Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 10.05.2024 05:26

Regulamin forum


REGULAMIN DZIAŁU "MOJE QUADOWE PODRÓŻE"

1. Ten dział służy do zamieszczania informacji i relacji z planowanych i organizowanych przez użytkowników forum ATV Polska wypraw, spotkań, zlotów.
2. Dział ma charakter niekomercyjny. Wszelkie komercyjne ogłoszenia, jeśli nie zostaną uzgodnione z Administratorem Forum, będą natychmiast usuwane.
3. Zamieszczane w dziale relacje, zdjęcia oraz filmy video muszą być wyrazem świadomego quadingu i spełniać wymogi zawarte w "Kodeksie quadowca ATV Polska". Wszelkie materiały niespełniające tego warunku będą natychmiast usuwane. Przeczytaj niniejszy Kodeks zanim umieścić swoja relację.

Kodeks quadowca ATV Polska

Niniejszy Kodeks ma na celu uświadomienie tego, co przystoi, a co nie prawdziwemu miłośnikowi quadów. Nie przestrzegając go, nie tylko łamiesz prawo, lecz także przyczyniasz się do kształtowania złego wizerunku naszej społeczności.

1. Nie jeździmy po parkach i rezerwatach w sposób celowy.
2. Zawsze zwalniamy przy pieszych pozdrawiając ich machnięciem ręki, zwłaszcza machamy małym dzieciom.
3. W sytuacji patowej pytamy o drogę, aby rozładować atmosferę, chyba, że może to być dla nas lub dla innych niebezpieczne.
4. Nie dewastujemy pól i terenów prywatnych.
5. Pamiętajmy, że wjazd do Lasów Państwowych, parków i rezerwatów jest nielegalny.
6. Używamy cichych układów wydechowych.
7. Nie śmiecimy, wszelkie odpadki wracają z nami.
8. Powiadamiamy władze, o nieprawidłowościach np.: odpady toksyczne, dzikie wysypiska, kłusownictwo etc.
9. Używamy pasów do wyciągarek, dzięki czemu nie niszczymy kory drzew.
10. Zaznaczamy w miarę możliwości wszelkie doły, druty i inne niebezpieczne przeszkody na GPSie, jeśli posiadamy takowy i dzielimy się tym z innymi.
11. Do jeżdżenia szukamy miejsc raczej wyludnionych.
12. Nie jeździmy po naturalnych zaporach ziemnych np.: wał przeciwpowodziowy.
13. Jazda pod wpływem alkoholu to poważne przestępstwo.
14. Zawsze ustępujemy pierwszeństwa rowerzystom.
15. Staramy się wzniecać możliwie najmniej kurzu, zwłaszcza w pobliżu ludzi i domostw.
16. Zwalniamy przy zabudowaniach i to BARDZO.
17. Zawsze kierujemy się ROZSĄDKIEM - np. nie jeździmy z prędkością stanowiącą zagrożenie dla ludzi i zwierząt!
18.W szczególnych przypadkach, kiedy nasz pojazd może kogoś przestraszyć zatrzymujemy się z boku i wyłączamy silnik.
19. Nie jesteśmy na tym Świecie sami, uszanujmy to.
20. Zawsze jeździmy w kasku i staramy się ubierać ubranie ochronne, tj: kask, gogle, rękawice, buzzer (żółw), pas lędźwiowy, nakolanniki i nałokietniki oraz buty ochronne.

Zebrał i sporządził, wespół z bracią quadową, Krzysztof Wolny-Tippo. Pomysł niniejszego kodeksu zrodził się tu.

Własność Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców-ATV Polska. Wszelkie prawa zastrzeżone.



