Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 10.05.2024 08:38

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Ustroń -> Zakopane -> Ustroń 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2007 22:34
Posty: 1425
Miejscowość: Ustroń
Quad: Czarny Bombowiec :)
PostWysłany: 24.01.2010 20:05 
Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
Planuje w kilka osób zorganizowanie malej lokalnej wyprawy z Ustronia do Zakopanego.

Wycieczka miała by trwać 3 dni:
Piątek: Ustroń -> Zakopane
Sobota: Zakopane
Niedziela: Zakopane -> Ustroń

Trasa prawdopodobnie będzie przebiegać:
Piątek: Ustroń -> Zakopane
Sobota: Zakopane okolice
Niedziela: Zakopane -> Ustroń

Całkowita długość trasy: ~350 km

Impreza jest rodzinna ponieważ mamy spotkać się w Piątek z żonami i dziećmi w Zakopanem.

Aktualnie jestem na etapie planowania trasy więc jeśli mogę liczyć na twoją pomoc w postaci tracków do GPS-a lub fajnych i ciekawych miejsc znajdujących się na trasie to proszę o informację. Wystarczy zwykły punkt na mapie z informacją że to miejsce warto zobaczyć.

Również szukam osób z forum które mogły by nas oprowadzić po okolicy ( Zakopane ) jak już będziemy na miejscu.

_________________
Pozdrawiam, Radek
KFX700 V-Twin -> Renegade 800 x -> W460 230GE 86' ->


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 15:03
Posty: 397
Miejscowość: Sandomierz
Imię: Rafał
Quad: Eiger 400
PostWysłany: 24.01.2010 23:46 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
Niestety nie jestem w stanie pomoc, jednak mam pytanie - jak z legalnoscia takiego przejazdu? Domyslam się, ze legalny raczej nie jest i można zarobic mandat jedak jak to wyglada w praktyce? może warto skorzystac z pieszych szlakow i w ich poblizu zmajstrowac jakiegos tracka?

będę sledzil informacje bo również planuje podobny przejazd z Ustronia jednak az w Bieszczady. Mniej wiecej sladem Glownego Szlaku Beskidzkiego (Ustron -> Ustrzyki Gorne).


Ostatnio zmieniony przez rado, 24.01.2010 23:46, edytowano w sumie 1 raz

Nie dublujemy postów.



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2007 22:34
Posty: 1425
Miejscowość: Ustroń
Quad: Czarny Bombowiec :)
PostWysłany: 24.01.2010 23:48 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
__aNdRe Mandat można zarobić wszędzie, planujemy poruszać się po polnych drogach.

_________________
Pozdrawiam, Radek
KFX700 V-Twin -> Renegade 800 x -> W460 230GE 86' ->


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25.11.2006 15:20
Posty: 2810
Miejscowość: Poręba Wielka gm.Niedźwiedź
PostWysłany: 25.01.2010 00:16 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
nie wiem czy ten temat nadaje się na ogólne forum. Ja miałem kiedyś podobny - został przeniesiony do ukrytego działu. :mysli:


 
Profil Gadu-Gadu
A.P.T. Poznań Team
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 14:59
Posty: 1560
Miejscowość: Poznań MG
Quad: Osama Bombardier
PostWysłany: 25.01.2010 00:23 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
Już nie róbcie z igły widły rado wyraźnie pisze, że trasa ma przebiegac dogami nie rezerwatem i pyta się o miejsca, które warto zobaczyć.... co w tym nielegalnego.

_________________
'Jesteś poza trasą'

QuadFilmy -> http://www.youtube.com/user/saymonpoznan?feature=guide

http://www.myspace.com/djsaymon


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 15:03
Posty: 397
Miejscowość: Sandomierz
Imię: Rafał
Quad: Eiger 400
PostWysłany: 25.01.2010 13:34 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
Cytuj:
__aNdRe Mandat można zarobić wszędzie, planujemy poruszać się po polnych drogach.


