ATV Polska
A A A

II Edycja Grand Erg Oriental 2007 zakończona! Cel wyprawy został osiągnięty: Borj El Khadra - najbardziej wysunięty na południe punkt Tunezji!

18.01.2008
Pięciu doborowych jeźdźców: Adam, Jachu, StapleS, Wodziu i Zdeżak. Ponad 1200km po piaskach Sahary. Rajdowe tempo, wspaniała atmosfera i niezapomniane przeżycia!

Dzień I - 530km samochodem - 133 km quadami
Tataouine - Rozwidlenie szlaków El Borma - El Khadra


Godzina 3:30 w nocy. Przybijamy promem do Tunezji. Przygoda miała się zacząć na Saharze a zaczyna się już podczas odprawy. Policjant wypytuje nas gdzie się wybieramy i po co nam tyle sprzętu. Wymyślone tłumaczenie Zdeżaka, że jesteśmy sportowcami i przyjechaliśmy na trening przed rajdem Maroko – Tunezja zaspokaja jego ciekawość i pozwala na przystąpienie do odprawy. Odprawa to około pięć różnego rodzaju papierków do wypełnienia na każdy pojazd ( 5 quadów, samochód, przyczepa ) z czego połowa okazuje się zbyteczna. Liczą się Dinary a nie papierki. Przy pomocy lokalnych „doradców” odprawę przechodzimy bez większych problemów – kasują 20 dinarów + 2 puszki Red Bulla. Teraz czeka nas „tylko” trasa o długości 500 km do Tataouine gdzie czeka na nas reszta ekipy (Adam, Jachu i Wodziu).
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');