Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska - Forum - Zobacz temat - To my możemy tworzyć pozytywny wizerunek quadów
Reklama1
Zobacz posty bez odpowiedzi | Zobacz aktywne tematy Obecny czas: 23.05.2024 16:29



Odpowiedz  [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
To my możemy tworzyć pozytywny wizerunek quadów 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 23.04.2006 23:04 
To my możemy tworzyć pozytywny wizerunek quadów
Podczas niedzielnej przejażdżki natknąłem się na nietypowe znalezisko.
W środku lasu ktoś sobie urządził wysypisko zbiorników po paliwie... :(
Około 50 sztuk cuchnących ropą...
Postanowiłem, że zrobię zdjęcia, złapię pozycję GPS i zgłoszę to do odpowiednich służb.
Celowo wyślę im zdjęcia na których "przypadkowo" ;) załapał się również mój quad.
Przedstawię się jako "strażnik czystości" w lesie.
Może chociaż 1 urzędas zmieni zdanie na nasz temat...

Przy okazji poradźcie mi proszę:
1) Jak określić nadleśnictwo któremu podlega konkretny kawałek lasu ?
2) Zgłosić to do nadleśnictwa czy może do gminy (referat ochrony środowiska) na której terenie jest las ?

Wiele różnych śmieci widuje w lesie, ale to wygląda naprawdę tragicznie ... :szok:
Sami zobaczcie:
Image

Image

Image

Image

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07.12.2005 10:23
Posty: 725
Quad: run.. Forrest.. run
PostWysłany: 24.04.2006 06:55 
Asterix znalazłeś skarb - idealne płaskie kanistry na quada
Jak masz jak to 2 chętnie bym od ciebie kupił za dobrą cenę tylko zobacz czy nie dziurawe - jak najbardziej serio.

Wracając do tematu zależy do kogo należy -powiedzą Ci to w gminie właśnie w referacie ochrony środowiska. Jeżeli należy do LP to powinieneś zawiadomisć Straż Leśną - siedziba w nadleśnicywie


 
Profil Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 24.04.2006 09:46 
czosnek napisał(a):
Asterix znalazłeś skarb - idealne płaskie kanistry na quada
Jak masz jak to 2 chętnie bym od ciebie kupił za dobrą cenę tylko zobacz czy nie dziurawe - jak najbardziej serio.
Nie wiem czy to dobry pomysł ...
Szczegóły odpowiedziałem na PW

czosnek napisał(a):
Wracając do tematu zależy do kogo należy -powiedzą Ci to w gminie właśnie w referacie ochrony środowiska. Jeżeli należy do LP to powinieneś zawiadomisć Straż Leśną - siedziba w nadleśnicywie
Dzięki !

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
ATV Kielce
ATV Kielce
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12.06.2004 22:58
Posty: 1789
Miejscowość: z gór świętokrzyskich :P
Quad: Yamaha Grizzly700 camo
PostWysłany: 24.04.2006 10:35 
Dobry pomysł ASTERIX :)


 
Profil WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 24.04.2006 10:48 
Asterix robi robote, dobra robote, jest mlody, ma pomysl na zycie, za 20 lat bedziemy miec prezydenta quadziarza i zadna sila nas nie ruszy hy hy hy


 
Profil

Rejestracja: 23.08.2005 16:04
Posty: 1411
Quad: Bashan 110
PostWysłany: 24.04.2006 12:34 
ASTERIX NA PREZYDENTA


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17.11.2003 13:46
Posty: 598
Miejscowość: okolice Warszawy
Quad: zostawił mi pamiątkę na głowie
PostWysłany: 24.04.2006 14:49 
Jestem po rozmowie telefonicznej z Panem Zastępcą Nadleśniczego
Bardzo miły gość.
Powiedziałem wprost, że po lesie poruszam się quadem.
Od razu wspomniał, że jak mnie spotka leśniczy to wlepi mi mandat, a ja powiedziałem że o tym wiem.

