ATV Polska
A A A

Great Escape Rally już w ten weekend!

Biuro ATV POLSKA 20.03.2009
Kiedy 65 lat temu, w marcu 1944 roku, jeńcy z obozu Stalag Luft III zdecydowali się uciec 111 metrowym tunelem, wszystko wydawało się niewiarygodne. Byli młodzi i odważni. Ryzykując życie swoje i przyjaciół stali się bohaterami.
Na wolność wydostało się 76 z 200 przygotowanych do ucieczki osób. Tylko trzem z nich udało się uciec. Pozostałych 73 złapano w różnych miejscach III Rzeszy. Na osobisty rozkaz Hitlera Pięćdziesięciu zostało zamordowanych przez gestapo… Byli obywatelami Wielkiej Brytanii, Kanady, RPA, Australii, Nowej Zelandii, Norwegii, Litwy, Belgii, Holandii, Francji, Czech, Grecji oraz Polski.W obozie łączył ich jeden cel: Tunel do Wolności. Dzięki heroicznemu wysiłkowi setek jeńców oraz niespotykanej pracy zespołowej drążyli jednocześnie trzy tunele: Tom, Harry i Dick. Do największej ucieczki w historii II Wojny Światowej doszło w nocy z 24/25 marca 1944 roku. Uczestnicy Wielkiej Ucieczki – The Great Escape uciekali parami…

Każdy uczestnik The Great Escape Rally ma szansę poprzez swój udział w rajdzie oddać hołd temu wydarzeniu. Rajd z okazji rocznicy Wielkiej Ucieczki organizowany jest po raz pierwszy. Każdy może więc zapisać się w jego historii. Wyjątkowe jest również to, że trasy rajdu przecinają historyczne szlaki ucieczki jeńców-bohaterów.

Rajd odbędzie się w dniach 27-29.03.2009 r. na terenach poligonów Żagań i Świętoszów. Organizator przewiduje trasę ok. 350-400 km. Trasa będzie miała charakter szybkościowy, co wcale nie oznacza że będzie łatwa. Różnorodność podłoża na poligonach i trudności nawigacyjne będą doskonałą rozgrzewką przed nadchodzącym sezonem.

Wszystkie niezbędne informacje na temat rajdu znajdują się na stronie [l=http://www.greatescaperally.com]www.greatescaperally.com[/l].

Weź udział w Rajdzie Wielkiej Ucieczki i Zostań jej Bohaterem!

Organizator - Albert Gryszczuk

Patronat nad rajdem sprawuje Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców-ATV Polska.

Przeczytaj więcej na temat tego niezwykłego rajdu na [l=http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=16947] forum ATV Polska [/l]