Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - ciągle sypiący się przeciw talerz wariatora
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 08.05.2024 00:33



Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
ciągle sypiący się przeciw talerz wariatora 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.05.2010 06:06
Posty: 59
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 28.08.2011 16:31 
ciągle sypiący się przeciw talerz wariatora
Witam koledzy

Sprawa jest dołująca bo w ciągu 3 miesięcy wymieniłem już 3 razy przeciw talerz wariatora który ciągle się ukręca - zrywa frez na talerzu - jest to chyba wynikiem ciągle odkręcającej się nakrętki którą już zabezpieczyłem na 2 sposoby super klej oraz zawleczka (wywiercona dziura w nakrętce i w wale) ale niestety i to nie pmaga zrywa zawleczkę i się odkręca. Już mam dość wydawania kasy na te badziewie i może ktoś z was miał podobny problem i rozwiązał go nie kupując nowego talerza. Ja osobiście mam na razie pomysł żeby zrobić nakrętkę od razu z podkładką wywiercić dziury w podkładce i talerzu i połączyć na śruby ( plus nity mocne) i wtedy talerz myślę nie ulegnie zniszczeniu. Martwię się tylko tym czy śrubki wytrzymają taką siłę. Tak czy inaczej proszę o pomoc


 
Profil
Mod-Team Member & Moderator Działu Linhai & GPS & Warsztat
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.02.2010 06:50
Posty: 3723
Miejscowość: Ruda Śląska
Imię: Łukasz
Poprzednie quady: Hassan 200, Allroad 300IS, Kingquad 750Axi
PostWysłany: 28.08.2011 16:48 
Re: ciągle sypiący się przeciw talerz wariatora
Winy nie doszukiwałbym się raczej w odkręcającej się nakrętce.
Ja mam wariator zabezpieczony nakrętka dotoczoną przeze mnie i po dokręceniu nigdy mi się jeszcze nie odkręciła.
Jest ona na klucz 19 z tym, że nie jest sześciokątna a kwadratowa i jest od razu z kołnierzem zamiast podkładki.
Wiercenie dziur w przeciwtalerzu nic nie da bo w miejscu gdzie musiały by być łby nitów lub główki śrub wchodzi tuleja wariatora. Wiercenie dziury w wale też nie było zbyt dobrym pomysłem.
Jakim momentem dokręcałeś tę śrubę?, pasek masz nowy?, wałek ze skrzyni biegów obraca się bez oporów?
I jeszcze jedno: jeżeli możesz zrób zdjęcie tego wielowypustu na wale i w tym przeciwtalerzu.

_________________
Regulamin Forum ATV Polska Kodeks Quadowca ATV Polska
Facebook ATV Polska - codziennie nowe ciekawostki dla miłośników quadów
PROJEKT: QUADOWCY POMOCNI W TERENIE.
>>>>>SilesiaSquad na YouTube<<<<<


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.05.2010 06:06
Posty: 59
Quad: Grizzly 700
Poprzednie quady: Linhai 300 4x4
PostWysłany: 29.08.2011 08:06 
Re: ciągle sypiący się przeciw talerz wariatora
Dzięki za odpowiedz

Efekt tego wszystkiego jest taki dorabiam nakrętkę z kołnierzem kupuję nowy przeciw talerz daje na mocny klej wkładam mocniejszą zawleczkę. Naprawiam jak bym robił dla siebie - robię poprawki które mnie wku w całym quadzie i wystawiam na allegro.

I żegnam się z quadem marki Linhai. :( mimo że szkoda mi jak cholera . ale niestety nie mam już czasu i pieniędzy żeby się bawić dalej - czas zacząć budowę domu. a w przyszłości od razu kupuję coś mocniejszego
Dzięki jeszcze raz za porady.
PS: jak ktoś będzie zainteresowany kupnem to dajcie znać jak już wystawie na allegro to zapodam link


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 3 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.