Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Pompa wody- temat ogólny.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 06.05.2024 15:03



Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Pompa wody- temat ogólny. 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 23.05.2009 09:11
Posty: 30
Miejscowość: JAWORZNO
Quad: LINHAI 300 MUDDY
PostWysłany: 03.04.2010 09:07 
Pompa wody- temat ogólny.
Wiele czytałem na temat pompy wody w Linhai 300 muddy i wycieku z niej!!okazalo się że wszyscy uzytkownicy skłaniaja się do jej wymiany po różnych cenach(od 130 w popowie a później 230 po nawet 390 w Bielsku -Białkej gdzie dzwoniłem). Zastanawiam się czy Ktoś z Szanownych kolegów próbował naprawic pompę.Przecież skoro z niej cieknie płyn to musi być uszkodzony jakiś gumowy simering który(podejrzewam) da się wymienić i obniżyc koszty jej naprawy(nie mysle o usterkach mechanicznych gdzie pompa się rozleciała). W moim linhaiu zauważylem że cieknie z pompy tylko jak silnik jest zimny i stoi w garażu, natomiast jak się rozgrzeje już nie cieknie. Mam zamiar się zabrać za ten problem i zastanawiam się czy nie da się jakoś naprawić! może bym i kupił nowa pompe ale nia za 390 zł,jak Ktoś ma namiar na tanszą to proszę o pomoc!Wesolych Świąt!!!!


Ostatnio zmieniony przez Nazir 02.08.2011 05:29, edytowano w sumie 2 razy

Zmieniono nazwę tematu.



 
Profil

Rejestracja: 10.02.2010 22:48
Posty: 68
Miejscowość: Żywiec
Quad: Eiger semiautomatic
PostWysłany: 03.04.2010 09:36 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
Wiatm, mi w Popowie powiedzieli 250 wiec nie wiem skąd ta różnica cen:), ja swoja też wymieniałem i wiele nad tym myslalem, znalazłem gościa na allegro, niestety gdzies namiary zgubilem, ale bedę szukać, który przesłał mi katalog i można było u niego zamówić każdą cześć z pompki, jednak wyszło prawie 200 pln wiec kupilem całą za 250, w pompce jeżeli nie oderwie się wirnik to zuzywają się praktycznie 2 cześci, są dostepne tutaj http://www.allegro.pl/item949089213_zes ... pompa.html , jednak nie jestem pewien czy rozmiar ten sam, jednak wydaje mi się ze to to samo, jak wiele cześci z Yamahy które są takie same, wydaje mi się też że pompa wody z majesty 250 jest taka sama i części z niej też pasują, ale zestaw naprawczy pompy do majesty to koszt prawie całej pompki,


 
Profil

Rejestracja: 23.05.2009 09:11
Posty: 30
Miejscowość: JAWORZNO
Quad: LINHAI 300 MUDDY
PostWysłany: 03.04.2010 19:16 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
różnice cen z odpowiedzi z poprzednich postów w temacie pompy wody. Obejrzałeł link z Y 250 i się zastanowie jak rozbiore pompe , może mi się uda dopasować cos innego tańszego i się podziele swoimi wnioskami z naprawy!pozdrawiam!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.08.2008 14:38
Posty: 406
Miejscowość: Lewin Brzeski/Opole
Quad: LINHAI MUDDY
PostWysłany: 06.04.2010 21:22 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
W zeszłym roku kupiłem nową pompę w Popowie za 139 PLN. Ciekawe czy tak podrożało :?:

_________________
Wszędzie dobrze ale na quadzie najlepiej !!!


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.05.2009 09:11
Posty: 30
Miejscowość: JAWORZNO
Quad: LINHAI 300 MUDDY
PostWysłany: 07.04.2010 10:31 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
nie wiem czy aż tak podrozalo w popowie-to ceny podane przez użytkowników z innych postów na temat pompy wody, natomiast cena z Bielska-Bialej potwierdzona bo dzwonilem!Jak ktoś ma nr do popowa to poproszę i spróbuję zadzwonić i zibaczymy jaka cena!


 
Profil

Rejestracja: 10.02.2010 22:48
Posty: 68
Miejscowość: Żywiec
Quad: Eiger semiautomatic
PostWysłany: 07.04.2010 15:31 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
ja jakies 2 miesiące temu pisalem maila do popowa, mail z ich stony www, tel też tam są, i za pompe odpisali 250, wiec sam już nie wiem, :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14.05.2009 21:55
Posty: 49
Quad: CF Moto 500 Long
PostWysłany: 07.04.2010 15:48 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
Ja mam taki sam problem z ta pompą wody jak wy:/ tylko szkoda mi tyle kasy dawac za pompe:/ najchętniej to bym jakoś spróbował ją naprawić. A narazie to przed każdą jazdą dolewam wody do chłodnicy:) Jak Ktoś się podejmnie naprawy pompy to proszę o opisanie tego tutaj:) Najlepiej ze zdjęciami


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 23.05.2009 09:11
Posty: 30
Miejscowość: JAWORZNO
Quad: LINHAI 300 MUDDY
PostWysłany: 07.04.2010 18:41 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
Jednak moje podejrzenia o cene pompy z popowa się potwierdziły!spróbuję naprawić pompe przy pomocy specjalnego silikonu do silników i podziele się swoimi doswiadczeniami!!!(tylko teraz chwilowo nie mam czasu na robote ale jak znajdę czas to na pewno to zrobię i przesle zdjęcia). Narazie też dolewam płynu przed jazda!


