ATV Polska
A A A

Mistrzowski akcent na Charytatywnej Gali w Opolu

Biuro ATV POLSKA 01.01.2012
Już 7 stycznia 2012 r. odbędzie się VIII charytatywna Opolska Gala Żużla na Lodzie. Wezmą w niej udział utytułowani i znani w środowisku quadowym zawodnicy - Roman Eliasz i Łukasz Eliasz. Obaj reprezentują barwy krakowskiego klubu ATV POLSKA.

Roman Eliasz pochodzi z miejscowości Nowa Gorzelnia pod Częstochową. Jest 45-letnim, utytułowanym kierowcą quada z napędem na dwie osie, wielokrotnym medalistą Pucharu PZM oraz Mistrzostw Polski w rajdach enduro i wyścigach cross-country w klasie 4K, którą w ostatnich latach zdominował. Na swoim koncie posiada liczne tytuły mistrzowskie. Swoją sportową przygodę rozpoczął w 2004 roku i jak mówi ścigać się będzie jeszcze tak długo, na ile starczy mu sił.Na jakichkolwiek zawodach pojawia się, to wzbudza spore emocje, ponieważ prezentuje bardzo widowiskową, dynamiczną i agresywną technikę jazdy. Często mówią o nim, że jest nieugięty, nieustraszony, niedościgniony... oraz, że jeśli się nie rozbije to wygra - coś w tym jest!

Roman, to twardy i odważny zawodnik. Jeździ bardzo szybko, na wzniesieniach wysoko skacze, a zakręty pokonuje na granicy wypadnięcia z toru jazdy. Podczas jednej z rund eliminacyjnych mistrzowskich zawodów enduro rozgrywanych w Opolu miał groźny wypadek, kiedy uderzył głową o kierownicę i złamał szczękę. Pomimo ogromnego bólu kontynuował jazdę i rajd zakończył miejscem na pudle, czym wywołał podziw obserwatorów i swoich rywali.

Roman Eliasz startując w zawodach dosiadał takie czterokołowce jak: Yamaha Grizzly, Bombardier Outlander 800, czy Can-Am Renegade 800 EFI. Roman jest doskonałym mechanikiem - w miejscowości, z której pochodzi, od wielu lat prowadzi renomowaną Okręgową Stację Kontroli Pojazdów. Roman Eliasz, który reprezentuje barwy krakowskiego klubu ATV POLSKA, po raz pierwszy będzie uczestniczyć w Opolskiej Gali Żużla na Lodzie, a jazda jaką zaprezentuje z całą pewnością przypadnie do gustu opolskiej publiczności.

W VII Opolskiej Gali Lodowej oprócz wcześniej opisanego Romana Eliasza zaprezentuje się jeszcze czwórka Częstochowskich quadowców. 7 Stycznia w Torpolu zobaczymy m.in. syna Romana - Łukasza Eliasza, który poszedł w ślady ojca.

Łukasz Eliasz, to młody zawodnik, który ma zaledwie 19 lat a już odnosi sukcesy w tym sporcie. Łukasza możemy podziwiać w zawodach w całej Polsce ale i europie. Popularny "Eliot" pomimo swojego wieku ma już na koncie kilka tytułów Mistrza Polski w zawodach Enduro i Cross Country.

Od roku 2011 Łukasza możemy również oglądać na torach żużlowych gdzie rywalizuje w zawodach Quad Speedway. Jak mówi - te zawody mają coś w sobie, że przyciągają zawodników do siebie. Łukasz pierwsze zawody na Quad Speedwayu objechał w swoim mieście, gdzie nie mógł się pochwalić dobrym wynikiem. Lecz w następnej rundzie w Rawiczu i Lesznie odpowiednio zajął drugie i pierwsze miejsce. Po sezonie stwierdził że to jest dyscyplina, w której będzie jeździł w sezonie 2012', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');