Tak też myslalem, jednak oprocz okolicznych lasow nie jezdzilem jeszcze nigdzie dalej i nie wiem jak to jest w praktyce - czy straz lesna czeka za kazdym drzewem czy też nie :)


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2007 22:34
Posty: 1425
Miejscowość: Ustroń
Quad: Czarny Bombowiec :)
PostWysłany: 25.01.2010 17:20 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
__aNdRe Jeśli tylko jeździsz po okolicy to nie wiem czy dobrym pomysłem jest wyprawa aż do Bieszczad. Temat ma na celu ustalenie trasy z uwzględnieniem ciekawych miejsc na trasie oraz oprowadzenie po Zakopcu.

Czy możesz coś więcej napisać o Beskidzkim szlaku?

_________________
Pozdrawiam, Radek
KFX700 V-Twin -> Renegade 800 x -> W460 230GE 86' ->


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 15:03
Posty: 397
Miejscowość: Sandomierz
Imię: Rafał
Quad: Eiger 400
PostWysłany: 25.01.2010 23:04 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
Cytuj:
__aNdRe Jeśli tylko jeździsz po okolicy to nie wiem czy dobrym pomysłem jest wyprawa aż do Bieszczad. Temat ma na celu ustalenie trasy z uwzględnieniem ciekawych miejsc na trasie oraz oprowadzenie po Zakopcu.

Czy możesz coś więcej napisać o Beskidzkim szlaku?


Jezdze glownie po okolicy, choc kilka razy bywalem już na calodniowych wypadach (ok. 140km w jeden dzien). Glowny Szlak Bieszczadzki chcielibysmy pokonac jak na razie we 3, zjezdzajac do wsi na noclegi. Calosc ok. 5 dni w zaleznosci od pogody. O czym konkretnie myslisz mowiac ze to nienajlepszy pomysl by jechac az do Bieszczad. Rady bardziej doswiadczonych zawsze mile widziane.


Co do Głównego Szlaku Beskidzkiego -> to szlaj imienia Kazimierza Sosnowskiego (GSB) – szlak turystyczny znakowany kolorem czerwonym biegnący od Ustronia w Beskidzie Śląskim do Wołosatego w Bieszczadach.
Najdłuższy szlak w polskich górach, liczy 519 km długości. Biegnąc najwyższymi partiami polskich Beskidów, umożliwia dotarcie na: Stożek, Baranią Górę, Babią Górę, Policę, Turbacz, Lubań, Przehybę, Radziejową, Jaworzynę Krynicką, Rotundę, Cergową, Chryszczatą, Smerek i Halicz, a także do miejscowości, takich jak: Ustroń, Rabka-Zdrój, Krościenko nad Dunajcem, Rytro, Krynica-Zdrój, Iwonicz-Zdrój, Rymanów-Zdrój, Komańcza, Cisna, Ustrzyki Górne i inne.

Poczytaj wiecej można tutaj:

http://czerwonyszlak.republika.pl/
http://www.gsb.website.pl/czasy.html

-- dodano 26.01.2010 00:03 --


Czy Waszym zdaniem przejazd szlakiem turystycznym jest ok? Dawno nie chodzilem po gorach a już na pewno nie na takich dystansach i nie wiem jaki panuje ruch pieszy...Jednak mysle, ze jadac z glowa w grupie nie wiekszej jak 5 quadow nie stanowilibysmy chyba wielkiego utrudnienia.
W miejscach gdzie to mozliwe można jechac obok szlaku jakas polna droga jednak na dosc waskich u szczytu poloninach można by trzymac się szlaku. Dla mnie jest to sporym uproszczeniem bo jedziemy trasa, ktora od lat przeszlo już wielu pieszych turystow, gdzie widoki zobaczyc mozemy na zrobionych przez nich fotografiach i jedziemy w kraju, gdzie co prawda poruszamy się nielegalnie ale nie musimy posiadac tak wielkiego zaplecza logistycznego jak np. w przypadku wyjazdow zagranicznych.
Dla czystej przyjemnosci jemy lekkie posilki na poloninach rozkoszujac się widokami a mijajac schronisko mozemy zjesc cos wiecej. Odcinki dniowe planujemy wczesniej, rezerwujemy pensjonaty, agroturystyki gdzie bezpiecznie zaparkujemy Sprzęt na parkingu strzezonym albo na prywatnej posesji. Przygoda na pewno swietna, a dodatkowo zwiedzamy calkiem spory kawalek polskich pasm gorskich.

