ATV Polska
A A A

II Runda Przeprawowego Pucharu Polski Biedrusko już w najbliższy weekend!

Biuro ATV POLSKA 01.06.2013
Na II Rundę Przeprawowego Pucharu Polski ATV PZM Dragon Winch zapraszamy Was do Wielkopolski, która między 7 a 9 czerwca 2013 r. stanie się stolicą quadowego off-roadu. Ta z pozoru nizinna kraina zaskoczy Was błotnymi przeprawami, piaszczystymi wzniesieniami i wieloma innymi technicznymi przeszkodami, które napotkacie na trasie. Nie zabraknie także szybkich „przelotówek” dla wielbicieli prędkości – słowem dla każdego coś miłego. Miłośnikom jazdy w terenie po raz pierwszy swoje tajemnice odkryje poligon w Biedrusku. Zmagania podzielone będą na dwa etapy - odcinek nocy, który rozpocznie się w piątek i odcinek dzienny, który zostanie przeprowadzony w sobotę.

Do udziału w zawodach zaproszeni są zarówno doświadczeni zawodnicy, jak i osoby stawiające dopiero pierwsze kroki na bezdrożach. Pierwsi mają do wyboru rywalizację w klasie ATV Sport Extreme (aby zostać do niej zakwalifikowanym, trzeba już mieć na koncie starty w podobnych zawodach) lub ATV Sport Adventure (otwarta dla wszystkich chętnych i oferująca nieco łatwiejszą trasę niż Extreme). Terenowi laicy czy raczej „adepci” zaproszeni są do startu pod opieką przewodnika w klasie ATV Travel Open, która ma charakter turystyczno-szkoleniowy. Przewidziana została również klasa UTV, o ile zbierze się minimalna ilość chętnych załóg. Przeprawowa jazda na quadach została zaliczona przez PZMot do sportów popularnych, tak więc zawodników nie obowiązują żadne licencje. Minimalny wiek uczestnika - ukończone 16 lat, prawo jazdy kategorii B1. Wymagana jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.


W klasach Sport dla własnego bezpieczeństwa zawodnicy będą startować w parach, ale klasyfikowani będą indywidualnie. Rywalizacja będzie polegała na skompletowaniu jak największej liczby pieczątek rozmieszczonych w pobliżu przeszkód o różnym stopniu trudności. Im trudniejsze zadanie, tym większa jest wartość (przeliczana na punkty) danej pieczątki. Nawigacja będzie odbywać się zgodnie z trackiem wgranym do odbiornika GPS zawodnika. Na trasie będą również odcinki otaśmowane, obserwowane przez sędziów. W sobotni wieczór zawodnicy spotkają się na biesiadzie podczas której odbędzie się uroczysta ceremonia rozdania nagród.


Ustanowienie przez PZMot Przeprawowego Pucharu Polski PZM/ATV z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Czterokołowców ATV Polska spotkało się z szerokim zainteresowaniem nie tylko środowiska quadowców, ale również sponsorów i organizacji rządowych. Partnerem Tytularnym Pucharu została firma Dragon Winch, a Sponsorem Głównym – polski oddział Yamaha Motor Polska. Honorowy Patronat objęły Polska Organizacja Turystyczna oraz Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej.

Więcej o II Rundzie Przeprawowego Pucharu Polski na
[l=http://atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=229&t=56474]Forum ATV Polska.[/l]

', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');