Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 05.06.2024 07:58



Odpowiedz  [ 12 posty(ów) ] 
Pomoc przy kupnie Access Lucky Star. 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.04.2014 20:58
Posty: 23
Miejscowość: Koszalin
Quad: Aeon Cobra 350
PostWysłany: 08.04.2014 21:11 
Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
Witam.
Jestem nowy więc jeśli użyłem nie odpowiedniego działu to przepraszam i proszę o przeniesienie.
Mam zamiar w tym tygodniu obejrzeć kilka quadów Access Lucky Star i chciałbym się Was zapytać na co zwrócić szczególną uwagę by nie wtopić pieniędzy, generalnie interesują mnie najbardziej dwa egzemplarze z czego jeden to 250 (rzekomo po generalce zrobiony na 300), przebieg ok. 4500, w sumie zastanawia mnie czemu ktoś mógłby sprzedawać maszynę po zrobieniu remontu silnika(?), drugi natomiast od pierwszego właściciela, przebieg ok. 2700, również 250'ka, tu już wymienione jedynie manetki i co roku olejówka.
Będzie to mój pierwszy quad i pytania jakie mi się nasuwają to: czy 250'ka nie będzie miała ze mną problemu (100kg wagi) :) , ile (wiadomo mocno średnio) Lucky z ciekawości pali? Co moglibyście od siebie doradzić przy kupnie tego quada, jakieś wskazówki, rady?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Pozdrawiam.


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 14.01.2014 20:38
Posty: 25
Miejscowość: Warmia
Imię: Adrian
Quad: LS300 i LS400
Poprzednie quady: romet ogar 200:)
PostWysłany: 08.04.2014 21:55 
Re: Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
to ja jako swiezy właściciel 2 lsów napisze Tobie, że jeśli chodzi o moc to bardzo szybko zacznie Ci jej brakowac, ja waze ok,93kg i po kilku wypadach 300'tka chcialem już wiecej, 300 przejela moja narzeczona a ja kupilem 400tke. co do rad przy kupnie, teraz z perspektywy czasu kupilbym mozliwie najtanszy egzemplarz i od razu po kupnie zrobil w nim porzadny przeglad i nie szczedzil kasy na wymiany. 300tke kupilem za dobre pieniadze , bo wizualnie z racji polamanych plastikow wygladala srednioe , ale mechanika calkiem ok. 400tke z kolei miala niby tylko 3500km przebiegu i wygladala extra, cena też nie byla mala i wyszly u mnie takie kwiatki ze glowa boli. opisalem to w innym watku.
co do spalania: moj kolega który mial 300tke wciskal mi kity ze mu 4-5l pali, mi 300tka pali 8l/100km a 400 pali 10/100km. glownie jazda po polnych lesnych drogach i trochę kolek na torze na zzwirowni


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2006 23:13
Posty: 1288
Miejscowość: Włocławek
Quad: CAN-AM Renegade 500 #14
Poprzednie quady: Ls Sp 300
PostWysłany: 08.04.2014 22:00 
Re: Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
Cześć ! Posprawdzaj przede wszystkim czy nie ma luzów w zawieszeniu, poszarp energicznie za koła czy łożyska nie są padnięte, zwróć uwagę czy nie kopci. Wszystko masz opisane tutaj : viewtopic.php?f=22&t=902
W lucku podczas zmiany biegów możesz słyszeć lekkie zgrzytanie, nawet zmiana obrotów nie wiele daje. Ten model już tak ma. Podobnie rozkręcający się szarpak-kolejna wada fabryczna.
Co do spalania to różnie może spalić przy spokojnej jeździe 7l./100km ale przy wariacjach po piasku też wciągnie 10/100km.
Wysłałem Ci PW bo szykuję swojego lucka na sprzedaż może będziesz zainteresowany.

_________________
>> https://www.youtube.com/watch?v=_-VQM01YGbw <<


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11.03.2013 20:37
Posty: 401
Miejscowość: Kolbuszowa
Imię: Dawid
Quad: Lucky Star 500 08r, Suzuki LT-Z 250 05r
Poprzednie quady: Suzuki RM 250
PostWysłany: 08.04.2014 22:13 
Re: Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
Mi LS nigdy w życiu nie spalił więcej niż 4l/h w terenie, przy spokojnej jeździe. Na torze gdzie, jest cały czas full maneta, spali ok. 7l/h.

