musiała zdobyć prawo jazdy kategorii C i jedzie jako pilot wraz Grzegorzem Baranem (kierowcą) i Andrzejem Grigorjewem (mechanikiem).
Trzymamy kciuki za naszych i za piękną Panią pilot ! :D

Image

Image

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 17.12.2007 20:22 
To nie koniec ciekawych wiadomości.

Już wkrótce na stronie głównej - autorski wywiad ATV Polska z uczestnikami rajdu DAKAR 2008, a także... sensancyjna wiadomość w sprawie quadów.

Mam nadzieję, że wytrzymacie kilka dni, żeby się tego dowiedzieć. ;)


Pozdrawia
Latający reporter ATV PL ;)

_________________
ALCATRAZ ;)


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 16:31
Posty: 590
Miejscowość: Chełm
Quad: Honda TRX 450R
PostWysłany: 17.12.2007 23:09 
No no no, naprawdę ciesze się że zacząłeś ten temat Czosnek ;) No i Gali ruszył pełną parą z newsami ahhh aż miło popatrzeć :uśmiech: Ja swoją droga powiem, że skrobne co nieco pod koniec tygodnia. W przerwie świątecznej powinienem znaleźć trochę ciekawych info, cierpliwości :) Mam nadzieje, że w tym roku temat Dakar 2008 będzie jeszcze bardziej oblegany niż rok temu :)

_________________
Pozdrawiam Zippo


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
ATV Kielce
ATV Kielce

Rejestracja: 01.02.2007 22:48
Posty: 144
Quad: ltr 450 k8,Honda TRX 350
PostWysłany: 18.12.2007 00:25 
mam nadzieje że tą sensacyjna wiadomnością będzie iż wystartuje polska ekipa na quadzie,lecz to tylko moja cicha nadzieja,i jak nie w tym roku to w przyszłości na pewno dojdzie do skutku.a teraz trzymam za wszystkich Polaków kciuki


 
Profil Facebook
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.06.2004 16:31
Posty: 590
Miejscowość: Chełm
Quad: Honda TRX 450R
PostWysłany: 18.12.2007 00:44 
Dakar 2008
Hmmm napisałem, że niby skrobnę coś na weekend .... jak zwykle od razu wziąłem się do roboty hehe

Na początku może trochę cyferek :) W tym roku trasa będzie składała się z 3 537 km dojazdówek i 5 736 km odcinków specjalnych co łącznie daje nam niebagatelny wynik 9 273 km do przejechania ogólnie. Należy tutaj zaznaczyć, że w roku 2008 organizatorzy położyli znacznie większy nacisk na odcinki specjalne. Dla porównania, w 2007 roku odcinki te zajmowały tylko (a może aż ;) ) 4300 km. Cały rajd podzielony będzie na 15 odcinków + 1 dzień odpoczynku.

Teraz trochę o quadach w 30 edycji Dakaru. Jak na razie nie jest tego za wiele. Newsy dopiero zaczęły się ujawniać ale o niektórych zawodnikach info już jest.

Na początku należy wspomnieć o francuskim zespole w skład którego wchodzą Philippe Herbe
i Christophe Declerck. Jeśli dobrze się doczytałem obaj startują na Raptorach 700. Tutaj możecie zobaczyć filmiki, na których znajdują się maszyny, którymi będą startować http://www.teamquadaventures.com/telechargement.php . A tutaj strona główna http://www.teamquadaventures.com/index.php ;)

Teraz info o wielokrotnym zwycięzcy kategorii quad. Mowa oczywiście o Josefie Machaceku. Na 30 edycje rajdu odstawia swoje nieśmiertelne banshee z czterosuwowym silnikiem TDM850.
Na co go zamienił zapytacie:

Image
Image

Nie można jednoznacznie stwierdzić co było bazą tego quada. Mnie osobiście wydaje się, iż jest to rama z banshee, na pewno trochę wzmocniona (chociaż mogę się mylić). Potworek ten posiada silnik KTM'a o pojemności 660 ccm. Dodatkowo quad jest o wiele lżejszy od dawnej Banshee, co ma znacznie pomóc podczas poruszania się po bezkresnych pustyniach.

Na koniec mogę jeszcze powiedzieć, że jestem pewien co do startu Polarisa Outlawa. Jego kierowcą będzie Hubert Deltrieu. Spośród znanych twarzy, czoło pustyni stawi po raz kolejny stary wyjadacz - De Villiers Cornel :). Widać także po liście, że w tym roku w rajdzie weźmie udział tylko jeden z członków quadowej rodziny Morelów. Będzie nim Alan Morel, jednak nie wiadomo czy wystartuje na 800 czy po raz kolejny na niezawodnym DS 650.

Jak na razie to koniec info, bliżej weekendu powinienem się poważniej wziąć za szukanie. Pozdro.

_________________
Pozdrawiam Zippo


 
Profil Tlen Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15.07.2004 14:33
Posty: 409
Miejscowość: Miasto Świętej Wieży =>+
Quad: G7
PostWysłany: 18.12.2007 21:34 
GALILEUSZ napisał(a):
Image

WOW! Powiem tylko , że chyba zacznę robić prawko na "C"
Marcolife napisał(a):
Nie dojadą do mety z powodu przegrzewania silnika.

A jak myślisz, z zapasem czego ta ciężarówka serwisowa jedzie :lol: Przepraszam, może powinienem ją nazwać cysterną :diabeł:

_________________
...::: Ból przemija - chwała jest wieczna :::...
#633


 
Profil
Prezes ATV Polska & Sędzia PZM & Administrator Forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 10:03
Posty: 5575
Miejscowość: ATV Polska, Kraków
Imię: Dorota
PostWysłany: 28.12.2007 10:04 
A oto zapowiadana niespodzianka! Zapraszamy do lektury!

Autorem wywiadów jest latający reporter ATV Polska :D - GALILEUSZ


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 77 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.