Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Garmin 276c czy ZUMO 550 ?
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 14:11



Odpowiedz  [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna
Garmin 276c czy ZUMO 550 ? 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.02.2006 09:31
Posty: 801
Miejscowość: Poznań
Quad: Rincon 680
PostWysłany: 15.08.2008 19:20 
Nie ma takiego kodu pocztowego.
http://pl.wikisource.org/wiki/Lista_kod ... g_4_44-xxx

_________________
Pozdrawiam Ryszard
SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team

zobacz najnowsze fotki z naszych wypraw


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 15.08.2008 20:34 
Citi Navigator na 276c i Automapa 4.5 na pda.

CitNavigatora robi Garmin i dokładność i aktualizacje są bardzo, bardzo żadko, Automapa to produkt polski, aktualizowany często raz w miesiącu...

Mam GPmapę i porownałem sobie z Automapą...

Szukanie po kodzie to masz w sofcie w PCie, nie w 276c.

Aktualizacja jak często masz aktualizację?
Ryjesz temat, a nie miałeś okazji nawet porównać obu urządzeń-softów. Masz 276, ale Automapy już nie...


 
Profil Facebook WWW
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 15.08.2008 20:39 
276c prowadzi głosowo jest w akcesoriach kabel zasilający z głośnikiem.

Wracając do tematu, Automapa pokazuje budynki w 3D, poszczegolne pasy ruchu lub kierunek na ulicach-jednokierunkowych. Także poszczegolna numeracja bloków/domów jest widoczna w trakcie, o prędkości działania nie wspomnę.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 15.08.2008 20:54 
Shelton - proszę Cię, nie osłabiaj mnie....

GPMape mam w kompuerze
Automape też mam w komputerze

czy chcesz mi wmówić że szczegóły tych map zaczynają się różnić po wgraniu na odbiornik ?

że w 276c nie mam po kodach szukania to wiem, chcialem zebys sprawdził jak to w tomtomie wyglada, bo tam ta funkcja jest, ale automapa sobie z kodami niektorymi nie radzi, akurat tu mój bład, mialo być 47-150, znduje to tomtom czy nie bo też nie ma tej funkcji ? Jako że nie mialem okazji bawic się tomtomem dłuzej niż 5 minut /nie automapą bo z niej korzystam akurat codziennie tylko tomtomem/ to dlatego Cię pytam, wiec za przeproszeniem, nie wyjezdzaj mi tu z 'ryciem' tylko spróbuj na pytanie odpowiedzieć. Chyba że za trudne, to powiedz ze nie umiesz czy cos, przejde się do sklepu i sprawdze samemu. Akurat potrzebuje gpsa z wyszukiwaniem po kodach, dawny Garmin c510 to miał, obecne nie wiem czemu nie mają /nuvi 200-250-760/ , znasz jakiś który to potrafi ? To podaj model, przydaj się do czegoś, a nie wiecznie szukaj dziury w całym :)


Porównywanie CitiNavigatora z Automapą jest wg. mnie bez sensu... chyba że zaczniemy porównywać np. małe miejscowości w portugalii, wtedy pewnie wyjdzie wynik odwrotny, czyli automapa będzie be a CN będzie cacy :P

aktualizacje automapy i gpmapy są chyba zbliżone, nie uważasz, dokładność raczej też

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 15.08.2008 20:57 
3D jest chyba tylko w niektórych miastach tylko...
na garminie również ta funkcja występuje o ile wiem, i też w niektorych miastach/i niektorych odbiornikach/ 276c raczej się nie przyda ;)

widoczna numeracja bloków tego w garminie brakuje, choc nie jestem pewien czy nuvi tego nie potrafi pokazywać, nie jeździłem ale jakieś cyferki mi się kołatają na ekranie.

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 15.08.2008 21:03 
Słaba sprawa, porównujesz uparcie dwa różne softy. Tak się składa, że cały czas nie kumasz o czym piszesz.

Automapa i Gpmapa to produkty dwóch różnych firm...

Totoma nie posiadam i nie używam. Wiem, że firmy spedycyjne które mają soft który uwzględnia kody, musiałbym zapytać.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 15.08.2008 21:11 
Michal, wróc na poprzednią stronę i przeczytaj od czego zaczeliśmy...

bo chyba gdzieś się pogubiłeś w międzyczasie i teraz od rzeczy odpowiadasz



co do reszty

ja nie szukam softu na komputer który uwzględnia kody, bo takowy posiadam
notabene mapsource ma pole 'kod pocztowy' ale wyszukanie czegokolwiek za jego pomocą nie działa :)

ja szukam gpsa który umie kody wyszukać :) bo takowego nie posiadam
i firma spedycyjna też takiego gpsa raczej nie posiada
czy to będzie tomtom, czy inne bemi, czy cos z serii garmina - dowolność... mapy do wszystkiego są zbliżone

