ATV Polska
A A A

II Runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch

Biuro ATV POLSKA 01.05.2014

II Runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch

Miejsce: Mogilno koło Gniezna

Termin: 13-15.06.2014

Organizator: Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców- ATV Polska / Polski Związek Motorowy

 

Na II Rundę Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch zapraszamy Was do gościnnego Mogilna. Zaskoczą Was tu górki i strome wąwozy oraz wciągające błoto. Zmagania podzielone będą na dwa etapy - odcinek nocy, który rozpocznie się w piątek i odcinek dzienny, który zostanie przeprowadzony w sobotę.

 

Dla własnego bezpieczeństwa zawodnicy będą startować w parach, ale klasyfikowani będą indywidualnie. Rywalizacja polega na pokonaniu trasy w określonym limicie czasowym oraz na skompletowaniu jak największej liczby pieczątek rozmieszczonych w pobliżu przeszkód o różnym stopniu trudności. Im trudniejsze zadanie, tym większa jest wartość (przeliczana na punkty) danej pieczątki. Nawigacja będzie odbywać się zgodnie z trackiem wgranym do odbiornika GPS zawodnika. W sobotni wieczór zawodnicy spotkają się na ceremonii rozdania nagród, która ma również służyć integracji środowiska quadowców.

 

Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Pierwsi mają do wyboru rywalizację w klasie ATV Sport Extreme (aby zostać do niej zakwalifikowanym, trzeba już mieć na koncie starty w podobnych zawodach) lub ATV Sport Adventure (otwarta dla wszystkich chętnych i oferująca nieco łatwiejszą trasę niż Extreme). Przewidziana została również klasa UTV. Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje. Minimalny wiek uczestnika - ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

Zobacz galerię

 

Celem zawodów jest oczywiście rywalizacja sportowa, ale także szkolenie, którego efektem ma być podniesienie poziomu bezpieczeństwa jazdy w terenie oraz nauka dbałości o środowisko naturalne (np. rozścielanie wykładziny pod naprawianym quadem, by zapobiec wyciekom płynów i olejów do gruntu, używanie pasów do opasywania drzew).

W sobotni wieczór zawodnicy spotkają się na ceremonii rozdania nagród, która jest zawsze wspaniałą okazją służącą integracji środowiska quadowców.

 

 

Baza Pucharu, baza noclegowa

Baza rajdu mieścić się będzie w Dworku Gozdawa http://www.gozdawa.pl/

 

Rezerwacje noclegów

Fax: (052) 315 59 91

e-mail: [email protected]

 

Noclegi nie są wliczone w cenę opłaty wpisowej.

 

Formularz zgłoszeniowy II Runda Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch 13/15.06.2014 r.

KLIK à https://docs.google.com/forms/d/1lBfL5z9mKRDyeipInauuitoDvUfCVz9l3Y5ckxZP6pk/viewform

 

Opłata wpisowa na zawody:

ATV SPORT EXTREME, ATV SPORT ADVENTURE - (jeden zawodnik) - 750 PLN

Klasa UTV (załoga) - 850 PLN – warunek – klasa zostanie utworzona przy min. 6 zgłoszonych pojazdach

Bankiet osoba towarzysząca: 100 zł

 

Opłata wpisowa zawiera: koszty organizacyjne imprezy, sędziowanie, prawo do korzystania z terenów, prawo do nagród stosownych do zajętego miejsca, udziału w bankiecie przewidywanym w czasie ceremonii wręczania nagród, profesjonalne zabezpieczenie medyczne, pamiątkowy gadżet, dozorowany park maszyn, ciepły posiłek na trasie,  ubezpieczenie NNW od uprawiania sportów ekstremalnych.

 

 

Wszystkie informacje dotyczące II Rundy Przeprawowego Pucharu Polski są na bieżąco publikowane na Forum ATV Polska

http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?p=820764#p820764

 

', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');