Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 15.06.2024 21:51



Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 07.09.2009 19:53
Posty: 6
Miejscowość: Zgorzelec (Dolnośląskie)
Quad: LINHAI 300 4x4
PostWysłany: 12.09.2009 18:11 
PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
WITAM

Mam LINHAI 300 4x4 2007r 1900km i mój problem polega na tym :
Po rozebraniu i uszczelnieniu tylnej części (tak jak znalazłem opis na forum ) poskładałem kompletnie całe koła i założyłem pasek. Zostało przykręcić osłone plastikową i metalową z napisem LINHAI. Pozstanowiłem jednak sprawdzić jakie drgania są pomiedzy skrzynią i silnikiem na połączeniu silikonowym jakie wykonałem. Wszystko jest oki ale zachciłao mi się włączyć bieg ...no i się wydało że nie mogę włączyć biegu bo strasznie zgrzyta. Powodem jest ciągle zapięte sprzegło, które rozłancza się tylko po zatrzymaniu silnika.
Proszę o podpowiedź co się stało. Rozbierałem już to kilka razy sprawdzałem zapięcie sprężynek na łapki sprzęgła i wszytko oki. Wydaję mi się tylko że jedna łapka jest słabiej naciągnięta niż inne ale po ściśnięciu sprężyny nic się nie zmieniło.Czy padła tarcza i ile może kosztować???? Z jakiego powodu????
proszę o pomoc


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 13.09.2009 15:11 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
cz oklejałęś sprzęglo ? czy wsadziłęś stare ?
sprwdź rolki wariatora , może a raczej na pewno powypadały. Jeszcze jedno, jeśli rolki są OK to sprawdż na wolnych obrotac ( na luzie) kiedy tzw dzwon kręci się razem ze sprzęgłem ( a nie powinien) cz 8) y dasz rady zatrzymać go ręką, tzn czy zasprzęgla mocno czy słabo ?

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 07.09.2009 19:53
Posty: 6
Miejscowość: Zgorzelec (Dolnośląskie)
Quad: LINHAI 300 4x4
PostWysłany: 13.09.2009 19:45 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
...Dzięki za odpowiedź .Myślałem że już nikt nic nie napisze. Odpowiadając na pytania po kolei:
-nie oklejałem sprzęgła,wsadziłem stare idealnie działające przed rozebraniem. Rolki w wariorze faktycznie powypadałe ale powkładałem na swoje miejsce-efektów brak. Sprzęgło tak mocno zapina że aby zatrzymać muszę blokować jakimś kołkiem o dzwon rękoma nie ma szans.
Ale poświeciłem się dziś i rozebrałem całe sprzęgło. Wnioski są takie: jedna że sprężyn jest tak jak by "słabsza".Na niej też jest ta łapka sprzęgła lekko peknieta. Czyli muszę zbierać na sprzęgło i tyle .Ale aby móc narazie jeżdzić postanowiłem zamówić (znaleźć) nowe sprężynki. I teraz nowe pytanie może wiesz jakie i od czego bo orginalnych raczej nie dostanę??? Szkoda mi bo tarcze ścierne są grubości 3-4mm wiec nowe!

Kwestię dlaczego się tak stało, że sprzęgło nie dziła tak jak przed demontażem...pozostawiam do rzeczy nie wyjaśnionych,chodź strasznie mnie to nurtuje.


Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 14.09.2009 10:34 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
hmm, sprężynki z reguły się rozlatują, skoro twoje sprzęgło jest i tak do wywalenia to spróbuj to pospawać, może się uda.
Co do sprężynek to nie mam pojęcia skąd można dopasować, ale weź jedną i idź do mądrego sklepu

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 07.09.2009 19:53
Posty: 6
Miejscowość: Zgorzelec (Dolnośląskie)
Quad: LINHAI 300 4x4
PostWysłany: 14.09.2009 19:38 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
Objeździłem dziś wszytskie "madre" sklepy w okolicy. I nic...w jednym duzym serwisie lekko mnie wyśmiali ze chc e coś takiego w ogóle naprawiać jak LINHAI. Ale pomine ten temat. Trafiłem na jednego serwisanta , który twierdzi ze może mi pomoze. A za sprzęgło płacił jakieś 250-270zł. Może się uda :).

dzięki za podpowiedzi. Jak znajdę to opisze.


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.08.2008 14:38
Posty: 406
Miejscowość: Lewin Brzeski/Opole
Quad: LINHAI MUDDY
PostWysłany: 14.09.2009 21:18 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
WOLFps napisał(a):
...w jednym duzym serwisie lekko mnie wyśmiali ze chc e coś takiego w ogóle naprawiać jak LINHAI.

