Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Samodzielna obsługa techniczna
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 03:38



Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Samodzielna obsługa techniczna 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 22.01.2009 15:55 
Panowie jeszcze raz uczulam wszystkich na chłodzenie gada. już dwukrotnie miałem zatartego quada ( niepotrzebne koszty) , proponuję zwrócić szczeghólną uwagę na wentylator, należy go dobrze uszczelnic ( no chyba że ktoś śmiga spacerowo po suchych drogach - ale wtedy wystarczy rower). Ponadto trzeba fajnie zabezpieczyć kable które lecą do czujnika temperatury, oraz uważać na pompe wody któej śmigło jest PLASTIKOWE czyli gówni...ne i lubi się urywać a wtedy nie ma chłodzenia i woda wrze i jest problem. Byłęm świadkiem już kilkakrotnie jak woda się zagotował w quadach z powodu włąśnie bądź to pompy wody, bądź bezpiuecznika ( CF 500), zabrudzenia wentylatora ( glina go całkowicie zakleiła), lub do środka dostała się woda

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Zbanowany

Rejestracja: 02.12.2008 21:29
Posty: 477
Miejscowość: NOL
Quad: Misiek 700 :)
PostWysłany: 22.01.2009 18:17 
co jak co ale ja swojego topilem, blocilem i jak narazie wentylator dziala, generalnie nic poza samym uszczelnieniem podlaczenia czujnika temperatury nie robilem... być może wszystko jeszcze przede mna, jednak narazie nie ruszam no chyba ze nawali

_________________
SQUAD OLSZTYN 4x4 Błoto wiąże, bagno wciąga a woda nie gasi pragnienia...


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 22.01.2009 18:27 
fabiq napisał(a):
co jak co ale ja swojego topilem, blocilem i jak narazie wentylator dziala, generalnie nic poza samym uszczelnieniem podlaczenia czujnika temperatury nie robilem... być może wszystko jeszcze przede mna, jednak narazie nie ruszam no chyba ze nawali


fabiq jak nawali to będzie za późno, p[oświęć jeden wieczór bo warto. Trzeba tylko wyciągnąć chłodnicę ( 2 śruby na korpusie i 2 z wężów wodnych), spoko małao roboty. Potem odkręć plastikową obudowę wentylatora a następnie wentylator. Potem musisz go rozpołowić, delikatnie podważyć śrubokrętem. Orginalnie jest to na dziadowskim niby silikonie. Trzeba to wszystko przesmarować , następnie na silikonie złożyć i poskładać. Naprawdę warto. Najgorzej jak w trakcie dobrej zabawy " stanie" wentylator, w napływie adrenaliny i piwa tego nie zauważysz ( a uwierz mi że już kilku nie zauważyło) i zatrzesz gada. Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 20.01.2009 16:31
Posty: 17
Quad: linhai 300
PostWysłany: 22.01.2009 21:52 
zapytanie
cześć Adam a tak przy qadach zawodowo czy hobby skoczek 123 Pozdrawiam

_________________
marek


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 23.01.2009 10:12 
Re: zapytanie
skoczek123 napisał(a):
cześć Adam a tak przy qadach zawodowo czy hobby skoczek 123 Pozdrawiam

zaczęło się od hobby, w tej chili mam wypożyczalnię i zabawa trwa nadal. Tylko pracy przy maszynach sporo.

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Zbanowany

Rejestracja: 02.12.2008 21:29
Posty: 477
Miejscowość: NOL
Quad: Misiek 700 :)
PostWysłany: 23.01.2009 10:50 
jak ten oryginalny wentyl mi padnie to mam jeden motocyklowy w zapasie, wtedy go zamontuje, faktycznie gorzej jak to będzie w terenie :/

_________________
SQUAD OLSZTYN 4x4 Błoto wiąże, bagno wciąga a woda nie gasi pragnienia...


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 06.08.2009 22:58
Posty: 12
Quad: brak
PostWysłany: 12.09.2009 21:52 
Re: Samodzielna obsługa techniczna
Sory, że zaśmiecam temat, ale nie chce tworzyć nowego.Czy jak w linhaiu 300 4*4 jest olej w skrzynce gdzie znajduje się filtr powietrza to jest to coś niepokojącego.Co mam zrobić w takiej sytuacji ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.08.2008 14:38
Posty: 406
Miejscowość: Lewin Brzeski/Opole
Quad: LINHAI MUDDY
PostWysłany: 13.09.2009 05:47 
Re: Samodzielna obsługa techniczna
maciejek123 napisał(a):
Sory, że zaśmiecam temat, ale nie chce tworzyć nowego.Czy jak w linhaiu 300 4*4 jest olej w skrzynce gdzie znajduje się filtr powietrza to jest to coś niepokojącego.Co mam zrobić w takiej sytuacji ?

Ta skrzynka to airbox i nie jest to nic niepokojącego. Proponuję dokładnie prześledzić forum bo było bardzo dużo na ten temat pisane.

_________________
Wszędzie dobrze ale na quadzie najlepiej !!!


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.08.2009 17:37
Posty: 188
Miejscowość: Wodzisław Śl (Gołkowice)
Quad: CF Moto 500 (short)
PostWysłany: 13.09.2009 11:11 
Re: Samodzielna obsługa techniczna
maciejek123 tu masz link do tego: viewtopic.php?f=58&t=10340

_________________
- Nie, nie, prędkość była OK... tylko zakręt trochę za ciasny.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.