ATV Polska
A A A

Karol Kędzierski prosi o pomoc dla Siergieja Onypchenko

Biuro ATV POLSKA 17.10.2009
[b]8 października 2009 w Deutsche Banku uruchomione zostało specjalne konto, na które prowadzona jest zbiórka pieniędzy dla Siergieja Onypchenko, zainicjowana przez Karola Kędzierskiego.[/b]

Środki pochodzące od darczyńców sfinansują operację kręgosłupa Siergieja - czołowego zawodnika reprezentacji Ukrainy, wielokrotnego mistrza Ukrainy, wicemistrza Europy, który od lat jest silnie związany z polskim motocrossem.

Siergiej Onypchenko uległ poważnemu wypadkowi w czasie rozgrywanego w ubiegłym tygodniu Pucharu Ukrainy, doznając rozległych obrażeń wewnętrznych, jak też złamania kręgosłupa. Do dnia dzisiejszego przeszedł dwie poważne operacje. Jednak uszkodzenia kręgosłupa są tak poważne, że lekarze ukraińscy nie są w stanie mu pomóc. Operacja pozwalająca na przywrócenie Siergiejowi podstawowych funkcji życiowych musi zostać przeprowadzona odpłatnie, poza granicami Ukrainy.

Zbiórka pieniędzy, której inicjatorem w Polsce jest Karol Kędzierski, jest również prowadzona na terenie Ukrainy. Więcej na ten temat można przeczytać na witrynie [l=http//www.motocross.com.ua]www.motocross.com.ua[/l].

Karol Kędzierszki apeluje: [i]"Zwracam się z prośbą do społeczności motocrossowej, zarówno do zawodników, jak też sympatyków i kibiców, oraz wszystkich ludzi dobrej woli o dostrzeżenie potrzeby pomocy finansowej dla Siergieja Onypchenko, dla którego legła w gruzach nie tylko wspaniała kariera zawodnika mx, ale przede wszystkim życie. Wiele razy dane mi było zmierzyć się z Siergiejem na torze i wiem, że on zrobiłby to samo dla mnie pomimo tego, że nie jest człowiekiem zamożnym. Dlatego jeszcze raz proszę o pomoc dla tego wybitnego zawodnika."[/i]

Zbieramy 30 000 EUR. Podajemy numer konta, na które można wpłacać pieniądze:

[b]Deutsche Bank PBC SA
49 1910 1048 2305 0243 6319 0001
z dopiskiem "pomoc dla Siergieja Onypchenko"[/b]

Jako odbiorcę, prosimy wpisać "Anatolij Krajnov". Anatolij jest pełnomocnikiem Siergieja w Polsce.

Przypominamy, że zgodnie z prawem polskim, wpłata w wysokości do 4 902 zł jest zwolniona z podatku i podlega odliczeniu od dochodu.