ATV Polska
A A A

II Free&Fun Offroad Day

Krzysztof Wronowski - 2can 07.10.2008
Sobotni poranek 4 października nie zachęcał do wyjścia z łóżka , co dopiero do ubrania się w offroadowe ciuchy i do uczestnictwa w imprezie. Deszcz i temperatura 11 C średnio nastrajają do zabaw w terenie. Obserwując przyrodę i nadciągające chmury mieliśmy minorowe nastroje: tyle wysiłku i przygotowań na marne?
Z rosnącym niepokojem obserwowaliśmy drogę dojazdową w wolnych chwilach wykonując taniec zaklinaczy deszczu. Nie do końca wiadomo czy to taniec czy nasze zaklęcia sprawiły , że uczestnicy, zawodnicy oraz sympatycy Free&Fun pojawili się bardzo liczną grupą.Zgodnie z planem otwarcie imprezy nastąpiło o godzinie 10.00 , ekipa techniczna dokonywała sprawdzenia i ostatnich korekt trasy, która zadowolić miała kierowców zarówno motocykli, quadów 2x4 jak i potężnych maszyn 4x4. Nie jest łatwo pogodzić tak różne dyscypliny i dodatkowo zadbać o kibiców by zapewnić im atrakcyjny odbiór wyścigów. Na szczęście ukształtowanie terenu kopalni Barbara daje taką możliwość i praktycznie większość trasy była widoczna jak na dłoni a podprowadzenie widowiskowej próby piaszczystego podjazdu pod sam plac imprezy dało okazję do zrobienia znakomitych fotografii.
W czterech wyścigach wystartowało niemalże czterdziestu zawodników, najliczniejszą grupę stanowili motocykliści, którzy wystartowali w dwóch wyścigach. Osobiście jestem bardzo zadowolony z tego , że obok naszych klientów oraz starych znajomych z Mamry Challenge pojawiają się też tacy zawodnicy jak Marcin Kurowski ścigający się na co dzień w zawodach. Licznie przybyła ekipa z zaprzyjaźnionego Enduro Adventure nastawiła się głównie na integrację do rywalizacji wystawiając bodajże tylko 3 zawodników w tym Brunogrande, który zajął III miejsce.
Dość licznie po raz kolejny zawitali także quadowcy 2x4 , wśród których mogliśmy obserwować kilku zawodników znanych z imprez pucharowych - bracia Kamińscy, którzy zatriumfowali w wyścigu mimo problemów z oponą. Miło widzieć też kolegów z Kielc http://www.atvkielce.pl/ , którzy mimo dzielącej nas odległości ściągają na naszą imprezę i bawią się świetnie mimo awarii sprzętów.
Troszkę zawiedziony jestem jedynie małą ilością zawodników 4x4 - Panowie 10 zawodników? Trasa była naprawdę ciekawie ułożona i dosyć wymagająca a półgodzinny wyścig dał w kość nawet tak znanym zawodnikom jak Galileusz czyli Robert Giedronowicz, który po fatalnym starcie wyprzedził 8 rywali i ostatecznie zajął III miejsce.

Oceniam bardzo pozytywnie zmianę sposobu rywalizacji z czasówek na jednoczesny start kilkunastu zawodników w grupie , daje to naprawdę potężny zastrzyk adrenaliny i wspaniałe emocje dla obserwujących. Niektórzy sugerowali , że czas startu mógłby być dłuższy niż pół godziny (w cros country ściga się 1,5 h) jednak obserwując zmęczone twarze po wyścigach nie jestem do tego przekonany. Impreza dzięki Wam zawodnicy i kibice rozwija się i ewoluuje, powoli z małej , firmowej integracji wyrasta na solidną i ciekawą w formie poważną imprezę. Kierunek rozwoju jest słuszny i kolejny Offroad Day przygotujemy również zupełnie inaczej. Będziemy dążyć do tego by organizacja była w pełni profesjonalna , zastosujemy elektroniczny system pomiaru rodem z zawodów Enduro czy Cros Country, zaprosimy do współorganizacji partnerów dzięki którym będą atrakcyjniejsze nagrody.
Dziękujęmy wszystkim za wspólną zabawę , cieszymy się , że mogliście Państwo skorzystać z naszych pojazdów testowych oraz z motocykli udostępnionych nam przez KTM CEE. Do zobaczenia na III Free&Fun Off Road Day!

Wyniki:

Klasa Motocykle I przejazd:

1. Tański Bartosz
2. Kozłowski Wojciech
3. egzequo Czarnocki Krzysztof Pleskot Mirosław
4. Kocaj Kamil
5. Rączkiewicz Maciej
6. Strzałkowski Artur
7. Kustosz Kamil
8. Podgórski Mirosław

Klasa Motocykle II przejazd:

1. Kurowski Marcin
2. Konarski Adam
3. Ugniewski Krzysztof
4. Stankiewicz Filip
5. Asłan Dominik ( Fer Play)
6. Kurmin Marek
7. Karlicki Tomasz
8. Karlicki Piotr
9. Suchorowski Sławomir
10. Koński Rafał

Klasa Quady 2x4

1. Kamiński Kacper
2. Kamiński Rafał
3. Chojnacki Marcin
4. Kozłowski Jakub
5. Chmielak Krzysztof
6. Giedronowicz Jacek
7. Kołodziej Marcin
8. Pomiankowski Łukasz
9. Rola Bartosz

Klasa quady 4x4

1. Chmielak Krzysztof
2. Świdziński Piotr
3. Giedronowicz Robert
4. Dziejka Piotr
5. Czekaj Rafał
6. Śliwinski Sławomir
7. Baliński Grzegorz ( Fer Play )
8. Kozłowski Hubert
9. Krekora Dominik
10. Guz Patryk
11. Suchorowski Sławomir

Relacja na żywo na [l=http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=14556] Forum ATV Polska [/l]