Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 00:31



Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2009 08:08
Posty: 453
Miejscowość: wieliczka
Quad: Polaris Rzr ranger 800 EFI
PostWysłany: 30.08.2009 14:14 
Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem
Witam!Postaram się opisac dokladnie...
Wczoraj polatalem po lesie.... z ogromnym bananem zdajac sobie sprawe ,ze ten quad daje wieksza frajde niz Polaris Predator 500 :))) wrocilem ,na odpalonym silniku umylem go wezem powieszchownie , poczekalem z 15 min i wylaczylem ,ponieważ nie mialem gdzie go zostawic tylko przed domem ,zakrecilem kranik paliwa tym pokretlem na off.
dzis z rana umowiony z kilkoma quadami mielismy wybrac się w las i przetestowac Sprzęt... odpalilem ,poszedle się przebrac wrocilem byl zgaszony ,probowalem odpalic i nic ,wiec odkrecilem paliwo (przypomnialem sobie) po chwili odpalil jednak dziwnie chodzil ,zgasl odpalilem i bylo ok poczekalem 5 min wyjechalem przed ogrodzenie ,poszedlem zamknac brame ,wsiadlem Jadę ruszyl przerywajac ,zgasl i koniec... nie odpali . Paliwa full ,kranik odkrecony ,przebieg 1030 po przegladzie 50km w serwisie. Swiece sprawdzilem faktycznie zalana wsadzilem nic ,pozniej pojechalem na drugi koniec krakowa kupilem swiece ,nic ,sprawdzilem iskre BRAK i teraz jestem zielony jutro mysle go zawiesc do serwisu ,ale może uda się cos samemu wymyslic ? powiedzcie mi jeszcze jak sciaglem oslone z przodu gdzie mam dostep do wszystkich wtyczek itp. jest zielona wtyczka ktora ma z 6 kabli ,duza jest i nie jest nigdzie wpieta ,ale nie ma nigdzie gniazda............
Poradzcie cos ,cewka ,modul zaplonu co to może być do wczoraj wszystko bylo ok .... miodzio... apropo po co jest drugi zbiorniczek z narysowanym dystrybutorem paliwa + olej ,tam jest cos wlane nie pytalem wlasciciela ,tam wlewa się mieszalnik jakis ?
help !!!

Nici z rodzinnego wyjazdu na quadach ;/ 4 godziny walczylem...


sprawdzilem 3 bezpieczniki cos sa w y bialym pudelku pod licznikiem 2x10 i 1x15 i sa ok.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 30.08.2009 14:30 
Re: Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem
spokojnie, coś namieszałeś w kablach. Sprawdz kabel ze świecy który idzie do cewki, sprawdz cewkę czy któryś z dwóch kalbli nie wypadł lub się urwał. No najważniesze, rozpocznij od wywalenia orginalnego kabla wysokoiiego napięcia i fajfki i wsadź w to miejsce normalny kabel samochodowy z normalną fajfką.
Tak zielona kostka o której piszesz wisi luźno, też nie wiem po co ona jest.
Sprawdź też bezpieczniki w tej białej skrzyneczce z przodu

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2009 08:08
Posty: 453
Miejscowość: wieliczka
Quad: Polaris Rzr ranger 800 EFI
PostWysłany: 30.08.2009 14:45 
Re: Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem
kabli nie dotykałem , cewka wyglada ok ,wchodza 2 kable ,ale jej nie rozkrecalem rozkrecic ? ,kabel wysokiego napiecia czy fajka jakies specialne musza być czy byl jaka. bezpieczniki sprawdzilem. Ale nie rozumiem ,dlaczego nie ma iskry... .
Wczesniej jak cofalem czasem lubial zgasnac do przodu nigdy czy ma to cos z tym zwiazanego ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 30.08.2009 16:49 
Re: Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem
musisz po kolei sprawdzać, zacznik od świecy potem kabel, cewka itd. Ala jak go masz na gwarnacji to zawieź im quada i niech się martwią. Chociaż myślę że wg serwisu to że nie masz iskry na świecy to pewno wina złego użytkowania :lol:
Co do fajki i przewodu - ja mam orginalne z poloneza, koszt 15 zł na 2 sztuki bo taki jest komplet

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2009 08:08
Posty: 453
Miejscowość: wieliczka
Quad: Polaris Rzr ranger 800 EFI
PostWysłany: 31.08.2009 11:31 
Re: Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem
WYminie kabel i fajke , jak cewka to jest zamiennik?

-- dodano 31.08.2009 12:31 --

działa :DDDD kabel i fajka od fiata 125p rewelacja zakryła całą świece ,świeca od jakiegos motoru.
Ale dalej podgasa czasem przy cofaniu tak jakby mu paliwo brakowalo ,jak daje się delikatnie gazu to jedzie normalnie ,da się wiecej to szarpie lub gasnie... hmmm


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.08.2008 14:38
Posty: 406
Miejscowość: Lewin Brzeski/Opole
Quad: LINHAI MUDDY
PostWysłany: 31.08.2009 19:28 
Re: Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem
05bubu napisał(a):
Ale dalej podgasa czasem przy cofaniu tak jakby mu paliwo brakowalo ,jak daje się delikatnie gazu to jedzie normalnie ,da się wiecej to szarpie lub gasnie... hmmm

A nie masz czasem problemu z kontrolkami. Spróbuj wcisnąć przycisk pod klaksonem OVERDRIVE lub coś takiego i zobacz czy wtedy jest OK. Jeżeli tak to wypnij lewą kostkę ze skrzyni biegów i po kłopocie

_________________
Wszędzie dobrze ale na quadzie najlepiej !!!


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.03.2009 14:37
Posty: 277
Miejscowość: Kraków - Gdów
Quad: LS 300, BR300UD
PostWysłany: 31.08.2009 19:31 
Re: Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem
bubu a czy nie jest to blokada na wstecznym cobyś sobie zębów nie wybił przy cofaniu? :)

_________________
Nasze granice wyznaczone są tylko przez nasze lęki...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.08.2009 08:08
Posty: 453
Miejscowość: wieliczka
Quad: Polaris Rzr ranger 800 EFI
PostWysłany: 31.08.2009 19:50 
Re: Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem
Aka blokada


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02.03.2009 14:37
Posty: 277
Miejscowość: Kraków - Gdów
Quad: LS 300, BR300UD
PostWysłany: 31.08.2009 20:11 
Re: Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem
no ja u siebie mam elektroniczną, wystarczy jeden kabelek wypiąć i na wstecznym śmiga jak szalony, a jak jest wpięty to właśnie przy większym gazie szarpie, ale i tak mam go wpiętego...

_________________
Nasze granice wyznaczone są tylko przez nasze lęki...


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.07.2009 13:56
Posty: 73
Miejscowość: Przechlewo
Quad: Był Allroad 300 jest G700 :-)
PostWysłany: 01.09.2009 11:11 
Re: Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem
w moim allroadzie 300 też czasami potrafi zgasnąć przy cofaniu zresztą nawet przy jeździe do przodu też a stało się to wszystko po tym jak moja żona się nim wywaliła. teraz np przy odpalaniu nie muszę trzymać hamulca.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 02.09.2009 09:30 
Re: Allroad Chellenger 300 Porblem z odpaleniem
odłącz jedną kostę elektryczną na skrzynmi i problem zniknie

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 11 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.