Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Mały problem !!!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 06:50



Odpowiedz  [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Mały problem !!! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.08.2008 14:38
Posty: 406
Miejscowość: Lewin Brzeski/Opole
Quad: LINHAI MUDDY
PostWysłany: 01.08.2009 18:15 
Re: Mały problem !!!
majkelnajt napisał(a):
Problem rozwiązany DZIEKUJE

Nie ma za co .Po to jest to forum żeby sobie na wzajem pomagać i wymieniać się doświadczeniami.

_________________
Wszędzie dobrze ale na quadzie najlepiej !!!


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.11.2007 10:09
Posty: 117
Miejscowość: opole
Quad: Linhai 260
PostWysłany: 02.08.2009 09:07 
Re: Mały problem !!!
No i jednak coś nie do końca jest ok. Wszystko chodzi oprócz tego że quad stracił przyspieszenie i prędkość. Na v max jedzie może teraz z 40 a przyspieszenia nie ma w ogóle. Nie wiem co jest nie tak !!!

-- dodano 02.08.2009 09:07 --

Czy czegoś zapomniałem składając gaźnik??

Image

Może źle złożyłem lub czegoś brakuje że quad nie ma dużych obrotów i nie ma przyspieszenia. Jezdzi on teraz tak jak bym kiedys jezdził na nie wielkim gazie pozatym nie ma problemów może iglice źle włożyłem.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 02.08.2009 09:43 
Re: Mały problem !!!
trudno wyrokować nie widząc gaźnika. A może grzebałeś w śrubie mieszkanki paliwowej ( z boku gaźnika po prawej patrząc z przodu). Wkreć ją do końca a następnie wykręć o 2 i pół obrotu
A z drugiej strony brak mocy i prędkości ( pali OK, wolne obroty OK, na luzie jak gazujesz OK ) to wygląda mi na zjechany pasek klinowy. Może go za bardzo przypaliłeś ?

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.11.2007 10:09
Posty: 117
Miejscowość: opole
Quad: Linhai 260
PostWysłany: 12.08.2009 17:16 
Re: Mały problem !!!
Cytuj:
pali OK, wolne obroty OK, na luzie jak gazujesz OK


Tak pali ok obroty są też ok natomiast na luzie również nie ma tych obrotów co miał przed rozebraniem gaźnika. Przy ruszaniu quad rusza ale tak jak bym kiedyś jeździł na 1/3 gazu. A linka dochodzi również na maxa tak jak kiedyś.

-- dodano 12.08.2009 17:16 --

Quad został oddany do mechanika:

Został wyczyszczony i wyregulowany gaźnik.
Zostały wyregulowane zawory.
Przez krociec ssący wylatuje paliwo możliwe że dostaje lewe powietrze jutro będzie nowy krociec więc zobaczymy czy quad będzie chodził i odzyska moc.

W chłodnicy miałem mało wody.

Jak wymiana kroćca nie pomoże to będzie trzeba rozkręcić tłok.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.02.2009 11:24
Posty: 673
PostWysłany: 13.08.2009 13:22 
Re: Mały problem !!!
majkelnajt napisał(a):
Cytuj:
pali OK, wolne obroty OK, na luzie jak gazujesz OK


Tak pali ok obroty są też ok natomiast na luzie również nie ma tych obrotów co miał przed rozebraniem gaźnika. Przy ruszaniu quad rusza ale tak jak bym kiedyś jeździł na 1/3 gazu. A linka dochodzi również na maxa tak jak kiedyś.

-- dodano 12.08.2009 17:16 --

Quad został oddany do mechanika:

Został wyczyszczony i wyregulowany gaźnik.
Zostały wyregulowane zawory.
Przez krociec ssący wylatuje paliwo możliwe że dostaje lewe powietrze jutro będzie nowy krociec więc zobaczymy czy quad będzie chodził i odzyska moc.

W chłodnicy miałem mało wody.

Jak wymiana kroćca nie pomoże to będzie trzeba rozkręcić tłok.



Napisz kolego jak to się skończyło bo jestem ciekawy.

Mam podobny problem z mocą - myślę, że to pierścienie się rozleciały.

