ATV Polska
A A A

I Runda Mistrzostw Polski oraz I Runda Pucharu Polski w Quadcrossie 05.06.2011 Oborniki – Relacja

Biuro ATV POLSKA 08.06.2011
Niedziela 05.06.2011 w Obornikach była świętem dla quadowców.

Uroczyste rozpoczęcie zawodów odbyło się o godzinie 12:15
Swoją obecnością zaszczycili nas Poseł na Sejm – Stanisław Stec; Burmistrz Obornik - Tomasz Szrama; Członek GKSM PZM Warszawa Mieczysław Kałuża; Członek Zarządu PZM Poznań-Przewodniczący Okręgowej Komisji Sportu Motocyklowego – Ryszard Obst. Sędzią zawodów był Bolesław Raczkowski. Po uroczystym wciągnięciu flagi na maszt przez dwóch najmłodszych zawodników nastąpiło otwarcie zawodów przez Posła Steca oraz Burmistrza Szramę.

Pierwsza runda w Quadcrossie była też okazją ,do wręczenia przez Członka Głównej Komisji Sportów Motorowych PZM w Warszawie Mieczysława Kałużę nominacji do Kadry Narodowej na sezon 2011. Nominacje otrzymali trzej zawodnicy z Mistrzostw Polski.


Tor od wielu tygodni był przygotowywany do zawodów, do późnych godzin nocnych trwało nawadnianie aby zapobiec powstawaniu tumanów kurzu, który czasami powoduje przerwanie imprezy.

Na początku startowała klasa Młodzik z Pucharu Polski. Mieliśmy okazję zobaczyć młodych adeptów sportów quadowych. Dwóch najmłodszych zawodników ukończyło oba biegi po torze przygotowanym dla Mistrzostw Polski, trzeba pogratulować , niestety w klasie Super Młodzik nie dopisała frekwencja i nie można im zaliczyć punktów do klasyfikacji. Szkoda bo naprawdę zasłużyli.

Po dwóch biegach wyniki wyglądały następująco:

[b]PP Młodzik[/b]

Dawid Sierżant 1 miejsce
Jakub Miłkowski 2 miejsce
Maciej Koszałka 3 miejsce

[b]PP Super Młodzik[/b]

Antoni Rozmuz 1 miejsce
Rafał Węglarowicz 2 miejsce

Drugi bardzo emocjonujący bieg to połączone klasy Open i Junior do Mistrzostw Polski.
Podczas pierwszego biegu awarii uległ quad prowadzącego Mateusza Wojciechowskiego z GAMK Gdańsk, urwana śruba w zawieszeniu skreśliła szansę na zwycięstwo Pierwszy bieg wygrał Szymon Gembala. Jednak już w drugim biegu Mateusz odzyskał pozycje na pudle.
W klasie Junior Oba biegi wygrał Kacper Kamiński. Trzeba dodać,że jedyną dziewczyną startującą od kilku lat na równi z chłopakami jest Zuzanna Ścibior, która zajęła 5 lokatę w klasyfikacji zawodów.
Skutkiem tych wydarzeń był wynik po dwóch biegach i tak w

klasyfikacji zawodów kolejno:

[b]MP Junior[/b]

Kacper Kamiński 1 miejsce
Patryk Siekaj 2 miejsce
Patryk Kucharewicz 3 miejsce

[b]MP Open[/b]

Paweł Bartkowiak 1 miejsce
Szymon Gembala 2 miejsce
Mateusz Wojciechowski 3 miejsce

Na końcu startowali zawodnicy z Pucharu Polski Open. Sebastian Hoppa w obu biegach zajął pierwsze miejsce nie dając rywalom szans na lepszą lokatę. Bardzo ciekawy wyścig, w którym startują zawodnicy w różnym wieku. Po dwóch biegach w klasyfikacji zawodów wyniki wyglądały następująco:

[b]PP Open[/b]

Sebastian Hoppa 1 miejsce
Mateusz Gryma 2 miejsce
Bogdan Powalacz 3 miejsce

Upał w niedzielę nie ustępował, zawodnicy którzy wystartowali w sobotę musieli się mocno starać aby utrzymać kondycję do końca.
Serdeczne podziękowania dla Władz, przedstawicieli PZM, zawodników oraz kibiców za przybycie.

Zapraszamy na kolejne zawody.', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');