Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Zapowietrzony układ hamulcowy.Pomocy!!!
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 16.06.2024 00:03



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Zapowietrzony układ hamulcowy.Pomocy!!! 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.11.2008 21:42
Posty: 10
Miejscowość: Łomianki
Quad: linhai 300
PostWysłany: 12.03.2009 01:43 
Zapowietrzony układ hamulcowy.Pomocy!!!
Witam wszystkich zainteresowanych i proszę o pomoc.Przy wymianie klockow dostrzeglem ze przod z lewej strony starl się do tego stopnia az klocek pekl i czesc klocka byla w tloczku, wyjolem go bez problemu zalozylem nowe ale mam problem z ich odpowietrzeniem, chodzi mi o lewy przod.proszę o podzielenie się swoimi doswiadczeniami w tym temacie.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 12.03.2009 08:33 
Miałem dokłądnie taki sam przypadek, kilku mechaników problem przerósł. Okazał się że został lekko uszkodzona manżeta w zacisku i płyn swobodnie przepływał pomiędzy dwoma obiegami. Sprawdź manżety

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.11.2008 21:42
Posty: 10
Miejscowość: Łomianki
Quad: linhai 300
PostWysłany: 12.03.2009 10:35 
Spoko tylko co to jest i jak wyglada (rozumiem ze w zacisku).Po czym poznac ze sa do wymiany???Jak Ty rozwiazales ten problem, zamiennik czy orginal a może dorobic?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 12.03.2009 11:50 
hmm. stwierdzenie taego problemu zajęło mi dosłownie 3 miesiące ( praca mechaników) a potem 2 dni spędzone w garaży, robiłem cuda i cudeńka z uklłądem. Objaw miałem taki że gdy hamowałem jednym hamulcem ( obojętnie którym) to hamulec spadał na sam dół i nie hamował, ale kiedy wcisnołem oba naraz to działało OK.
Długo by pisać, wyciągnij całą zawartośc zacisku tj tłoczek i ze środka dwie manżety, jedna większa druga mniejsza,, Dokładnie je obejrzyj czy nie mają jakiś drobnych uszczerbnień.
Gdyby to był właśnie ta usterka to musisz dać nową manżetę. O orginalnej zapomnij, Kup byle jaką , większą, obetnij na odpowiedni wymiar i sklej klejem " kropelką" - na pewno zadział a płyn hamulcowy kleju na pewno nie rozpuści. U mnie działa już rok.
Musisz też dobrze układ odpowietrzyć, ale z tym chyba nie będzie problemu, Zacznij od pompy. Powodzenia

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.11.2008 21:42
Posty: 10
Miejscowość: Łomianki
Quad: linhai 300
PostWysłany: 12.03.2009 19:47 
W sobote zabiore się za ten zacisk i dam znac jak mi poszlo.


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.11.2008 21:42
Posty: 10
Miejscowość: Łomianki
Quad: linhai 300
PostWysłany: 19.03.2009 20:16 
Udało się!!!Pomogła wymiana tłoczka na nowy, manżety były w porządku.Pięć minut roboty i po sprawie.Dzięki za pomoc.Pozdrawiam.


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.