_________________
Valkien
ATV-IRBIS-SQUAD


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.11.2007 10:09
Posty: 117
Miejscowość: opole
Quad: Linhai 260
PostWysłany: 13.08.2009 13:32 
Re: Mały problem !!!
Dzisiaj będę miał wymieniony króciec bo ten stary był popękany i troszkę paliwa przez niego uciekało i jest jeszcze taka możliwość że właśnie zasysał lewe powietrze i przez to nie miał mocy. Dzisiaj o 18 będę wiedział bo zadzwoni do mnie mechanik ale powiedział mi że jak to nie zadziała to tłok albo pierścienie poszły. Ale z tego co mi mówił to najbardziej prawdopodobne jest że pierścienie poszły i nie ma kompresji przy obciążeniu. Więc będę widział co trzeba będzie wymienić. Nie wiem czy pierścienie można wstawić jakieś inne uniwersalne czy też muszą być oryginalne. A jak tłok poszedł to mam okazje kupić za 149 zł nowy.

Dam znać na forum po 19:00


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28.06.2008 14:00
Posty: 135
Miejscowość: kozienice
Quad: namierzanie następcy
PostWysłany: 02.01.2010 22:38 
Re: Mały problem !!!
halo i gdzie to dam znać!?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.11.2007 10:09
Posty: 117
Miejscowość: opole
Quad: Linhai 260
PostWysłany: 09.01.2010 16:28 
Re: Mały problem !!!
Wszystko było oki. Żadne pierscienie nie poszły. Poprostu w gażniku był jakiś problem ale nie wiem jaki bo to serwis robił.

-- dodano 09.01.2010 16:28 --

Ale dzisaj mam nowy problem.

Najpierw jezdziłem z pługiem śnieżnym potem robiliśmy kulig z 5 sankami a potem pojechałem w zaspy i... !!!!

Początkowo brakowało paliwa bo czułem jak gasnął jak jechałem bokiem ale pózniej zgasnął i jak chciałem go ponownie odpalić to taki dziwny dzwięk jak kręcił przez 4 sekundy było słychać jak by cos tarło.

Po drugie urwał mi się jakiś przewód elektryczny który idzie do cylindra od strony skrzyni biegów nie wiem co to może być i czy to nie jest powód tego że nie odpala. No i wydaje mi się że jakoś za lekko kręci.

Czy ktoś wie co to może być ???


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.10.2008 19:51
Posty: 355
Miejscowość: Bydgoszcz
Quad: Oj, kupiłbym sobie......
PostWysłany: 09.01.2010 17:39 
Re: Mały problem !!!
Zrób kilka fotek tego przewodu i miejsca .

_________________
Był quad,pozostało wspomnienie{ i kasa :-) }


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 10.01.2010 08:56
Posty: 17
Miejscowość: Magdalenka
Quad: linhai 260 2*4
PostWysłany: 30.01.2010 11:14 
Re: Mały problem !!!
witam mam pytanie mianowicie z odpalaniem linhaia problem polega na tym ze pojezdze trochę i gdy go wyłącze i chce ponownie uruchomic nie odpala w ogóle,nie słychac zeby krecił tak jakby ładowania nie miał ale to dziwne trochę bo swiatła są....pomocy


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 29.03.2009 21:17
Posty: 45
Miejscowość: Ropczyce
Quad: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 11.02.2010 20:59 
Re: Mały problem !!!
to że są światła nic nie znaczy, ja quada zapalilem normalnie na rozrusznik, a jak chciałem za chwilkę wyciągarką wyciągnąć samochód z rowu to niestety wszystko gasło, chciaż silnik działał i wyciągarka nie ciągła, naładowałem aku i poszlo bez problemu.

To że ciepły nie chce palić to może być przyczyna cewki, kondensatora albo bendixa ewentualnie świecy ( to z samochodów wiem, nie wiem czy w quadach też tak jest, nie mialem takiego przypadku).

czy jak naciśniesz rozrusznik to coś zaczyna być słychać ale nie kręci, czy żadnej reakcji??


 
Profil

Rejestracja: 10.01.2010 08:56
Posty: 17
Miejscowość: Magdalenka
Quad: linhai 260 2*4
PostWysłany: 11.02.2010 21:38 
Re: Mały problem !!!
jak naciskam rozrusznik to nic nie słychac zero reakcji w sumie narazie się to nie powtórzyło drugi raz ale chciałbym wiedziec jaka jest tego przyczyna


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.11.2007 10:09
Posty: 117
Miejscowość: opole
Quad: Linhai 260
PostWysłany: 08.03.2010 16:33 
Re: Mały problem !!!
DIAGNOZA STWIEDZONA

Popsuła się pompa wody i przez to nie było chłodzenia , silnik się letko ptrzytarł. Pierscienie się spiekły , tłok porysany mocno porysowany , cylinder jest ok jedane malutki ptzrytarcie w jednym miejscu .

KAPITALKA


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 28 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 16 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.