Jednak im dłużej rozmawialiśmy i im więcej faktów przytaczałem (zgłosiłem kiedyś pożar lasu + sprzątamy z sąsiadami las co roku + dzisiejsze zgłoszenie wysypiska niebezpiecznego dla lasu) tym milsza była rozmowa.
W międzyczasie Pan Nadleśniczy przyznał mi, że ścieżek dla motocykli / quadów raczej nie mamy się co spodziewać (bo tym musiałaby zająć się Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych, a ona ma ważniejsze tematy na głowie)
Wspomniał też, że w przeszłości były robione badania (przez prof. dr hab. Alicję Krzymowską-Kostrowicką) które pokazały, że poruszanie się po lesie motocyklem przełajowym (nie było wtedy quadów) wcale nie jest takie zgubne dla lasu.
BTW może wśród nas są studenci kierunku turystyka i mogliby zerknąć do książki Pani profesor pod tytułem "Geoekologia turystyki i wypoczynku". Może pisze coś ciekawego o tej turystyce motocyklowej ?

Wracając do rozmowy z Panem Nadleśniczym:
W końcu stwierdził, że podoba mu się moja postawa i sugeruje żebym spotkał się (i zapoznał osobiście) z leśniczym odpowiedzialnym za lokalne lasy, celem lepszego "współżycia" i współpracy w przyszłości (również w razie nieplanowanych spotkań w lesie i ewentualnych konsekwencji tych spotkań).
Mają mój numer telefonu, email, imię i nazwisko. I co z tego ... ?

Podsumowanie jest więc następujące:
Leśnicy to też normalni ludzie i jak podejdziemy do nich pozytywnie, pokażemy że robimy coś dla lasu - to wcale nie muszą nas tak bardzo ganiać.
Mi się chyba udało nawiązać "nić współpracy". A Tobie ?

_________________
ASTERIX 100% original


 
Profil
MultiMoto
MultiMoto
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20.04.2005 14:23
Posty: 13123
Miejscowość: Warszawa i okolice
Quad: Quad czy motocykl - nie ma znaczenia ;)
PostWysłany: 24.04.2006 15:15 
Pomysl, jest gites, bo dusp[onujac sprzetem jakim jest quad i GPSem mozemy pewnych rzeczy dogladac. Czy w zamian cos dostaniemy to sprawa drugorzedna - ja bym się nie nastawial, bo wiem, ze zaraz padna takie posty. To się robi dla siebie, i zaplaty w takiej sutacji nie ma. Proste. Pomysl wart uwagi. Zglaszanie nie legalnych wysypisk. Co jeszcze, może taki Patrol Quadowy zrobic? Czekam na pomysly... heheee


 
Profil Facebook WWW
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 24.04.2006 15:18 
Osobnik takowy (student) jest nie tak daleko od Ciebie chlopaku, powiedzialbym nawet ze blisko, może zechce się tym zajac mimo nawalu spraw jakie go czekaja w najblizszym czasie ;)


 
Profil
Moderator Działu Side by Side

Rejestracja: 24.10.2005 21:20
Posty: 2017
Miejscowość: Podgrodzie
Quad: SxS - silnik - pierwsze odpalenie
PostWysłany: 24.04.2006 15:22 
Do nielegalnych wysypisk dolozylbym rozbieralnie kradzionych pojazdow - ale to chyba na Policje


 
Profil
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09.12.2004 00:44
Posty: 4145
Miejscowość: Warszawa
Quad: XXc
PostWysłany: 24.04.2006 17:02 
Gratulacje Panowie , wreszcie to o czym trąbię od dłuższego czasu trafia w życie . Ja u siebie od dawna kreuję pozytywny wizerunek quadów i motocykli .
Asterix pomysł z patrolem ekologicznym jest super. Na Enduromanii za wskazanie miejsc skażonych ekologicznie dostaje się sporo punktów. Później te współżędne GPS trafiają do władz , dzięki czemu wszyscy są zadowoleni. OBY TAK DALEJ PANOWIE :)

_________________
„Najlepszą modyfikacją, która poprawia osiągi quada, są umiejętności kierowcy quada"
-------------------------------
www.3fun.pl


 
Profil Facebook Gadu-Gadu

Rejestracja: 10.03.2004 19:20
Posty: 79
Miejscowość: Żywiec
Quad: 2 koła
Poprzednie quady: Kymco MXU 300
PostWysłany: 24.04.2006 19:36 
Podczas ostatniej jazdy natknęłam się na gościa podpalającego trawy. Na mój widok zaczął uciekać, trawę zdążyłam zgasić. Przecież przez to ginie tyle zajęcy i innych zwierząt, nie wspominając o tym, że w pobliżu domy i las, Po jaką cholere to robią?! Co zrobić z takim osobnikiem? Czy gdzieś to zgłosić?


 
Profil

Rejestracja: 11.01.2006 16:02
Posty: 5042
Miejscowość: Warszawa
Quad: G800
PostWysłany: 24.04.2006 19:40 
Policji.