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.08.2010 14:38
Posty: 62
Quad: linhai 300
PostWysłany: 25.08.2010 19:30 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
mam ten sam problem . Jednak u mnie jest tak ,gdy jadę kapie,gdy nie jadę nie kapie. O to foto
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f7c ... 1d71d.html <<<<link do zdjęcia

Czy da mi to że ją wymienię ?
Dolewacie płyn chodzi o ten w białym baniaku ?? Ten co chłodzi radiator ?


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 03.01.2011 16:53 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
Witam
no i mnie dopadła typowa usterka linhaia czyli ta nieszczęsna pompa wody :x podzielę się z wami moimi wzmaganiami z nią gdyż w efekcie końcowym udało mi się ją zregenerować :)
Więc postanowiłem ją rozebrać i zobaczyć co tam cieknie objaw był taki że zaczęło kapać z tej dziurki z pompy jak się gadzina rozgrzała to przestawało, po rozebraniu pompy stwierdziłem że zatkanie tego otworu nie załatwia sprawy bo wtedy jest możliwość by płyn chłodniczy dostawał się do oleju.
Postanowiłem poszukać zestawu naprawczego do tej pompy, jak wiadomo wiele części pasuje odmajesty 250 i tym razem szukałem zestawu naprawczego do pompy od majesty.
W larssonie kupiłem zestaw naprawczy za około 100zł:
Image
plus taki mały zimering za chyba 2zł łożysko wyglądało ok więc postanowiłem go nie wymieniać
trochę było problemu z wybiciem starego uszczelniacza i z wbiciem nowego ale sobie poradziłem, po złożeniu wszystko wyglądało tak :
Image Image
i pompa nie cieknie, myślę że ten uszczelniacz dało by się kupić taniej bo larsson nie należy do tanich sklepów, mogę jeszcze napisać że prawie w każdym motocyklu Yamahy jest taki uszczelniacz więc można by szukać jakiegoś tańszego.
Zakup nowej pompy to koszt około 300zł mi się udało ją zregenerować za mniej więcej 100zł myślę że to sensowna sprawa zwłaszcza że pompa jak nowa :)
pozdrawiam i życzę powodzenia


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika
PostWysłany: 03.01.2011 19:03 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
I tak panowie-ten objaw że cieknie jak zimny i przestaje jak się trochę zagrzeje-to zużyty mechaniczny uszczelniacz (mechanical seal) czyli simering.
To bardzo sprytne urządzenie które pod wpływem obrotów wałka pompki się doszczelnia-dlatego jak się silnik rozgrzeje to już nie cieknie.
Oczywiście powinien być też szczelny na postoju,no ale jak jest już zużyty to nie jest, a podczas pracy się doszczelnia.
Uszczelniacz ten powinno się wymieniać razem z uszczelniaczem olejowym który jest obok od strony silnika.
Mam teraz to samo to się zainteresowałem.
Za orginalny komplet z USA z simeringiem olejowym-130zł.


 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 03.01.2011 19:24 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
ten uszczelniacz od płynu chłodniczego nie wygląda jak zwykły simering, działa on też na innej zasadzie, składa się on z dwóch części jedną wciska się w korpus pompki a drugą w wałek z łopatkami jedna część do drugiej jest dociskana poprzez sprężynę co zapewnia szczelność jeśli miejsce styku się zużyje pompa zaczyna cieknąć
natomiast ten olejowy to najzwyklejszy simering o wymiarach 10/21/5
mnie to wyniosło coś koło 100zł uszczelniacz jest japoński także bardzo dobrej jakości i myślę że wytrzyma dużo dłużej niż ten oryginalny w pompie linhaia czyli made in china ;)


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03.11.2010 21:02
Posty: 13
Miejscowość: Ostaszewo
Quad: LINHAI Tornado 300 4x4
PostWysłany: 03.01.2011 21:45 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
Witam koledzy. Mam pytanie,czy tzw"reperaturka" pompy wody od Mejesty 250 będzie pasowała do naszych maszyn? Mam na myśli coś takiego:
http://allegro.pl/pompa-wody-reperaturk ... 71565.html

_________________
Pozdrawiam :D


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06.09.2009 10:47
Posty: 115
Miejscowość: Cedry Wielkie
Quad: SKRADZIONY :[
PostWysłany: 03.01.2011 21:59 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
Kochoszczak napisał(a):
Witam koledzy. Mam pytanie,czy tzw"reperaturka" pompy wody od Mejesty 250 będzie pasowała do naszych maszyn? Mam na myśli coś takiego:
http://allegro.pl/pompa-wody-reperaturk ... 71565.html


Powinno podejść, jednak jeśli wirnik w Twojej pompie się nie uszkodził nie trzeba go wymieniać, wystarczy wymienić uszczelniacz od płynu chłodniczego i simering olejowy, w razie jakby łożysko miało luz można je też wymienić, te części można dostać o wiele taniej niż ten zestaw z allegro, poczytaj mój post wyżej
dałem Ci też znać na priw,
pozdro


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 19.05.2010 18:27
Posty: 27
Miejscowość: nadarzyn
Quad: linhai 300 4x4
PostWysłany: 12.03.2011 10:33 
Re: POMPA WODY PORAZ KOLEJNY!!!
witam
postanowilem podczepic się pod temat a chodzi dokladnie o pompe zauwazylem ze jak silnik jest cieply zaczyna kapac z pompy jak jest zimny to nie czy ktoś się spotkal ztym i jak temu zaradzil a i czy w zbiorniczku wyrownawczym musi znajdowac się woda (jak stoi nie odpalony) dzięki za podpowiedz

_________________
cały czas do przodu, cały czas do przodu


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.