ATV Polska
A A A

Hat-trick Bombardiera - Lizbona-Dakar 2006

Arek Kwiecień 30.01.2006
Hiszpan Juan Manuel Gonzales oraz Francuzi Antoine i Alan Morel zajęli w klasie ATV trzy pierwsze miejsca w rajdzie Lizbona-Dakar 2006. Cała trójka zawodników startowała quadami Bombardiera.

Po 16 dniach walki i pokonaniu 9000 kilometrów z Lizbony do Dakaru najlepszy czas wśród zawodników startujących quadami zanotował Juan Manuel „Pedregà” Gonzales (nr 247). Hiszpan został sklasyfikowany na 79. pozycji w klasie motocykli ze stratą blisko 37 godzin do zwycięzcy „Dakaru” – Marca Comy. Kilka godzin więcej na dotarcie do mety w stolicy Senegalu potrzebowali: Antoine Morel (nr 243) – ubiegłoroczny triumfator w kategorii ATV, oraz jego 20-letni syn – Alan (nr 244). Trójka zawodników Bombardiera była jedynymi kierowcami quadów, którzy ukończyli rajd. Nie straszne okazały się im zarówno bardzo szybkie odcinki w Maroku, jak i piaszczyste wydmy Mauretanii, czy zdradliwe, najeżone przeszkodami i wymagające bardzo technicznej jazdy ścieżki w Mali, Gwinei czy Senegalu.
Juan Manuel Gonzales wygrał aż 9 etapów rajdu i był jego liderem rajdu w klasie ATV od startu aż do samej mety. Hiszpan startował Bombardierem DS 650T X. Rodzinna załoga Morelów używała modeli DS 650 X, które – co ciekawe – tylko nieznacznie różniły się od fabrycznych quadów dostępnych w normalnej sprzedaży. Bombardier ATV Team był wspierany przez zespół serwisowy złożony z francuskich i hiszpańskich mechaników, którzy towarzyszyli zawodnikom przez cały rajd. „Moje zwycięstwo nie byłoby możliwe, gdyby nie trwałość i moc mego Bombardiera, ale i również fantastyczna praca moich mechaników” – mówił na mecie szczęśliwy „Pedregà”. Zwycięstwo zawodników Bombardiera jest już trzecim z rzędu sukcesem kanadyjskiej firmy w rajdzie „Dakar”.
W tegorocznym „Dakarze” wystartowało 10 quadów – 5 Bombardierów DS 650, zmodyfikowane Kawasaki KVF 650, Gas-Gas Wild HP 450, Suzuki LT-Z 450 oraz 2 Kawasaki KFX 400. Najgroźniejszym konkurentem kierowców Bombardierów był Francuz Marco Piana, który wycofał się z rajdu dopiero na 13. etapie. Reszta rywali odpadła z walki już w pierwszej połowie wyścigu. Wśród nich była m.in. jedyna kobieta startująca quadem – Francuzka Emmanuelle Jannon.
Arek Kwiecień
fot. Bombardier


Zobacz galerię