Odpowiedz  [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:25
Posty: 522
Miejscowość: Suwałki
Quad: planowany na sierpień 2014
Poprzednie quady: niezawodny Kymco MXU 400
PostWysłany: 01.04.2011 07:31 
Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
Myślę, że nasz planowany na 03-05 czerwca 2011 r. wyjazd jest tak szczególny, że postanowiłem przenieść nasze rozmowy na nowy temat.
Oto krótkie przypomnienie naszych rozmów, dotyczących wyjazdu:
ktsu :
Cytuj:
Zaczynam powoli rozplanowywać 3-dniowy wypad. Najgorsze, że małżonka coś zaczyna grymasić :? , ale (jak na razie) ja trzymam się twardo 8). Myślę, że ważne aby wyjazd podzielić na trasy-dni, czyli w pierwszym dniu dojeżdżamy gdzieś pod Gołdap, tam nocleg w agroturystyce, następny dzień tereny ełckie (zaraz nawinę do dudka) - tu mam nadzieję, że przejmie nas kolega z Ełku i oprowadzi po swoim terenie, tu znowu nocleg gdzieś w agroturystyce. Trzeci dzień to powrót, myślę, że nawet lans po cywilizowanych drogach może być też fajny, oczywiście gdzieś poza głównymi szlakami (krajówki i wojewódzkie nie wchodzą w grę 8) ). Jak macie jakieś pomysły to dawać. Musimy też spotkać się organizacyjnie i obgadać co spakować, oczywiście chodzi mi o pozostałe rzeczy oprócz picia :tuning: .

dudek:
Cytuj:
Postaram się w ciągu dwóch dni podesłać Wam proponowaną trasę w okolicach Ełku około 100 km. Będzie to tylko propzycja podlegajaca zmianom. Data jest odpowiednaia ze względu na brak turystów w tym czasie. 508 515 484 Robert

szybki_joe:
Cytuj:
dudek, będziemy się do Ełku zbliżać od strony Świętajna (o ile dobrze się uda trafić :wizi: )
Mam plan jechać z Gołdapi do Bań Mazurskich w stronę Kruklanek i tam się wbić w Puszczę Borecką. Dojechać do Czerwonego Dworu i z tej wichury uderzyć na Świętajno :) Czy się uda? Czas pokaże.
Albo plan B, to na miejscowość Stare Juchy :> Trzeba tylko się postarać i trzeźwo pomyśleć :^^D:

dudek:
Cytuj:
Już nad tym pracuje :idea: Stare Juchy OK - bardzo warto - polecam - trzeba

Cytuj:
I ja tak to widziałem , aby pociągać Was trochę po naszych terenach dzień trzeba na to poświęcić , mam plan aby Miśka przewalić do Suwałk i z Wami wrócić do domu

_________________
ATV Suwałki - filmy


Ostatnio zmieniony przez dzik_ktsu, 01.04.2011 07:31, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.06.2006 23:18
Posty: 525
Miejscowość: dawniej Ełk teraz wiocha.pl
PostWysłany: 02.04.2011 06:36 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
Wklejam pierwszy etap ( oczywiście jest to proponowane ) nie wiem czy to pójdzie .

http://pl.wikiloc.com/wikiloc/view.do?&id=1580757

Poszło :D
5 % czarnego pod kołami , po drodze kilka odskoczni na małe zabawy .

_________________
Post ten wyraża moją opinię w danej chwili . Treść jego nie może służyć przeciwko mojej osobie w dniu następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Pozdrawiam Robert .


Ostatnio zmieniony przez dudek 02.04.2011 06:36, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:25
Posty: 522
Miejscowość: Suwałki
Quad: planowany na sierpień 2014
Poprzednie quady: niezawodny Kymco MXU 400
PostWysłany: 04.04.2011 16:55 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
dudek dzięki za zaangażowanie :okok: .
szybki_joe dawaj tu komentarz, Ty jesteś przecież naszym maestro od tras 8) .

_________________
ATV Suwałki - filmy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.06.2006 23:18
Posty: 525
Miejscowość: dawniej Ełk teraz wiocha.pl
PostWysłany: 04.04.2011 17:06 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
Nie miałem czasu z powodu rajdu PP
W tym tygodniu posiedzę nad dalszym ciągiem .
To co zaznaczam na Wikiloc to tylko linie proste bez drobnych odskoczni , które i tak jak znam życie ulegną zmianom np spotkamy SQ :D
Prawdę mówiąc nie sprawdzałem w kalendarzu , ale czy to nie jest '' długi wekend '' ? Jeżeli tak to trochę Hu..... o ze względu na Szanowne Państwo z .......... , które odwiedza Mazury .

