Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Xenony -> skok w nadprzestrzeń
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 15.06.2024 21:11



Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Xenony -> skok w nadprzestrzeń 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 08.06.2009 09:44
Posty: 15
PostWysłany: 21.09.2009 21:36 
Xenony -> skok w nadprzestrzeń
Pochwalę się :)

Że trochę lubię jazdę nocą po lesie, bardzo ubolewałem nad ilością światła. Więc zaczłaem kombinować. Do mojego wchodzą 35W żarówki, które są w oprawie H4. Więc do jednego reflektora założyłem H4. Całkiem sporo to dało, ale czegoś tu brakowało. Z pewnością mogło zaczać brakować prądu. Ponieważ to był eksperyment więc zakładalem, że te 30W luzu powinno jescze być. Przy dwóch żarówkach byłoby to już 60W i nie wiem, czy nie zaczęło by brakować prądu do ładowania Aku. Nie wiem i pewnie nigdy się nie dowiem. W każdym razie H4 przerastał fabryczne refletory. Szklo robilo się z przodu mocno gorące. O temperaturze na gnieździe już nie wspominam, bo tam jest tylko plastik, także tragedia murowana. Zatem kieunek był tylko jeden ---->>> Xenon. Moc jedej lampy taka sama jak oryginalne 35W. Ciepła jeszcze mniej. Ale za to swiatła, mmmmm, szok. Trzeci dzień śmigam nockami i po prostu nie mogę wyjsc z zachwytu. Polecam.
Teraz czekam na pytania, chociaż niektóych się już domyslam :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.09.2007 01:28
Posty: 491
Quad: Grizzly
PostWysłany: 22.09.2009 08:47 
Re: Xenony -> skok w nadprzestrzeń
Witam i gratuluję pomysłowości i sukcesu.
Ja pochwalę się swoim rozwiązaniem. Otóż przy moich jazdach ( niestety światła bardzo częstoi są pod wodą lub w błocie) szyby przednich reflektorów zmatowiały a ponadto orginalnie i tak było mało światła. Zamontowałem dwa refl;ektory samochodowe ( oczywiście na kostce - przekaźniku). Podpięte są do długich świateł ta że w momencie kiedy włączam " długie " to zapalają się halogeny. Światła mnóstwo !!!! Nie wyobrażam sobie nocnych śmigań na orginalnych światłąch - śmierć w oczach. Zachecam wszystkich. Koszt 80 zł - całość no i oczywiście piwo do montażu :lol:

_________________
Pozdrawiam


 
Profil Gadu-Gadu
Mod-Team Member
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.07.2008 21:19
Posty: 5235
Miejscowość: Żory
Imię: Marcin
Quad: Renegade 1000
Poprzednie quady: G660, BF750, TRX 500, TRX 680, G700, CAN-AM 800
PostWysłany: 22.09.2009 08:55 
Re: Xenony -> skok w nadprzestrzeń
Adam72 napisał(a):
Ale za to swiatła, mmmmm, szok. Trzeci dzień śmigam nockami i po prostu nie mogę wyjsc z zachwytu.


kolego, chyba nie widziałeś led-ów 8)

zapraszam tutaj -> http://www.atvpolska.pl/index.php?s=art ... ils&id=525

i tutaj -> viewtopic.php?f=26&t=20470


 
Profil WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.08.2008 15:22
Posty: 433
Miejscowość: Myślenice
Quad: Iksiksce
PostWysłany: 22.09.2009 16:02 
Re: Xenony -> skok w nadprzestrzeń
jak podpieles pod dlugie to po co przekaznik ?


 
Profil Gadu-Gadu WWW
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 14:59
Posty: 1560
Miejscowość: Poznań MG
Quad: Osama Bombardier
PostWysłany: 22.09.2009 16:40 
Re: Xenony -> skok w nadprzestrzeń
quadi napisał(a):
Adam72 napisał(a):
Ale za to swiatła, mmmmm, szok. Trzeci dzień śmigam nockami i po prostu nie mogę wyjsc z zachwytu.


kolego, chyba nie widziałeś led-ów 8)


Ale kilkadziesiąt złotych w porównaniu do kilku tysięcy to chyba jest jednak różnica ;)

_________________
'Jesteś poza trasą'

QuadFilmy -> http://www.youtube.com/user/saymonpoznan?feature=guide

http://www.myspace.com/djsaymon


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.08.2008 14:38
Posty: 406
Miejscowość: Lewin Brzeski/Opole
Quad: LINHAI MUDDY
PostWysłany: 22.09.2009 17:28 
Re: Xenony -> skok w nadprzestrzeń
saymon napisał(a):
Ale kilkadziesiąt złotych w porównaniu do kilku tysięcy to chyba jest jednak różnica

Dokładnie jest tak jak mówisz. Głupotą by była jak by wartość oświetlenia była prawie równa wartości quada :D
A pomysły marcin_567422 i Adam72 są dobre i godne przemyślenia.
Adam72 możesz zrobić jakieś fotki jak to wygląda u Ciebie :?:

_________________
Wszędzie dobrze ale na quadzie najlepiej !!!


 
Profil Gadu-Gadu
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 22.09.2009 19:17 
Re: Xenony -> skok w nadprzestrzeń
Trudno do sotosunkowo nie drogiego sprzętu zakładać rzeczy drogie i nie do niego przeznaczone. Każdy produkt ma swoje zastosowanie i funkjcę. To tak jak by założyć xenony do hulajnogi.


