ATV Polska
A A A

Maroko - śladami Dakaru

Biuro ATV POLSKA 20.01.2011
Maroko to wspaniały kraj, dziki – lecz w swojej surowości przepiękny. Wyprawa, na którą pokusiło się kilkunastu śmiałków na początku roku jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem dla grupy zorganizowanej w Polsce.
Pierwszym etapem podróży jest wycieczka przez całą Europę (forma transportu wedle uznania) do portu w Almerii, gdzie po długich ośmiu godzinach spędzonych na promie można postawić stopy na marokańskiej ziemi. „Bramy Maroka” odbiegają standardem od tych, do których przywykliśmy w Europie. Kontrast nie trudno zauważyć: brud, bieda i ogólny bałagan jest tutaj wizytówką kraju. Życzliwość ludzi natomiast jest dla wielu zaskoczeniem, dzielą się oni z przejezdnymi czym mogą: chlebem, wodą czy owocami.


Po kilku godzinnej odprawie, legalnie można zacząć zwiedzać Maroko i poznać jego prawdzie oblicze. Track przygotowany dla ekipy quadowców rozpoczyna się offroad’em i już na początku daje nieźle w kość. Po noclegu w niewielkiej mieścinie i jeszcze mniejszym hotelu przychodzi czas na okiełznanie pustyni, pięknej lecz dzikiej i niebezpiecznej. Olbrzymia różnorodność terenów, po których biegnie trasa wyprawy jest przepiękna i niemożliwa do zapomnienia. Przyroda tutaj budzi respekt a czasem wręcz strach. Technicznie trasa możliwa jest do przejechania dla quadowca o średnich umiejętnościach poruszania się w terenie, poprzeczkę natomiast podnosi konieczność ciągłego skupiania uwagi.
Kolejnym przystankiem wyprawy są przepiękne Wydmy Ergu-Chebi. Zanim jednak ekipa zatrzyma quady, aby z zapartym tchem oglądać niesamowite widoki, czeka ją przedzieranie się przez kamieniste bezdroża pustyni, gdzie można nacieszyć oczy widokami oaz z białym piaskiem i palmami. Amatorzy zjazdów, podjazdów i dużej ilości drapek na pewno znajdą coś dla siebie podczas trwającej 10 dni wyprawy, która dla każdego uczestnika zostanie na długo w pamięci. A gwiaździste, bezchmurne marokańskie niebo widziane tam każdej nocy stanie się bezcenną pamiątką, którą każdy uczestnik przywiezie do domu.

Więcej na [l=http://www.atvpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=31&t=35622]Forum ATV Polska[/l].
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');