Ja mam szczeście do smieciarzy :( Jeden spotkany nad wisłą w trakcie 'rozładunku', jak zobaczył ze dzwonie na policje to zwiał, drugi na łąkach obok wilanowa, szukał sobie miejsca, i szukał, i szukał, i znaleźć nie mógł bo jakis cholerny quad za nim ciągle jeździł, w koncu pojechał sobie dalej.

Jak tak jeżdze po okolicy to czasami ręce opadają :( Smietnik, jeden wielki śmietnik.

_________________
Krzysiek

Z życia forum:
Jeżeli polski rolnik nie ma krowy, a jego sąsiad ma dwie, to ten polski rolnik zamiast robić wszystko aby też mieć dwie krowy - woli żeby sąsiadowi te dwie krowy zdechły.


 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22.01.2006 21:50
Posty: 304
Miejscowość: Jelenia Góra
Quad: AC3 4x4
PostWysłany: 24.04.2006 19:43 
Ja w tamtym roku miałem taki przypadek, i to podczas mojej pierwszej przejażdżki quadzikiem. Na początku to olałem, myśląc, że ktoś se swoje pole przepala, więc odjechałem. Po jakichś 10 min wróciłem, zastałem ogień już na kilku polach, dochodził nawet do mojego lasu :( Dobrze, że byłem z wujkiem, bo gdybym zadzwonił na straż to i tak by mi nie uwierzyli. Gdy strażacy przyjechali robiłem za autobus :uśmiech: Przejechałem dookoła pól i spotkałem kilku ludzi, grzecznie spytałem czy przypadkiem nikt nie widział kto podpalił tę łąkę. Jeden coś burknął pod nosem, że to nie on i sobie poszedł :|

_________________
Pozdrawiam, Paweł ;)
http://www.motocrosssiedlecin.fora.pl


 
Profil Gadu-Gadu WWW
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04.05.2005 23:16
Posty: 1602
Miejscowość: ALCATRAZ TEAM Warszawa-Białołęka
Quad: Can-Am 800: super silnik a reszta taka sobie
PostWysłany: 24.04.2006 20:20 
Ja biję brawo Asterixowi już od dawna. Gdy napisał o swoich działaniach z wywożeniem śmieci z lasu na przyczepce ciągniętej za quadem to bardzo mi się to spodobało. Sam pewnie z raz w roku się poświęcę i zrobię to samo. Będę pamiętał, że dobry przykład dał Asterix.

Ja, podobnie jak Krecik natknąłem się na śmieciarzy. Było to dość śmieszne, bo ja akurat zatrzymałem się, żeby poczekać na syna. Patrzę, a w lesie stoi samochód a z bagażnika wynoszą jakieś blachy. Zobaczyli mnie, chwila konsternacji i zaczynają ładować z powrotem. Gdy przejeżdzałem powoli obok nich to zdążyli załadować wszystko co tam stało. Pewnie zostawili to gdzieś indziej.

Jeśli chodzi o pocięte samochody to w tą niedzielę znaleźliśmy w lesie pociętego focusa i to chyba nowy model. Jeśli ktoś chciałby niebitą podłużnicę czy tylny błotnik to mam namiary w GPSie :uśmiech:

Zastanawia mnie taki fakt, że często śmieci wyrzucane do lasu mogłyby być dla kogoś cennym surowcem. Złodzieje wiadomo dlaczego wyrzucają pocięte blachy do lasu, ale te zbiorniki, które znalazł Asterix ? Po jakimś wypłukaniu jeszcze by sprzedał na Allegro ! Czosnek już zamówił 2 szt. :D


Jeszcze jedna refleksja: Asterix. Mam nadzieję, że ta postawa otwartości i jawności nie przyniesie Tobie w przyszłości problemów. Żeby nie było tak, że jeżeli jakiś przypadkowy quadowicz narozrabia w lesie to "służby" przyjadą w pierwszej kolejności do Ciebie. Niestety to może być "koszt" uboczny takiej znajomości.
Niemniej popieram i podziwiam ! ;)
Pozdrowienia

_________________
ALCATRAZ ;)


Ostatnio zmieniony przez GALILEUSZ, 01.10.2008 09:56, edytowano w sumie 1 raz



 
Profil Facebook Gadu-Gadu
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz   [ 48 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Forum style created by Pink Floyd Ringtones|Modified by Daniel.