Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 15.06.2024 22:59



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.08.2009 11:56
Posty: 4
Miejscowość: Rydułtowy
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 18.09.2009 07:36 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
Ja miałem podobny problem, pewnego dnia nie umiałem wrzucić żadnego biegu. Musiałem wyłączyć silnik wrzucić bieg no znowu odpalić. Nie wiem co było przyczyną tej awarii , ale po zmniejszeniu wolnych obrotów z 1500 na 1000 problem zniknął. Pamiętam że od początku miałem na wolnych 1500obrotów i nie miałem żadnych problemów. Może też mi się jakieś sprężynki naciągnęły.


 
Profil

Rejestracja: 07.09.2009 19:53
Posty: 6
Miejscowość: Zgorzelec (Dolnośląskie)
Quad: LINHAI 300 4x4
PostWysłany: 19.09.2009 06:04 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
Damian LH napisał(a):
Ja miałem podobny problem, pewnego dnia nie umiałem wrzucić żadnego biegu. Musiałem wyłączyć silnik wrzucić bieg no znowu odpalić. Nie wiem co było przyczyną tej awarii , ale po zmniejszeniu wolnych obrotów z 1500 na 1000 problem zniknął. Pamiętam że od początku miałem na wolnych 1500obrotów i nie miałem żadnych problemów. Może też mi się jakieś sprężynki naciągnęły.



Wydaje mi się że masz identyczny temat jak ja. Jadę do wrocławia na giełdę jutro może tam znajdę te spręzynki. A jak nie to zamawiam te od yamaszki po 3 euro szt.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 16.09.2009 19:39
Posty: 3
Quad: LH 300 4x4
PostWysłany: 20.09.2009 20:01 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
witam
kupiłem 2 dni temu linhaia 300 4x4 z rombowymi światłami (Kingway) ma przejechane 500 km i można wrzucić tylko biegi terenowe, gdy zapinam wsteczny lub szosowe quad nie jedzie a przy próbie wrzucenia wstecznego na trochę wyższych obrotach mocno zgrzyta, wiem że na tym forum jest sporo informacji ale wszystko co przeczytałem nie jest podobne do mojego problemu czy to wina sprzęgła.
Jeśli to faktycznie sprzęgło to proszę o instrukcję jak je wymienić


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23.08.2009 11:56
Posty: 4
Miejscowość: Rydułtowy
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 21.09.2009 11:00 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
pepol napisał(a):
witam
kupiłem 2 dni temu linhaia 300 4x4 z rombowymi światłami (Kingway) ma przejechane 500 km i można wrzucić tylko biegi terenowe, gdy zapinam wsteczny lub szosowe quad nie jedzie a przy próbie wrzucenia wstecznego na trochę wyższych obrotach mocno zgrzyta, wiem że na tym forum jest sporo informacji ale wszystko co przeczytałem nie jest podobne do mojego problemu czy to wina sprzęgła.
Jeśli to faktycznie sprzęgło to proszę o instrukcję jak je wymienić

Twój problem polega na tym że nie wybiłeś biegu terenowego na luz i gdy wrzucasz bieg szosowy lub wsteczny to w rzeczywistości masz wrzucone dwa biegi jednocześnie i skrzynia jest zablokowana. Ja i moi znajomi mieli podobny problem. Musisz wrzucić bieg terenowy i z powrotem luz i dodaj gazu aby sprawdzić czy udało się go wybić. Mi udało się po sześciu próbach. Oczywiście rób wszystko w miarę delikatnie i pamiętaj żeby nie wrzucać biegów po skosie tylko tak jak masz namalowane na gałce z biegów.


 
Profil

Rejestracja: 07.09.2009 19:53
Posty: 6
Miejscowość: Zgorzelec (Dolnośląskie)
Quad: LINHAI 300 4x4
PostWysłany: 28.09.2009 21:26 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
Czołem.

Troszeczkę to trwało ale dostałem dziś te spręzynki od Yamahy...i pupa. Są mniejsze ale faktycznie wymiar się zgadza.Po sprawdzeniu twardości ręcznie, wychodziło nawet że są twardsze....ale niestety nie :( !!!!!........

Więc teza że pasuje sprzęgło od Yamaha Majesty uważam za możliwe ,ale mam wątpliwości co do wytrzymałości tego sprzęgła. na pewno sprężynki, które pochodzą od niego są ZASŁABE!!!!!!

Jestem załamany tyle czasu poszukiwań i nic. Wniosek jeden,muszę kupić nowe sprzęgło i nie szparować kasy bo szkoda pogody i czasu.
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 29.09.2009 15:48 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
Kolego skoro wymiar się zgadza to dlaczego niby nie miał byś ich założyć ?
Jeśli sprężynki są twardsze to znaczy tylko tyle ze quad będzie ruszał z wyższych obrotów, w niczym to jednak nie przeszkadza moim zdaniem.
Nieraz widziałem sprężynki które gabarytowo wydawały się mniejsze jednak były zrobione z lepszej stali i wcale nie były słabsze od oryginału.
pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.