ATV Polska
A A A

Mamy nową dyscyplinę sportu zatwierdzoną w PZM! Rajdy przeprawowe o Randze PUCHARU POLSKI !

Dorota Lechowicz-Gustab 05.04.2013
Quadowcy, po raz pierwszy w historii quadowych rajdów przeprawowych, już w 2013 roku będą mogli startować w rajdach o randze PUCHARU POLSKI!

Z prawdziwą dumą informujemy, iż Przeprawowy Puchar ATV Polska zyskał uznanie Polskiego Związku Motorowego i zgodnie z uchwałą 12/2012 Głównej Komisji Sportu Popularnego i Turystyki PZM otrzymał rangę PUCHARU POLSKI, tym samym stał się nową, zatwierdzoną przez PZM, dyscypliną sportu motorowego oraz zyskał nową nazwę „PRZEPRAWOWY PUCHAR POLSKI ATV/PZM" (Zgodnie z Regulaminem Sportu Motorowego nazwa zawodów typu „ PUCHAR POLSKI, MISTRZOSTWA POLSKI” może być użyta tylko za zgodą PZM).

Jednocześnie Polskie Stowarzyszenie Czterokołowców - ATV Polska zostało uznane przez GKSPiT PZM za jedynego w Polsce organizatora rajdów przeprawowych, upoważnionego do organizacji rajdów przeprawowych dedykowanych pojazdom atv/utv o randze PUCHARU POLSKI.

Nie zmieniają się wymagania wobec zawodników. Do udziału w PRZEPRAWOWYM PUCHARZE POLSKI ATV/PZM nie będą wymagane licencje zawodnicze. Nie zmieni się również charakter rajdów. Naszym celem pozostaje połączenie doskonałej organizacji, prestiżu wynikającego z rangi zawodów oraz zawsze wspaniałej atmosfery.

Terminy planowanych Rund PRZEPRAWOWEGO PUCHARU POLSKI ATV/PZM zostaną już wkrótce oficjalnie ogłoszone na stronie PZM oraz ATV Polska.