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 15.08.2008 21:21 
Image

Image

Image

ul. Marmurowa w Markach pod Warszawą. Chyba komentarz jest zbędny.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 15.08.2008 21:31 
owszem, tylko nie wiem czy to taki żarcik czy co...

napisz jeszcze tylko jakie mapy porównujesz :)


i powiedz mi, gdzie jest sens i logika w tym porównaniu ?
po lewej masz dedykowaną mapę polski, a po prawej masz szczegółową mapę europy z 'nowododanym' działem Polska, i udajesz zdziwionego dlaczego nie ma uliczek w Markach pod warszawą...

brrrr

dobrze że nie zaczałes porównywać AutoMapy z ogólną Atlantic Route wgraną w 276 ;)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 15.08.2008 21:32 
znów cos na siłe próbujesz udowadniać :)
bez sensu...



a ja tylko zapytalem czy ta mapa którą masz w pokecie ma funkcje szukania po kodach pocztowych, trudne pytanie, rozumiem :)

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.02.2006 09:31
Posty: 801
Miejscowość: Poznań
Quad: Rincon 680
PostWysłany: 15.08.2008 21:33 
krecik napisał(a):
ja szukam gpsa który umie kody wyszukać :) bo takowego nie posiadam

Krecik jeśli masz PDA, zajrzyj tutaj;
http://www.ardsoft.pl/product_info.php? ... ts_id=3607

_________________
Pozdrawiam Ryszard
SQUAD: A.P.T. - ATV Poznań Team

zobacz najnowsze fotki z naszych wypraw


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 15.08.2008 21:34 
AtvKamin napisał(a):
krecik napisał(a):
ja szukam gpsa który umie kody wyszukać :) bo takowego nie posiadam

Krecik jeśli masz PDA, zajrzyj tutaj;
http://www.ardsoft.pl/product_info.php? ... ts_id=3607


jeszcze nie mam , szukam ktore urządzenie to potrafi bo mi do roboty potrzebne,

o autopilocie słyszalem, ale to jeszcze podobno moooocno niedopracowana mapa;( i bardzo wiele błędów, przynajmniej tak wynika z komentarzy.

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 15.08.2008 21:40 
GPmapa 3.0 i Automapa XL 4.5

Czytając specyfikację obu wersji nawet najnowższa Automapa 5.1 bije na głowę najnowższą GPmapę 2008. Punkty poi 160 tysi do 260 tys etc.

Sama jakość wynika z funkcjonalności urządzenia 276c nie jest młode, to raz dwa uniwersalny nie znaczy lepszy. Coś za coś.

Jak polatasz trochę na Automapie to pogadamy, bo na razie oceniasz produkt którego nawet nie miałeś w ręku!!!


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 15.08.2008 21:45 
zlituj się i nie testuj już wiecej

bo jak Ty chcesz porównywać gpmapę z roku hmm... 2004 ?
z automapą XL z roku 2008

to jesteś nieprawdopodobny i faktycznie
Shelton napisał(a):
Chyba komentarz jest zbędny.


chyba że handlujesz automapami, to wtedy rozumiem podstawy tego postępowania :P



nie wiem jak Ty, ale ja zamiast setek tysięcy punktów poi wolę aktualną sieć połączeń drogowych :) wiec może skupmy się na tym ktora mapa jest aktualniejsza z drogami , a nie ktora ma wiecej budek z hamburgerami w swoim spisie.


no i nadal nie powiedziales mi czy ta mapa z tym softem który masz umie znaleźć kod pocztowy

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 15.08.2008 21:47 
krecik napisał(a):
i powiedz mi, gdzie jest sens i logika w tym porównaniu ?
po lewej masz dedykowaną mapę polski, a po prawej masz szczegółową mapę europy z 'nowododanym' działem Polska, i udajesz zdziwionego dlaczego nie ma uliczek w Markach pod warszawą...

brrrr

dobrze że nie zaczałes porównywać AutoMapy z ogólną Atlantic Route wgraną w 276 ;)



Porównuje GPmapę z Automapą... pisanie, że jest to jakiś dział Polska to jakiś żart z twojej strony co mam porównywać jabłka z bananami? Nie wiesz, nie rozumiesz, nie ograniasz nie pisz.

Używałeś kiedyś Automapy w urządzeniu PDA czy komputerze PC? Nie używałeś, więc nie wiesz, nic na temat różnicy i aktualizacji oraz szczegółowości. Pojeździłem na 276c po Polsce i na Automapie i z racji jakości softu i oprogramowania urządzenia. 276c przegrywa.


 
Profil Facebook WWW
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 136 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.