ATV Polska
A A A

Gryf Trophy 12-14.10.2007 - relacja

Michał Deling MIKE 19.10.2007
W dniach 12-14 października odbyła się kolejna edycja rajdu Gryf Trophy 2007. Władysławowo gościło quadowców i motocyklistów już po raz trzeci . Na starcie stanęło 48 zawodników oraz liczna rzesza "krasnali", którzy startowali zaraz za bazą rajdu, starając się dogonić startujących oficjalnie. Każda kolejna edycja Gryf Trophy ściąga coraz większe rzesze off roadowców w kaskach.

Imprezę rozpoczął start do odcinka nocnego. Po wyjeździe z bazy można było wybrać jeden z trzech kierunków. Nowością było to, iż start odbywał się od godz. 19tej do 20tej (uczestnicy startowali w dowolnym momencie w w/w ramach czasowych). Posunięcie to pozwoliło rozładować tłok na próbach i zmniejszyć uciążliwość rajdu dla okolicznych mieszkańców. Każdy startujący miał wbijaną w kartę godzinę startu i na pokonanie trasy nocnej miał 5 godzin. Spóźnienie do 30 minut skutkowało karą – 500 pkt, natomiast powyżej oznaczało dyskwalifikację na odcinku nocnym. W ramach czasowych na odcinku nocnym, nie zmieściło się dwóch zawodników, a szkoda bo byli dobrzy.
Kolejną nowością dla tego typu imprez, był obserwowany odcinek nocny - OS na czas na torze crossowym we wsi Strzelno (na torze udostępnionym przez lokalnych rolników : ).
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');