ATV Polska
A A A

I i II runda Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski już za nami!

Biuro ATV POLSKA 13.04.2011
W miniony weekend 9-10.04.2011 na chaudzie kopalni węgla Bogdanka odbyło się uroczyste rozpoczęcie sezonu Cross Country 2011. Zawody zostały zorganizowane przez Sekcję Motorową GKS Bogdanka S.A. Trasa była bardzo ciekawie poprowadzona choć nie należała do łatwych. Strome zjazdy i podjazdy, długie proste i kamieniste podłoże sprawiały, że zawodnicy musieli włożyć wiele wysiłku by ukończyć wyścig. Na trasie zdarzały się również niespodzianki takie jak wciągające błoto na nizinnym odcinku. Jednak i z tym uczestnicy musieli sobie poradzić.

Nieobeszło się również bez niegroźnych wypadków oraz wielu awarii. Popękane łańcuchy, zerwane paski, zniszczone układy kierownicze itp. KTM, Yamaha i Suzuki to marki quadów sportowych, które przeważały natomiast w klasie 4K zdecydowany prym wiódł Can-Am. Mistrzostwa Polski to w tym sezonie tylko jedna klasa Open Quad, w której wystartowało 14 quadów 2K. Zwycięzcą okazał się Grzegorz Chrzanowski, na którego nie było mocnych w Bogdance. Drugi był Dawid Kalinowski a na trzeciej pozycji uplasował się Mariusz Właszczyk. Z dumą możemy stwierdzić, że nasi zawodnicy z roku na rok są coraz lepsi i godnie mogą reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej. Puchar Polski również doczekał się nowej klasy, którą jest 2K Junior. Jednak frekwencja była znikoma zaledwie 3 zawodników. Za to w Pucharze Polski 2K było już znacznie lepiej, ponieważ na linii startowej ustawiło się 25 quadów i przy starcie było na co popatrzeć. Pogromcą okazał się Kacper Bartczak, który w oba dni zdobył komplet punktów. Drugi był Robert Kaszuba, a na ostatnim stopniu podium stanął Michał Nogaj. Klasa 4K Pucharu Polski zezwala na start zawodników z licencją B oraz A. Jednak zawodników również było jak na lekarstwo bo jedynie 6. Zwyciężył Michał Dąbek przed Grzegorzem Falińskim i Tomaszem Karpowiczem.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na kolejne rundy z cyklu Mistrzostw i Pucharu Polski w Cross Country.