_________________
Post ten wyraża moją opinię w danej chwili . Treść jego nie może służyć przeciwko mojej osobie w dniu następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Pozdrawiam Robert .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.09.2009 09:10
Posty: 116
Miejscowość: suwalszczyzna
Quad: KQ 750 camo
PostWysłany: 04.04.2011 19:34 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
Chciałem pobawić się trochę w malowanie track'ów ale googleearth mi się zawiesza :zalamka:
No i musimy mieć mapę taką na papierze :) Bo jak na razie nikt z "naszych" nie ma navi :wizi:
dudek tylko w Tobie nadzieja. Ty musisz z nami jechać :!:
Do Gołdapi dojedziemy na azymut :> a dalej trzeba działać, prężnie.
Czas i pora zebrać się na "piwo" i obgadać trasę.

_________________
Sprzedam nową chłodnicę do KQ750


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.06.2006 23:18
Posty: 525
Miejscowość: dawniej Ełk teraz wiocha.pl
PostWysłany: 05.04.2011 06:09 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
szybki_joe napisał(a):
Chciałem pobawić się trochę w malowanie track'ów ale googleearth mi się zawiesza
No i musimy mieć mapę taką na papierze Bo jak na razie nikt z "naszych" nie ma navi


Ja też nie maluje tracków tylko sobie siadam na http://pl.wikiloc.com/wikiloc/upload.do
i na podstawie znajomości terenu planuje przejazd , navi używam tylko aby się odnależć w obcym terenie i mieć swiadomość gdzie jadę i to mi wystarcza .
Posiadam papierowe mapy sztabowe i sprawdzę czy nie mam Gołdapi .
Wieczorem .

-- dodano 05.04.2011 06:58 --

W ciągu dnia przedzwonię do Ciebie .

-- dodano 05.04.2011 07:09 --

Od ręki znalazłem to
http://www.mragowo-orzysz.pl/
Po otworzeniu - zakładka Mapy a następnie ■Wariant IIa - mapa fizyczna i zapisz na komp i masz pierwszą mapę . Bardzo rozległa jeżeli chodzi o wsch - zach.

_________________
Post ten wyraża moją opinię w danej chwili . Treść jego nie może służyć przeciwko mojej osobie w dniu następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Pozdrawiam Robert .


Ostatnio zmieniony przez dudek 05.04.2011 06:09, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:25
Posty: 522
Miejscowość: Suwałki
Quad: planowany na sierpień 2014
Poprzednie quady: niezawodny Kymco MXU 400
PostWysłany: 05.04.2011 07:13 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
Cieszę się, że sprawa zaczyna nabierać realnych kształtów. Dobrze zaplanowana trasa to połowa sukcesu. Zastanawiam się na formą noclegów, czy gdzieś na agroturystyce czy jednak pod namiotami - tu mogę załatwić bezpieczne place postojowe, z dostępem do łazienek i kuchni, a najważniejsze że podczas nocy sprzęt będzie bezpieczny.

_________________
ATV Suwałki - filmy


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.06.2006 23:18
Posty: 525
Miejscowość: dawniej Ełk teraz wiocha.pl
PostWysłany: 07.04.2011 21:23 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
Szybki dostał na pocztę następny etap około 100 km + zabawy ( jeden dzień ) kto zainteresowany zgłaszjcie się do niego . Przepraszam ,że wysłałem tylko do Szybkiego ale mam tylko jego adres .

_________________
Post ten wyraża moją opinię w danej chwili . Treść jego nie może służyć przeciwko mojej osobie w dniu następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Pozdrawiam Robert .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29.03.2011 19:43
Posty: 14
Miejscowość: Ełk
Quad: Grizzly 700
PostWysłany: 07.04.2011 22:10 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
Jeszcze się nie witałem z ziomkami:) WITAM.
Znam tylko jedną osobę jak na razie.
PS tematu: Navi nokii się nada? - jest tam coś takiego jak piesza - z tego co zauważyłem jest niezła.