Chetnie poczytam Wasze przemyslenia na ten temat, a jesli czyta to ktoś kto mial z podobna wyprawa wzdluz pieszych szlakow lub po prostu po polskich gorach będę wdzieczny za wszystkie informacje.

rado - mam nadzieje, ze nie przeszkadza Ci, ze pisze w Twoim watku. W pewnej części zarowno trasy jak i przygotowan do wyprawy tematy sa pokrewne. Jesli jednak wolalbys abym tutaj "nie zasmiecal" daj znac.

Pozdrawiam


 
Profil
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.02.2008 16:54
Posty: 1006
Miejscowość: Beskid Makowski
Quad: RYDWAN
PostWysłany: 26.01.2010 00:58 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
__aNdRe napisał(a):
http://czerwonyszlak.republika.pl/


UWAGA:
Kaspersky Anti-Virus 6.0 for Windows Workstations
The requested URL http://czerwonyszlak.republika.pl/ is infected with Trojan-Downloader.JS.Pegel.d virus

Poza tym, wg. mnie warto trochę poszukać alternatywnych tras na ile to możliwe. Czerwony biegnie także przez parki...


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2007 22:34
Posty: 1425
Miejscowość: Ustroń
Quad: Czarny Bombowiec :)
PostWysłany: 27.01.2010 21:52 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
__aNdRe Szczerze to sceptycznie podchodzę do jazdy szlakami turystycznymi, wydaje mi się że tego typu wyprawa raczej nie będzie udana, ze względu na turystów. Najlepsze są alternatywne trasy mijające szlaki wtedy jest o bardziej spokojnie.

_________________
Pozdrawiam, Radek
KFX700 V-Twin -> Renegade 800 x -> W460 230GE 86' ->


 
Profil Gadu-Gadu
ATV Squad Górny Śląsk
ATV Squad Górny Śląsk
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.02.2008 16:54
Posty: 1006
Miejscowość: Beskid Makowski
Quad: RYDWAN
PostWysłany: 27.01.2010 22:03 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
Moge tylko potwierdzic, ze w tym kierunku da się tak ustawic trase aby omijala w wiekszosci szlaki :okok:


 
Profil Gadu-Gadu

Rejestracja: 22.08.2009 21:11
Posty: 107
Miejscowość: PODHALE
Quad: G700
PostWysłany: 28.01.2010 08:03 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
Nie krytykując nikogo, ALE:
__aNdRe napisał(a):
ę, Babią Górę, Policę, Turbacz, Lubań, Przehybę,

