ATV Polska
A A A

KRAKOWSKA GALA MISTRZÓW SPORTU – NAJWIĘKSI KRAKOWSKIEGO ŚWIATA SPORTU

Biuro ATV POLSKA 13.02.2011
W najbliższy piątek tj. 25 lutego w krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego odbędzie się coroczna Gala Mistrzów Sportu A.D 2010. Najwięksi sportowcy rodem z Małopolski spotkają się, aby z rąk Prezydenta Jacka Majchrowskiego, gospodarza Gali odebrać wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe, jakich dokonali w minionym sezonie. Wśród wyróżnionych znajdzie się po raz kolejny Rafał Sonik, zdobywca Pucharu Świata i Polak, który w Dakarze 2010 zajął najwyższe spośród Polaków miejsce.

25 lutego Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wyróżni najbardziej utytułowanych sportowców reprezentujących barwy krakowskich i małopolskich klubów. Uroczysta Gala Mistrzów Sportu w tym roku odbędzie się w hali sportowej krakowskiego AWF.
Wśród sportowców znalazł się krakowski quadowiec, zdobywca Pucharu Świata w rajdach długodystansowych Rafał Sonik. Nagrodę za swoje osiągnięcia za rok 2010 odbierze już po raz drugi, a tak naprawdę osobiście po raz pierwszy. W ubiegłym roku wyróżnienie w jego imieniu odbierała żona, gdyż Rafał wtedy już rozpoczynał właśnie pierwszą rundę Pucharu Świata w Abu Dhabi.

[i]„Bardzo cieszę się z faktu, że już po raz drugi będę odbierać nagrodę podczas Krakowskiej Gali Mistrzów Sportu A.D.2010. Jest to dla mnie wielka przyjemność i dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do zdobycia tej nagrody. Ten Puchar Świata jest pucharem nie tylko moim, jako sportowca, ale również pucharem wszystkich tych, którzy mi pomagali w jego zdobyciu, czyli całego mojego zespołu.

Tym bardziej jestem zadowolony, że wyróżnienie za Puchar Świata i Dakar 2010 odbiorę w Krakowie, stolicy Małopolski, która może poszczycić się wieloma tytułami mistrzowskimi wybitnych sportowców. Będzie to dla mnie szczególny moment, w szczególnym miejscu i pośród szczególnych osób związanych ze sportem. Dodatkowym uznaniem dla mnie będzie odebranie nagrody z rąk Prezydenta Jacka Majchrowskiego, który znany jest ze swoich sympatii dla sportu, sportowców i promowania Krakowa właśnie przez sport i ludzi z nim związanych. Dumny jestem, że tę nagrodę będę odbierał tuż przed rozpoczynającym się kolejnym sezonem Mistrzostw Świata-Pucharu Świata w cross country. Chciałbym obronić tytuł, aby móc po raz kolejny przynieść chlubę mojemu miastu”[/i] – tuż przed piątkową Galą powiedział Rafał Sonik.

W tym roku Rafał Sonik będzie miał okazje na to, aby podzielić się ze zgromadzonymi gośćmi swoimi dotychczasowymi osiągnięciami i planami na przyszłość. Będzie to również świetna okazja do rozmowy z innymi sportowcami i wymiany doświadczeń, mimo tak wielkiej różnorodności sportowców w Małopolsce i Krakowie. Przecież tak naprawdę cel sportowej rywalizacji jest jeden – dojść, dojechać lub dopłynąć do mety na jak najwyższym miejscu i wygrać
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');