Ostatnio zmieniony przez Endy 07.04.2011 22:10, edytowano w sumie 2 razy



 
Profil

Rejestracja: 14.01.2011 16:16
Posty: 97
Miejscowość: koło Ełku
PostWysłany: 08.04.2011 04:13 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
Witam! quada na razie nie posiadam-ale śledzę to forum i różne tematy z nim związane :uśmiech: Co do map - to na telefon jest świetna aplikacja TrekBuddy http://www.trekbuddy.net/forum/viewforu ... 465d2832d3
Mapy do przeglądania na PC bardzo dokładne z granicami działek itp. można zobaczyć tu: http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/

Mapy archiwalne itp. : http://igrek.amzp.pl/

Indeks map różnych(przedwojenne) Login : gps Hasło usergps http://www.iwan.eu07.pl/gps/1/


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.06.2006 23:18
Posty: 525
Miejscowość: dawniej Ełk teraz wiocha.pl
PostWysłany: 08.04.2011 05:35 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
Endy
Wszystko się nadaje aby trafić do celu i domu . Ale nie ma to jak stara poczciwa mapa papierowa i orjętacja w terenie . Pisałem chyba już wczesniej ,że GPS dla mnie to tylko wyznaczenie stron świata i oznaczenie ciekawych miejsc .
elopentos
Gzie dokładnie mieszkasz ( może być na PW ) .

_________________
Post ten wyraża moją opinię w danej chwili . Treść jego nie może służyć przeciwko mojej osobie w dniu następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Pozdrawiam Robert .


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16.10.2009 12:25
Posty: 522
Miejscowość: Suwałki
Quad: planowany na sierpień 2014
Poprzednie quady: niezawodny Kymco MXU 400
PostWysłany: 08.04.2011 06:03 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
Witaj Endy i elopentos. Dzięki za pomoc.

-- dodano 08.04.2011 07:03 --

Dla mnie (z małym doświadczeniem w quadowaniu) najlepiej jest gdy ktoś miejscowy oprowadzi po swoim terenie. Wtedy można odkryć to co najciekawsze :)

_________________
ATV Suwałki - filmy


Ostatnio zmieniony przez dzik_ktsu, 08.04.2011 06:03, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 09.11.2010 10:41
Posty: 103
Miejscowość: SUWAŁKI
Quad: Kingquad 700
PostWysłany: 08.04.2011 14:55 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
to nie będzie długi weekend. ja jestem za agroturystyką ale dostosuję się do większości. jak zaplanujemy trasę do konkrętnych miejscowości to myślę że i z noclegiem w gospodarstwie czy czymś podobnym też nie będzie problemu.

-- dodano 08.04.2011 14:55 --

jeśłi chodzi o trasę to ja i tak zawsze jadę ostatni. gdzie wy to i ja.
:D


Ostatnio zmieniony przez LANDZIK, 08.04.2011 14:55, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil

Rejestracja: 14.01.2011 16:16
Posty: 97
Miejscowość: koło Ełku
PostWysłany: 09.04.2011 20:04 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
dudek nie jeździłeś dziś po ''moim lesie'' ;) byłem w Ełku zmieniałem sprężyny w golfie -jak wróciłem to widziałem ślady quada :>


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27.06.2006 23:18
Posty: 525
Miejscowość: dawniej Ełk teraz wiocha.pl
PostWysłany: 09.04.2011 21:43 
Re: Suwalszczyzna-Mazury 3-dniówka
Nie , to Endy był u mnie na kawie .
Mój misiek jest w SPA na odnowie :D

-- dodano 09.04.2011 22:43 --

elopentos
U Ciebie jest agro turystyka znasz tych ludzi ?
Jeżeli tak to podpytaj się o wyra do spania dla błotniaków ( 3 czerwiec ) , wody może nie być rzeka pod oknem :D
Jak misiek przejdzie SPA pojawię się u Ciebie .

_________________
Post ten wyraża moją opinię w danej chwili . Treść jego nie może służyć przeciwko mojej osobie w dniu następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. Pozdrawiam Robert .


Ostatnio zmieniony przez dudek, 09.04.2011 21:43, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 90 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.