Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - wywrotka
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 15.06.2024 21:43



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
wywrotka 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 29.03.2009 21:17
Posty: 45
Miejscowość: Ropczyce
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 15.11.2009 19:55 
wywrotka
Wczoraj mialem małe zdarzenie, po ciemku jeździłem (znaczy nocą, światła włączone) i niedopatrzyłem zbyt stromego podjazdu. Wywrotka. Położyło mnie pod gadem, ale przygniotło tylko rękę. Jako że byłem sam, chwilę to trwało zanim rękę wyswobodziłem, pewnie około 15-25 min ( nie patrzyłem na zegarek). Gadzina do góry kółkami. Po wywrotce nie zgasł sam, zgasiłem go kluczykiem.
Czy po takim czasie do góry kółkami trzeba na coś specjalnie zwrócić uwagę?? Po przekręceniu go na koła zapalił bez problemu i dojechalem spokojnie do domu około pół kilometra. Na miejscu postoju nie widać żadnych wycieków, na miejscu wywrotki bardzo niewielka plama ale raczej paliwa nie oleju.
Czyli raczej się nic nie wylało, olej w skrzyni i silniku stan jest, nie sprawdzałem w przekładniach.

A swoją drogą to dość dobre te plastiki, dziś go umyłem i stwierdziłem że nic nie uszkodzone, straciłem tylko oba kusterka:).


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2009 12:55
Posty: 211
Miejscowość: Komorów
Quad: ZIELONY :)
PostWysłany: 17.11.2009 07:53 
Re: wywrotka
1. jeżeli masz zamiar jeździć ostro zamontuj zrywkę - dla dobra innych i silnika,
2. staraj się jeździć zawsze w parze z drugim quadem - dla własnego bezpieczeństwa,

...niestety sport który uprawiamy jest bardzo niebezpieczny...

z silnikiem jak sam napisałeś nic się nie stało - markowe quady mają czujnik położenia, który odłącza zapłon w przypadku przewrotki kołami do góry...

powodzenia ;)

-- dodano 17.11.2009 07:53 --

na przestrogę...
http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=39&t=16861


 
Profil

Rejestracja: 29.03.2009 21:17
Posty: 45
Miejscowość: Ropczyce
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 17.11.2009 19:46 
Re: wywrotka
co to jest ta zrywka?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.03.2009 21:21
Posty: 103
Miejscowość: Warszawa/ quad k.Pomiechówka
Quad: Motor: Yamaszka TDR 125
PostWysłany: 17.11.2009 20:20 
Re: wywrotka
Jest to zabezpieczenie (stosowane np. w silnikach do motorówek) które przypinasz do kurtki, ręki lub czego chcesz i gdy spadasz z quada, ona "zrywa się z takiego, jakby to powiedzieć "przycisku" on opada i odłącza zapłon.


 
Profil Gadu-Gadu WWW

Rejestracja: 29.03.2009 21:17
Posty: 45
Miejscowość: Ropczyce
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 17.11.2009 22:47 
Re: wywrotka
mam automatyczną skrzynię i gad nigdzie nie pojedzie jeśli spuszczę kciuk z gazu, po prostu działa na luzie (wolne obroty), więc zrywka mi chyba niepotrzebna.

Mam rację, czy jednak czegoś niedostrzegam?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26.02.2009 12:55
Posty: 211
Miejscowość: Komorów
Quad: ZIELONY :)
PostWysłany: 18.11.2009 09:19 
Re: wywrotka
nie dostrzegasz niestety....

na forum jest opisany przypadek wywrotki na bombie 800XX chyba nawet (bardzo drogi quad) - jest to również automat - wywrotka była tak niefortunna, że w jej wyniku kierowcy nic się stało, ale dźwigienka gazu zblokowała się na maksymalnym otwarciu...

quad do góry kołami na maksymalnych obrotach chodził chyba przez kilka do kilkunastu sekund ... w efekcie silnik do generalnego remontu...

ale masz rację, że w automatach (przeprawówkach) znacznie rzadziej stosuje się zrywkę niż w quadach sportowych


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.