Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Przekaźnik rozrusznika Linhai
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 27.04.2024 15:01



Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Przekaźnik rozrusznika Linhai 
Autor Wiadomość

Rejestracja: 18.07.2011 22:13
Posty: 34
Quad: linhai 260 2x4
PostWysłany: 05.09.2013 21:06 
Przekaźnik rozrusznika Linhai
Koledzy potrzebuję wyrzucic przekaznik rozrusznika który mi się spalil. Wiem że muszę zalozyc oddzielny starter tylko nie wiem co zrobic z tymi trzema kabelkami co wpina się je do przekaznika. Czy ktoś probowal już tak kombinowac???


Ostatnio zmieniony przez D.L-G, 09.09.2013 08:13, edytowano w sumie 1 raz

PISOWNIA! Pisz poprawnie po polsku. Używaj polskich znaków. Stosuj interpunkcję.



 
Profil

Rejestracja: 16.03.2005 18:14
Posty: 660
Miejscowość: Kaszuby
PostWysłany: 07.09.2013 21:30 
Re: przekaznik rozrusznika linhai
a czemu nie nowy włożyć?


 
Profil

Rejestracja: 25.04.2011 07:54
Posty: 4
Imię: Robert
Quad: Allroad 300
Poprzednie quady: ..mi się tylko śniły :)
PostWysłany: 24.01.2014 09:44 
Re: Przekaźnik rozrusznika Linhai
Podepnę się pod temat,żeby nie śmiecić.

Mam taki problem w swoim Allroad 300,ze coś się blokuje-włacznik przy kierownicy albo jakiś przekaźnik.

Efekt jest taki,że uruchomię silnik,wciskam hamulec i słyszę dźwięk właczającego się rozrusznika w czasie pracy silnika.Nie dizeje się to zawsze,ale często i boję się,że rozrusznik długo tego nie zniesie.

Rozebrałem i przeczyściłem włacznik przy kierownicy-niestety bez zmian.

Przerabiał już ktoś taki temat?Jakaś sugestia gdzie jeszcze łapy wsadzić ?

Pzdr
d_k


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05.03.2012 17:34
Posty: 118
Quad: CF Moto X8
Poprzednie quady: Allroad 300is
PostWysłany: 24.01.2014 19:42 
Re: Przekaźnik rozrusznika Linhai
Takiego tematu nie przerabiałem ale zobaczyłbym jeszcze do przewodów przy samym rozruszniku. Może tam robi się jakieś zwarcie. Ogólnie do przejrzenia przewody. Takie jest moje zdanie.

Pozdr


 
Profil

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 24.01.2014 20:00 
Re: Przekaźnik rozrusznika Linhai
Wygląda na to że zwarty jest obwód rozruchu. I jak naciskasz hamulec to zamykasz obwód zabezpieczenia rozruchu i kręci rozrusznikiem. Obejrzyj przekaźnik rozruchu czy ma on cztery cienki piny i dwa grube , tam może być przyczyna .


 
Profil

Rejestracja: 25.04.2011 07:54
Posty: 4
Imię: Robert
Quad: Allroad 300
Poprzednie quady: ..mi się tylko śniły :)
PostWysłany: 24.01.2014 20:27 
Re: Przekaźnik rozrusznika Linhai
Du-Di napisał(a):
Wygląda na to że zwarty jest obwód rozruchu. I jak naciskasz hamulec to zamykasz obwód zabezpieczenia rozruchu i kręci rozrusznikiem. Obejrzyj przekaźnik rozruchu czy ma on cztery cienki piny i dwa grube , tam może być przyczyna .


Dokładnie tak się dzieje,nie raz odpalam go naciskając tylko hamulec(pół biedy)Gorzej, przy hamowaniu-wtedy próbuje go włączać.Dobrze,ze automat przy nożnym heblu jest brudny i akutalnie nie działa,bo pewnie było by już po rozruszniku :uśmiech:

To ten przekaźnik pod siedzeniem?Jak organoleptyzcnie stwierdzić jego usterkę ?


 
Profil

Rejestracja: 29.07.2009 18:27
Posty: 1184
Quad: Na razie nie posiadam
PostWysłany: 25.01.2014 08:33 
Re: Przekaźnik rozrusznika Linhai
Nie przekaźnika organoleptycznie nie sprawdzisz , poza tym możesz mieć zwarcie na przewodach które uruchamiają ten przekaźnik . Podłącz się żaróweczką do masy i do jednego z przewodów w przekaźniku grubszych ( czerwone lub czarno-czerwone ) na jednym będzie prąd non-stop na drugim po naciśnięciu starter-i hamulec . Mając taki próbnik szukaj dlaczego uruchamia się przekaźnik jak wciśniesz hamulec.Możesz mieć opcję że przekaźnik ma trzy cienkie piny i jeden z nich to plus po stacyjce a dwa to minusy starter i hamulec . Znaleźć należy który przewód jest zwarty .


 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 6 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.