ATV Polska
A A A

KENNY Racing Cup II edycja - relacja

Kenny Polska 24.10.2008
Druga edycja [b]KENNY Racing Cup[/b] za nami. [b]19 października w Lesznie[/b] odbył się wielki festyn motocyklowy z udziałem kilkudziesięciu zawodników walczących w różnych kategoriach. Startowali przede wszystkim amatorzy, ale nie zabrakło również zawodników z Licencją oraz medalistów Mistrzostw Polski w motocrossie quadów.

Po kilku kółkach zapoznawczych oraz treningu kwalifikacyjnym przyszła pora na poważne ściganie. Jako pierwsi do boju ruszyli najmłodsi zawodnicy do 15 roku życia na motocyklach o pojemności 85ccm. W tej klasie bezkonkurencyjny był leszczynianin [b]Dominik Bolewicz[/b], który wygrał dwa wyścigi. Na drugim stopniu podium stanął [b]Daniel Kaczmarek[/b] przed [b]Damianem Michalskim[/b].

Kolejni zawodnicy to juniorzy do 19 roku życia. W tej kategorii najlepszy był [b]Patryk Dziąsek[/b] przed [b]Sebastianem Rymackim[/b] oraz [b]Rafałem Miśtakiem[/b].

Następny wyścig to kategoria C, w której udział brali zawodnicy do 30 roku życia, w której wygrał [b]Adam Majcher[/b] przed [b]Sebastianem Dąbrowskim[/b] oraz [b]Maciejem Kubackim[/b]. Amatorzy powyżej 30 roku życia ścigali się w kategorii D, w której najlepszym zawodnikiem został [b]Sebastian Kałużny[/b], drugie miejsce zajął [b]Przemysław Bandosz[/b] a trzecie [b]Tomasz Stelmaszyk[/b]. W klasie weteran startowali zawodnicy powyżej 40 roku życia. Niestety Ci zawodnicy nie stanowili zbyt licznej grupy dlatego startowali razem z zawodnikami z licencją z którymi przez część wyścigu walczyli jak równy z równym. Najszybszym seniorem okazał się [b]Maciej Beerkens[/b]. Za jego plecami zacięta walkę o druga lokatę stoczyli [b]Arkadiusz Tyliński[/b] z Leszna oraz [b]Tadeusz Pawłowski[/b], który ostatecznie zajął drugie miejsce. Wśród zawodników z licencją honor wcześniej awizowanego Łukasza Lonki uratował jego ojciec Jacek pewnie wygrywając dwa wyścigi. Drugie miejsce zajął Andrzej Szalbierz a trzecie Bartosz Dorosz.

[b]Jedną z najliczniejszych kategorii byli zawodnicy ścigający się na quadach, w której wystąpiło 15 zawodników[/b]. Nie zabrakło firmowego zawodnika KENNY [b]Piotra Majkowskiego z Gdańska[/b] który pewnie wygrał dwa wyścigi, dzięki czemu [b]po raz drugi wygrał KENNY Racing Cup zostawiając puchar w Lesznie[/b]. Tuż za nim brązowy medalista Mistrzostw Polski [b]Damian Rajczyk[/b]. Trzecie miejsce zajął [b]Paweł Bartkowiak[/b]. Pomiędzy wyścigami odbył się pokaz trialu w wykonaniu Przemka Kaczmarczyka, aktualnego Mistrza Polski oraz jego syna Oskara, który równie dobrze radził sobie zarówno na rowerze jak i motocyklu. Pokaz został nagrodzony wielkimi brawami licznie zgromadzonej publiczności. Podczas pokazu Przemek spełnił jedno ze swoich sportowych marzeń, chciał przeskoczyć motocyklem przez kibica. Jak się okazało wyzwanie nie należało do łatwych ponieważ na torze położył się "miś" prowadzący imprezę Piotr Rochmankowski, który nie należy do najmniejszych miłośników sportów extremalnych. Najważniejsze, że marzenie się spełniło a prowadzący mógł imprezę poprowadzić do końca. Podczas zawodów kibice oraz zawodnicy mogli obejrzeć nowa kolekcję KENNY, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.
Imprezę należy zaliczyć do udanych zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym. Dzięki perfekcyjnie przygotowanemu torze pod kierownictwem Marka Bolewicza i Arkadiusza Tylińskiego kibice mogli obejrzeć zawody na wysokim poziomie bez tumanów unoszącego się kurzu. Organizatorzy również dostali pochwałę oraz poparcie sędziego zawodów do rozgrywania kolejnych imprez na kameralnym torze przy akwenie wodnym w Zaborowie.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do tego aby zawody się odbyły. Dziękujemy również sponsorom oraz mediom, bez których dużo ciężej byłoby o tych pierwszych.

Zobacz galerię

', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');