 
Profil Facebook WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.08.2008 14:38
Posty: 406
Miejscowość: Lewin Brzeski/Opole
Quad: LINHAI MUDDY
PostWysłany: 22.09.2009 20:54 
Re: Xenony -> skok w nadprzestrzeń
Adam72 napisał(a):
Zamontowałem dwa refl;ektory samochodowe

Mam jeszcze do Ciebie jedno pytanie. Jakiej mocy zastosowałeś te reflektory :?:

_________________
Wszędzie dobrze ale na quadzie najlepiej !!!


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 08.06.2009 09:44
Posty: 15
PostWysłany: 22.09.2009 21:29 
Re: Xenony -> skok w nadprzestrzeń
Ależ rozgorzała dyskusja. W sumie trudni się dziwić. U mnie piewsze co pomyślałem to dorobić więcej światła. Tutaj punktem wyjściowym jest zapas mocy jakim dysponuje elektryka naszego quada. Niestey nie dysponuję informacją jaką wydajnością prądową dysponuje oryginalny alternator. Z moich doświadczeń z samochodów, czesto producenci nie dają za duzo luzu. I tutaj wszelkie rozwiązania oparte na halogenie są wątpliwe gdyż halogen ma kiepski stosunek ilości wytwarzanego światła do pobieranej energii. Oczywiscie najlepiej wypadają tu diody. Jest tu ogromna przyszłość w tego typu rozwiązaniach. Sam dwa lata temu ze skąpstwa skonstrupowałem super lampy do mojego górala. Oyginalne Cat Eye o wartosci 2000 zł przy tym siadały. Diody mocy najnowszej generacji sprowadzałem wprost ze stanów. Efekt był zblizony prawie do połowy ksenonów, ale na czterech paluszkach świeciły nieprzerwanie przez 7 godz. Do quada gdzie nie potrzebujemy takiej miniaturyzacji i ze wzgledu na posiadane źródło prądu najlepsze są Xenony. Najważniejsze, że stosunek energii jest 1:1. Zauważmy, że jak obciązymy instalację na styk, to zimą mozemy mieć niedoladowany aku. Ponieważ eksperymentowałem z Halogenami, stwierdzam obiektywnie, że efekt powala około 3 krotnie światło halogenu. Xenon bardzo ładnie przeciska się przez mgłę, bardzo ladnie rysuje kontury wszelkich przeszkód. W połaczeniu z niskim poborem prądu i niską emisją ciepła oraz niską ceną mamy efekt doskonały. To co pokazuje ponizsze zdjęcie w 100% oddaje rzeczywistość.

Image

Zaznzczę że to poróananie do pełnych H4, zatem nasze 35W żarówki to 1/3 tego co na zdjęciu po prawej.
Co zyskałem:
- widocznośc na krótkich w glownej wiązce 50m, w rozporoszeniu około 100m
- widocznosc na długich około 300m glowna wiązka, rozproszona około 500m


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 22.09.2009 21:42 
Re: Xenony -> skok w nadprzestrzeń
Proszę fachowa odpowiedź.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 08.06.2009 09:44
Posty: 15
PostWysłany: 22.09.2009 21:54 
Re: Xenony -> skok w nadprzestrzeń
Tu podzielam opinię przedmowców. LED-y jescze musza stanieć. Chociaż jak konstruowalem swoje refelektory tonoe wyszło mnie drogo. Wręcz smiesznie tanio. Nie wiem skąd producenci winduja te ceny. Koszt moich lamp był 100 zł, a Cat Eye 2000 zl. Może to efekt skali, brak producji seryjnej..... nie wnikam.
Moj Bi-Xenon kosztował 350 zł, a można kupić i za 150 zł. Ale uwazajcie na te tańsze jest kilka pułapek. Jak jestesci zaintersowani to mogę szerzej rozpisać na co zwracac uwagę. O mały włoss kupiłbym te najtańsze, ale rzucilo mnie do warsztatu gdzie montują. Tam po 2długiej i merytorycznje gadce wiem czego unikać.

Teraz planuję iść dalej. Światła do przodu mam już nadto. Ale myślę już nad sperzaczem. Kto śmiga po lasach nocą wie po co to i do czego. Ewentualnie jakiś refelektrosprzęzony z kieownica.
To wszytsko oczywiscie na Xenonie.

Dodatkowo z tylu listwa. Nie taka full wypas, tylko taka za 100 zł aby oswietlić do 7m w tył, w momencie załaczenia wstecznego.

No a potem na innych forach, koledzy Ufolodzy piszą o przybyszach ktozy ladują w lasach w środku nocy. Każdy swoja pasję ma :)


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 23.09.2009 06:09 
Re: Xenony -> skok w nadprzestrzeń
Uwierz mi że LEDY tanieją ;) i nie które halogeny są znacznie, znacznie droższe, więc wcale LEDy nie są nadroższe to jest najśmieszniesjsze.


 
Profil Facebook WWW

Rejestracja: 05.03.2006 19:39
Posty: 579
Miejscowość: Wołomin
Quad: Polaris Scrambler 500 4x4 nissan patrol GR y60
PostWysłany: 24.09.2009 19:17 
Re: Xenony -> skok w nadprzestrzeń
He he, ja już dobrze ponad rok śmigam z halogenem z palnikiem xenonowym :) Ze względu na umiejscowienie fabrycznych światełek przy kierownicy świetnie się sprawdzają , a najbardziej przy jeżdzie bokiem - widzę gdzie jadę. Polecam takie rozwiązanie wszystkim, którzy jeżdżą szybciej niż głębiej :) wiadomo, woda i błoto nie służy przetwornikom. W porównaniu do fabryki nie jest po prostu lepiej, jest 5x lepiej, dalej i jaśniej )


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 13 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.