Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Problem z rozruchem po nocy Linhai 300
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 15.06.2024 19:08



Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Problem z rozruchem po nocy Linhai 300 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 08.06.2009 09:44
Posty: 15
PostWysłany: 14.09.2009 21:08 
Problem z rozruchem po nocy Linhai 300
Gyby tu chodziło o człowieka to sprawa by była jasna :)

ale...., chodzi o Linhaia 300.

Już około 5 raz z rzedu po nocy nie chce zapalić. Jesta tak, że silnik złapie ale po sekundzie traci obroty i gaśnie. Potem trzeba go pomęczyć około 30-60 sek. i zapala. Taka jakby czekał na paliwo, które dopłynie przez przewód.
Do tej pory było tak, że po krótkim zakręceniu, wolno ruszał, za sekundę ssanie wyciagało go 2000 obrotów i tak sobie chodził do rozgrzania.

Coś czuję, że coś zaczyba szwankować. Czy koledzy mają jakieś pomysły ?

Dodam jeszcze, że jak już załapie to ssanie znowu wyciąga obroty tak jak było wcześniej.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 15.09.2009 07:40 
Re: Problem z rozruchem po nocy Linhai 300
masz coś z przewodami albo odpowietrzeniem zbiornika, przeczyść wszystko

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2007 20:45
Posty: 154
Miejscowość: Dramatal
Quad: Brute Force 750
Poprzednie quady: linhai 300 , lucky Star 300,Honda TRX 300 big red
PostWysłany: 15.09.2009 09:33 
Re: Problem z rozruchem po nocy Linhai 300
Takimi objawami jak opisałes marcin w moim Linhaiu był to sygnał aby regulować zawory ! zazwyczaj maja tendencje do za ciesniania się. Sprawdz luzy zaworowe

_________________
NIe straszne mi błotko !!!


 
Profil

Rejestracja: 08.06.2009 09:44
Posty: 15
PostWysłany: 15.09.2009 20:33 
Re: Problem z rozruchem po nocy Linhai 300
Kurcze, dzisiaj zakręcił jak trzeba :)
Zobaczymy co będzie dalej. Niestety musiał zawsze sobie dobrze postać, bo jak sprawdzalem nawet po kilku godzinach to nie było tych zachowań. Także następna proba jutro.
Dodam tylko, że jest garażowany. Ma całą noc cieplutko i suchutko. Sam zawsze też jest suchutki.

Guszkin trochę mnie zaintrygowałeś. Sorki jeśli walę gafę, ale czy zawory nie będą dawaly jakiegoś stukania, albo innych objawów. Nie pisałem też o tym, ale to świeżynka, przebieg 550km. Czy to mogą być zawory ?

Zastanawiam się też nad kiepskim paliwem. Tankuję na małej wiejskiej stacyjce.Takie są zawsze podejrzane. Czy możliwe, że gdzieś się wytrąciła woda ?

Niie sprawdzałem jeszcze świecy. Czy może być taki objaw jak jest usyfiona ?

Myślę także o ukladzie ssania. Może on się przywiesza. Do gaźnika wchoodzą te kabelki. Czym one steruja w tym gaźniku. Jest tam jakiś elekromagnes? Może się to blokować ?

Tak na marginesie, ale w temacie układu paliwa. Co to jest za metalowa puszka, w kolejności za filtrem paliwa, a przed gaźnikiem.


Strasznie dużo w tym linhaiu urek. Cała plontanina. Powoli rozgryzam wszystkie :)


Dzięki za szybką reakcję :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.12.2007 20:45
Posty: 154
Miejscowość: Dramatal
Quad: Brute Force 750
Poprzednie quady: linhai 300 , lucky Star 300,Honda TRX 300 big red
PostWysłany: 16.09.2009 10:11 
Re: Problem z rozruchem po nocy Linhai 300
Zasugerowałem się objawami , które opisałes nie pisales nic o przebiegu wiec stąd ta mysl, a stuki zaworów beda słyszalne gdy luz się zwieksza ale gdy luz będzie się zaciesniał wiec stuków nie usłyszysz .Ale warto sprawdzic dla pewnosci tym bardziej ze masz nowizne Sprzęt. pozdro

_________________
NIe straszne mi błotko !!!


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 5 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.