Wyśmiać potrafili ale pomóc już nie taki to z nich " DUŻY SERWIS "

_________________
Wszędzie dobrze ale na quadzie najlepiej !!!


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 15.09.2009 07:37 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
[quote="WOLFps"]Objeździłem dziś wszytskie "madre" sklepy w okolicy. I nic...w jednym duzym serwisie lekko mnie wyśmiali ze chc e coś takiego w ogóle naprawiać jak LINHAI. Ale pomine ten temat. Trafiłem na jednego serwisanta , który twierdzi ze może mi pomoze. A za sprzęgło płacił jakieś 250-270zł. Może się uda :).

Zapytaj tego pracownika z tzw " dużego serwisu" który Cię wysmiał jakim quadem On jeździ !!!!!!!!!!


A co do sprzęgła to cena 250 zeta za sprzęgło to dobra cena

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 15.09.2009 10:20 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
witam
Jestem tu nowy i może napisze coś głupiego więc z góry sorki, kupiłem niedawno linhaia 300 4x4 (z tymi okrągłymi lampkami) pierwsze co to zdjąłem tą plastikową pokrywe od paska by sprawdzić jak to wygląda, po głębszych oględzinach okazało się ze sprzęgło jest już do wymiany, tak mi się trafiło że miałem sprzęgło od Yamahy majesty 125 i okazało się ze pasuje, zrobiłem już na tym sprzęgle 500km i nic się nie dzieje, jedno co jeszcze mogę dodać to to że jest to tuningowe sprzęgło malossi ale myślę ze bez problemu oryginalne sprzęgiełko by też pasowało, znalazłem na allegro taką aukcję : http://www.allegro.pl/item733366980_spr ... 125cc.html
koszt 128zł + przesyłka,
zaznaczam ze to tylko taka moja sugestia
pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 15.09.2009 10:28 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
no to jest wielce ciekawe rozwiązanie, jeśli faktycznie pasuje i chodzi bez problemów to niech sobie te " niby orginalne" wsadzą w pupę. Boolo 1 - informuj na bieżąco proszę jak się spisuje to sprzęgło. I jeszcze jedno : trzeba coś przerabiać czy wchodzi bez problemu, jak na to wpadłeś, miałeś takie dla porównania czy zarezykowałeś ?

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 15.09.2009 10:38 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
tak się trafiło ze mam cały silnik od mayesty więc spróbowałem, pasuje bez żadnych przeróbek, a co do tego jak się spisuje to jeździ mi się o wiele lepiej niż na tym oryginalnym, na pierwszy rzut oka to i wykonanie jest o wiele lepsze, w końcu to Yamaha, myślę że najlepiej było by podzwonić po allegro i dorwać oryginał od mayesty bo to za 128zł to też pewnie nie będzie tej jakości co yamaszki.

-- dodano 15.09.2009 11:38 --

z drugiej strony jak miał bym kupować to z allegro za 400zł to odrazu bym sobie odpuścił bo nawet jeśli to będzie oryginał linhaia to te sprzęgła jakościowo stoją bardzo nisko moim zdaniem, chyba to za 128zł do mayesty było by lepsze ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 15.09.2009 10:51 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
oby takich pomysłów i rozwiązań było więcej. REWELACJA !!

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2004 14:17
Posty: 3014
Miejscowość: Okolice Warszawy
Quad: Zbyt dużo quadów ;)
PostWysłany: 15.09.2009 19:50 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
boolo1 napisał(a):
mayesty


Majesty. Yamaha Majesty 125 - bo potem ktoś będzie szukał długo i namiętnie ;)

_________________
Pozdrawiam, Piotr "aXcid" Winiarski :)


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 07.09.2009 19:53
Posty: 6
Miejscowość: Zgorzelec (Dolnośląskie)
Quad: LINHAI 300 4x4
PostWysłany: 15.09.2009 20:37 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
muszę to sprawdzić....jeśli faktycznie tak jest no to ......wielkie odkrycie:)

Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 17.09.2009 19:58 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
jakby co to pasek od Yamahy majesty 250 pasuje do linhaia 300 4x4 wersja z okrągłymi lampami :) koszt w larssonie to około 50zł a nie jak na allegro oryginał 250zł. Zastanawiam się nad założeniem nowego tematu o tańszych zamiennikach co otym myślicie ?
pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.08.2008 14:38
Posty: 406
Miejscowość: Lewin Brzeski/Opole
Quad: LINHAI MUDDY
PostWysłany: 17.09.2009 20:24 
Re: PROBLEM ZE SPRZĘGŁEM PO USZCZELNIENIU
boolo1 napisał(a):
Zastanawiam się nad założeniem nowego tematu o tańszych zamiennikach co otym myślicie ?

Kolego wszystkie dobre rady i porady są bezcenne.Jak masz ciekawego do przekazania to bardzo prosimy.

_________________
Wszędzie dobrze ale na quadzie najlepiej !!!


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.