ATV Polska
A A A

Gorączkowe odliczanie - Mundial Quadów PDV 2007

22.08.2007
Już tylko kilka dni dzieli nas do rozpoczęcia się 21. edycji zawodów PDV Racing – nieoficjalnych Mistrzostw Świata ATV, które w dniach 24-26 sierpnia zostaną rozegrane w okolicach francuskiej miejscowości Pont de Vaux. Na starcie stanie 120 zespołów reprezentujących 20 państw świata, wśród których głównym faworytem będzie team z numerem „5”, tworzony przez siedmiokrotnego triumfatora PDV Racing, Amerykanina Douga Eichnera Na zawodach zobaczymy również biało-czerwonych – 8 polskich kierowców wystąpi w składzie 3 zespołów.

Z numerem 15 na torze w Pont de Vaux ścigać się będzie polsko-amerykański zespół ATV Polska Racing Team, w składzie: Paweł Sobczyk, Rafał Sonik oraz Marc Spaeth. Obaj Polacy we Francji rywalizować będą nie po raz pierwszy – w roku 2005 występując wraz z Amerykaninem Leonardem Duncanem, zajęli 32. miejsce. Tym razem ich partnerem będzie związany z Duncan Racing Team doświadczony Marc Spaeth. Polsko-amerykański zespół pojedzie quadem Yamaha YFZ 450R. Z numerem 17, na quadzie Yamaha YFZ 450R, wystartuje drugi zespół reprezentujący barwy ATV Polska - Quady Śrem KT Racing Team w składzie Tomasz Kasprzak, Filip Lubka oraz Tomasz Przybylski.
Ostatnim z polskich reprezentantów jest zespół JPG w składzie Grzegorz Brzozowski, Jacek Stelmaszyk oraz Piotr Majkowski, którzy ścigać się będą z numerem 12. Do startu przygotowali tuningowany model quada Walsh Briel KTM 525.
Faworyta imprezy wskazać nie trudno – jest nim czterokołowy „Greg Lemon”, czyli Amerykanin Doug Eichner, który we Francji wygrywał już siedmiokrotnie (ostatnio w duecie z Anglikiem Johnem Mitchellem). W tym roku wybór Eichner'a padł na Polarisa Outlaw.
Na starcie zobaczymy również wielu innych doskonałych kierowców, którzy z pewnością mają spory apetyt na zwycięstwo. Z numerem „3” wystąpi Gregory Lassaigne.

Zawody jak co roku trwać będą 12 godzin, w czasie których kierowcy (na zmianę) ścigać się będą po torze najeżonym hopkami, ostrymi zakrętami i szykanami. Wyścig podzielony będzie na 3 rundy: trzygodzinną, pięciogodzinną (nocną) oraz finałową, czterogodzinną. Zwycięży ten, kto w czasie 12 godzin wykona największą liczbę okrążeń blisko czterokilometrowego toru.
Oprócz zawodów atrakcją dla kibiców będzie z pewnością park wystawowy QuadExpo, na którym zaprezentuje się blisko 70 firm sprzedających czterokołowce oraz produkujących akcesoria ATV. Początki PDV Racing ściśle wiążą się z trójkołowymi pojazdami typu ATC, które były protoplastami dzisiejszych quadów. Na zwiedzających QuadExpo czekać będzie wystawa tych pojazdów – zarówno oryginalnych, jak i zminiaturyzowanych modeli kolekcjonerskich. Dwudziestą rocznicę zawodów uświetni ponadto pokaz akrobacji lotniczych w wykonaniu „Rycerzy Niebios”, czyli złożonego z 8 odrzutowców zespołu Patrouille de France, którego piloci zaliczani są do najlepszych na świecie.
A ponadto... Pokazy free style, koncerty, wystawy, ognie sztuczne i nocne uciechy w Holeshot! To wszystko czeka na chętnych, którzy zawitają w Pont de Vaux w dniach 24-26 sierpnia. Zapraszamy!

Oficjalna strona zawodów: www.pdvracing.com.

Harmonogram zawodów

24 sierpnia, PIĄTEK:
18.00-19.00 – Prezentacja zespołów

25 sierpnia, SOBOTA:
10.00-12.00 – Treningi
15.00-18.00 – I runda
20.00-01.00 – II runda

26 sierpnia, NIEDZIELA:
13.00-17.00 – III runda

Zapraszamy do obejrzenia galerii [l=http://www.atvpolska.pl/index.php?s=galeria&album=207]zdjęć [/l]
z zeszłorocznej edycji zawodów. Autorem zdjęć jest Zbigniew Janusz.