_________________
"Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą!"


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.12.2006 23:13
Posty: 1288
Miejscowość: Włocławek
Quad: CAN-AM Renegade 500 #14
Poprzednie quady: Ls Sp 300
PostWysłany: 08.04.2014 22:29 
Re: Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
też kwestia obrotów silnika. Ja mam zmienione rolki w wariatorze na cięższe i mniejszą przednią zębatkę. Chodzi na trochę wyższych obrotach ale ma lepsze przyspieszenie ;)

_________________
>> https://www.youtube.com/watch?v=_-VQM01YGbw <<


Ostatnio zmieniony przez Adr_166, 08.04.2014 22:29, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.01.2014 18:15
Posty: 202
Miejscowość: Bytom
Imię: Robert
Quad: LS 300
Poprzednie quady: mejd in czajna niby był to baszan
PostWysłany: 09.04.2014 06:29 
Re: Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
to napisze od siebie bo ja szukałem moją maszynę 0,5 roku i wstępnie mój budżet to ok 5 tys a i po kilku oględzinach opadły rece ,a text typu nie katowany to mozesz wsadzic miedzy wiersze ,nie napalaj się mój budżet skończył się na 7 tys i na dzień dobry wsadziłem ok 8 stów

sprawdzenie luzów przy oględzinach to dla mnie nie jest az tak ważne bo też tym się kierowałem a nie zruciłem uwagi na najważniejsze i i drogie wymiany

sprawdź sobie tylny wahacz czy nie jest popękany na spawach ,to swiadczy o tym czy ktoś sobie skakał na tym egzemplarzu koszt wahacza nowego ok 1/1,2 tys

dryga sprawa to łożysko jednokierunkowe ,quad powinien odpalac zarówno z rozrusznika jak i z szarpaka
jesli nie będzie palił z rozrusznika i sprzedawca powie ci ze słoby akum to podłacz na kable i sprawdz jesli nie odpali to łozysko nie '';zasprzegla''
tak samo z szarpak jesli bedziesz ''szarpac'' i bedziesz miec bardzo duzy opór i z ledwością szarpniesz/obrócisz silnikiem to znaczy ze łozysko jest ''zasprzeglone'' non-stop i wraz z obrotem silnika ciągniesz rozrusznik - koszt ,to zalezy od typu czy fi 39 czy fi 42 ,same łozysko fi 39 to ok250/300 złociszy ,albo można dostac komplet starego typu zębatkę wraz z zamiennikiem łozyska na fi 42 to koszt też ok 300 pln plus uszczelka pokrywy oliwa ,no i jesli się to robi to warto by zrobic rozrząd czyli łańcuszek rozrządu łańcuszek p.oleju i zębatka i to znów kolejna stówka

a do tego wszystkiego musisz miec ściągacz do magneta bo bez tego ani rusz

adrianus napisał(a):
co do rad przy kupnie, teraz z perspektywy czasu kupilbym mozliwie najtanszy egzemplarz i od razu po kupnie zrobil w nim porzadny przeglad


świete słowa

i tym bym się kierował bo ja też jestem tego zdanie ze na dzien dobry wpakujesz troszke $$$$$
kazdy z nas jest indywidualistą i kazdy robi dla siebie wedle swojego widzimisię
i nie patrz na połamane plastiki bo u nas wszyskie quady mają takie bo to jest quad a nie ''niedziane autko'' ,chociaż to też jest kosztowna rzecz

po prostu zadaj sobie pytanie czy Ty wsadzisz kilkaset złoty w pojazd zeby go sprzedać ????????

_________________
Wolę być niedoskonałą wersją samego siebie,niż idealna kopią kogoś innego .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2011 15:22
Posty: 888
Miejscowość: Wołomin
Quad: LS SP300s '08r.
PostWysłany: 10.04.2014 14:28 
Re: Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
moje wydatki, ale nie stasze tylko informuje ;-)
lista już trochę nieaktualna....obecnie czeka mnie ponowne spawanie wahacza.
Image
Image


Ostatnio zmieniony przez tayson1982, 10.04.2014 14:28, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.02.2013 17:46
Posty: 131
Miejscowość: To tu to tam :)
Quad: Zespawane dwa rowery :)
PostWysłany: 11.04.2014 08:23 
Re: Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
Witam.

