ATV Polska
A A A

Historia marki ARCTIC CAT

http://www.ac-usa.pl/historie.html 04.10.2013
Amerykańska Firma ARCTIC CAT zalicza się do największych na świecie producentów najbardziej prestiżowych czterokołowców i skuterów śnieżnych.
Jej dzieje zaczęły się zapisywać w pięćdziesiątych latach zeszłego stulecia, kiedy to David Johnson i bracia Edgar oraz Allan Hetteen wspólnie otworzyli działalność gospodarczą w Minnesocie. Ci dwaj mężczyźni zbudowali, a następnie zaczęli produkować unikalny pojazd, którego świat nie znał do tej pory – pojazd, który był w stanie jeździć po śniegu.

Ich wspólna firma otrzymała nazwę Polaris Industries, w późniejszym czasi nazwa ta uległa zmianie. Edgar Hetteen, uznawany za ojca skuterów śnieżnych, krótko potem opuścił niniejszą firmę, a w 1961 r. założył własną, którą w 1962 r. nazwał Arctic Enterprises. Nowa firma wyprodukowała pierwszy skuter śnieżny w 1962 r., a był to pierwszy skuter ze silnikiem na przodzie. Firma spotężniała, powiększyła się i przetrwała również ciężkie czasy lat osiemdziesiątych, kiedy to otrzymała nową nazwę Arctco. Następnie pomyślnie kontynuowano produkcję skuterów śnieżnych, a w 1996 r. firma zmieniła swą nazwę na aktualną Arctic Cat.Arctic Cat zaprezentował pierwszego quada w październiku 1995r. Był to model Bearcat 440, który bardzo szybko zyskał miejsce na rynku, przede wszystkim dzięki swym wyjątkowym właściwościom, jak na ową dobę bardzo wysokiemu prześwitowi oraz zawieszeniu o długim skoku. W ciągu następnych lat Arctic Cat wstąpił na drogę szybkiego rozwoju, ciągłego postępu oraz znaczących modernizacji swych quadów, za które uzyskał wiele nagród, uznań i tytułów.

W 2001 r. firma świadoma wagi rynku europejskiego, opatrzyła swe quady homologacją europejską, a następnie Arctic Caty zaczęły się sprzedawać w takim tempie, że Arctic Cat otworzył centralę europejską w Austrii.

Obecnie Arctic Cat produkuje 30 modelów czterokołowców i UTV.

Źródło [l=http://www.ac-usa.pl/historie.html] www.ac-usa.pl/historie[/l]

', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');