Moim skromnym zdaniem jazda po szlakach jest co najmniej wątpliwym pomysłem. Za wjazd na Turbacz quadem jest mandacik w jakieś 3minuty. W Nowym Targu, skąd jest 1,5h pieszo na turbacz, (quadem nie wiem - nigdy nie byłem), zakupiono specjalne crossy dla policji, żeby sprawnie tępić takich amatorów quadowania po szlakch. Ogólnie stworzona jest mega nagonka na quadowców i crossy:
http://www.podhale24.pl/aktualnosci/art ... datow.html
http://www.podhale24.pl/aktualnosci/art ... prawa.html
http://www.podhale24.pl/aktualnosci/art ... uadow.html
http://www.podhale24.pl/aktualnosci/art ... orzej.html
http://www.podhale24.pl/aktualnosci/art ... atywa.html
co będzie skutkowało fatalna atmosferą podczas takiego wypadku. W najlepszym wypadku każdy na szlaku Wam pokaże żebyście się popukali po głowie.
Swoją droga uważam, że poprzez takie zachowanie sami sobie robimy krzywdę. Ponadto jazda po szlakach jest po prostu głupotą, oznaką braku kultury i poszanowania innych. Pisze to jako osoba mieszkająca na Podhalu i czynnie bawiąca się quadami.
Kodeks Quadowca ATV Polska:
1. Pamiętajmy, że podstawowym obowiązkiem prawdziwego quadowca jest nie czynić szkody drugiej osobie i mieniu, bo nie każdy jest miłośnikiem offroadu i musi mieć podobne zainteresowania do naszych, dlatego szanujmy innych!
2. Pamiętajmy, że wjazd pojazdów mechanicznych do Lasów Państwowych, Parków i Rezerwatów Przyrody jest dozwolony tylko drogami udostępnionymi do ruchu publicznego, lub za odpowiednim zezwoleniem.
8. Do jeżdżenia szukamy miejsc wyludnionych, w miarę możliwości z daleka od zabudowań i często uczęszczanych szlaków pieszych czy rowerowych


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13.05.2007 22:34
Posty: 1425
Miejscowość: Ustroń
Quad: Czarny Bombowiec :)
PostWysłany: 28.01.2010 09:57 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
Jeśli wybieramy się w taką wyprawę to należy zapoznać się z terenami przez jakie przebiega trasa po to żeby wyeliminować takie sytuację w których nieświadomie lub co gorsza świadomie poruszamy się po rezerwatach. Takie sytuacje są niedopuszczalne i wpływają negatywnie na Naszą opinię.

Planowanie takiej trasy nie jest prostą czynnością ponieważ nie zawsze są zaznaczone na mapie drogi gruntowe którymi możemy się poruszać, jednak zakup szczegółowych map może nam pomóc wytyczyć odpowiednią trasę. Również bardzo pomocne są zdjęcia satelitarne danych terenów.

Myślę __aNdRe gdyby przysiadł nad mapami to by zobaczył że nie tylko istnieją szlaki turystyczne.


rajo A Ty gdzie się poruszasz w okolicach Nowego Targu?

_________________
Pozdrawiam, Radek
KFX700 V-Twin -> Renegade 800 x -> W460 230GE 86' ->


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30.06.2009 15:03
Posty: 397
Miejscowość: Sandomierz
Imię: Rafał
Quad: Eiger 400
PostWysłany: 28.01.2010 14:27 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
Odpowiem do wszystkich naraz: nigdy nie jezdzilem po gorach dlatego zanim się tam wybiore po prostu pytam. Aby bylo to odrazu jasne -> po tym co wyzej napisaliscie wiem już, ze szlaki to fatalny pomysl. Mnie również zalezy na poprawie naszego wspolnego wizerunku.

rajo - te szczyty wypisalem z wikipedii gdyz rado pytal o Glowny Szlak Beskidzki.

Cytuj:
Myślę __aNdRe gdyby przysiadł nad mapami to by zobaczył że nie tylko istnieją szlaki turystyczne.


Spedzilem kilka godzin na Geoportalu i Google Earth studiujac te tereny zarowno na zdjeciach satelitarnych jak i mapach topo. Jednak najwiekszym problemem przy wytyczaniu takiej trasy jest ilosc drozek, czy lesnych przecinek widocznych z satelity czy też na mapach - w koncu nie chcialbym przejechac 300 czy wiecej kilometrow po samych szutrach, jak wiec wybrac te teoretycznie najciekawsze? Jak sobie z tym radzicie?


 
Profil

Rejestracja: 09.10.2007 19:41
Posty: 142
Miejscowość: Jastrzębie - Zdrój
Quad: Yamaha G - 7
PostWysłany: 05.02.2010 22:02 
Re: Ustroń -> Zakopane -> Ustroń
Rado - Fajny pomysł z tą wyprawą, ja się piszę na to plus mój kolega.


 
Profil Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.