Za jakieś 1,5 miesiąca mogę sprzedać ci swojego - 25 maja 2014 minie mu rok jak wyjechał z salonu, jest praktycznie jak nowy - ma założony sportowy wariator MALOSSI, TWIST Control i zmieniona zębatkę zdawczą na 14T - przez co jazda na nim nie ma za wiele wspólnego z jazda na seryjnym lucku model to SP-300 Racing :P
rocznik 2012 pierwsza rejestracja maj 2013 - dbałem o niego lepiej niż o własną żonę :) chuhany, dmuchany, myty po każdym wypadzie - serwisowany smarowany, pucowany i polerowany :)
Stan techniczny jest idealny i tym razem to nie bajka - ale niestety wiąże się to z tym ze tanio go nie oddam bo wiem co mam - przebieg 2100 km - quad jest jeszcze na gwarancji do 2015 roku lub do 5 000 km.

Uprzedzając pytanie dlaczego sprzedaje skoro taki dobry ? Bo zrobiłem prawko na A i kupuje Suzuki DL650 V-Storm.

Dokładnie tak wygląda i tak śmiga :)


-- dodano 11.04.2014 08:23 --

Tak wygląda:
Image

Do tego ma taki srój do sprzedania - wszystko pod kolor :P
Image


Ostatnio zmieniony przez Matic 11.04.2014 08:23, edytowano w sumie 4 razy



 
Profil

Rejestracja: 12.10.2012 21:37
Posty: 28
Miejscowość: Rogoźnik
Imię: Tomek
Quad: LS 250
PostWysłany: 12.04.2014 15:48 
Re: Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
Ja robiłem remont silnika (w zimę) u siebie i też chce teraz sprzedać lucka (jeszcze nie wystawiony nigdzie). Poprostu mi się znudził. Kupiłem w październiku miesiąc pojeździłem zrobiłem remont i sprzedaje. Wad ukrytych nie ma. Poprostu to jest zabawka. Jeżdżę rzadko. Zawsze chciałem mieć quada, ale to mi przeszło. Pozdro


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.04.2014 20:58
Posty: 23
Miejscowość: Koszalin
Quad: Aeon Cobra 350
PostWysłany: 15.04.2014 21:55 
Re: Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
Dzięki wielkie za dotychczasowe wskazówki i podpowiedzi, z chęcią wysłucham kolejnych jeśli takie będą.
Nie ukrywam kolego tayson1982, że trochę Ci się udało mnie nastraszyć. Tak się zastanawiam, trafiłeś na bardzo wyeksploatowany egzemplarz czy tak mocno katujesz jednostkę? :D
Bo to aż tak prawdopodobne żeby się sypał w tak krótkim czasie? :szok:
Nie będę katował quada w ciężkim terenie, głównie miasto i leśne, polne drogi których mam pełno w okół miasta, mieszkam w bloku więc niestety dochodzi do wszystkiego jeszcze koszt strzeżonego parkingu, ale to już drobna sprawa :?
Dzisiaj oglądałem jednego Access'a 250, starałem się zwrócić uwagę na wszystko o czym przeczytałem i wydaje się być w miarę okej. Mechanicznych problemów na pierwszy rzut nie zaobserwowałem, zbierał się dobrze i równo. Jedyne co przykuło moją uwagę to lekko falujące obroty, czy to normalne? Czym ewentualnie to jest spowodowane?


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2011 15:22
Posty: 888
Miejscowość: Wołomin
Quad: LS SP300s '08r.
PostWysłany: 16.04.2014 07:23 
Re: Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
tak naprawdę, to z powaznych awari to mialem tylko regulator napiecia, pasek napedowy, os napedowa, linka do ssania, lozysko rozruchowe+bieznia, a reszta to wydatki zwiazane z eksploatacja.


Ostatnio zmieniony przez tayson1982 16.04.2014 07:23, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08.04.2014 20:58
Posty: 23
Miejscowość: Koszalin
Quad: Aeon Cobra 350
PostWysłany: 11.08.2014 16:57 
Re: Pomoc przy kupnie Access Lucky Star.
Odgrzeję kotleta, ale temat można zamknąć. Quad kupiony.


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 12 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 48 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.