ATV Polska
A A A

Moto - inwazja na Kwidzyn

Biuro ATV POLSKA 06.06.2011
Bartek Ogłaza wygrywa pierwsze w historii zawody Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie SKILLZ UP CUP! Prawie 200-stu zawodników Cross Country, w operacji pustynna burza walczących o punkty Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Prawie 5 tys. kibiców podczas 2 dni imprezy było świadkami z pewnością jednej z najciekawszych i najlepiej zorganizowanych imprez motorowych w kraju.

Rywalizacja w zawodach Cross Country na torze w Kwidzynie mimo doskonale przygotowanej nawadnianej trasy nie była łatwa ze względu na lejący się z nieba żar i tumany kurzu generowane przez pędzących zawodników. Widowiskowa część toru w sekcji motocross dostarczyła kibicom wiele emocji pierwszego dnia w Mistrzostwach najlepiej zaprezentowali się w swoich klasach Mateusz Wojciechowski, Karol Kędzierski, Łukasz Kurowski , Adrian Piłat, Kacper Romaniec.

Drugiego dnia pod nieobecność Mateusza Wojciechowskiego najlepiej zaprezentował się znany z Rajdu Dakar Łukasz Łaskawiec, w klasie Senior 1 ponownie wygrał Karol Kędzierski, w pozostałych klasach w niedzielnych biegach wygrywali Rafał Kiczko, Piotr Szczepaneki Filip Więckowski Szczegółowe wyniki na końcu tej relacji.
Drugiego dnia zmagań odbyła się pierwsza runda Pucharu Polski we Freestyle Motocrossie - SkillzUpCup.Zawodnicy walczyli w dwóch konkursach: Freestyle oraz Best Whip. W obu dyscyplinach bezkonkurencyjny okazał się Bartek Ogłaza. Po piętach jednak deptała mu konkurencja w osobie Artura Puzio. Można powiedzieć, że była to swoista walka pokoleń. 18-letni Puzio rozpoczął swoją przygodę z FMX’em w zeszłym roku i stał się prawdziwym objawieniem tego sportu w Polsce. Artur jest zdeterminowany a do tego diabelnie utalentowany. Górą jednak w Kwidzynie był talent i doświadczenie Bartka Ogłazy. Bardzo dobry występ zaliczył także Piotr Potaczało zajmując trzecie miejsce. Damian Czudak zmagał się z drobnymi problemami technicznymi zajął czwartą pozycję. Natomiast Darek Kłopot podbił serca licznie zgromadzonej publiczności kręcąc Backflipy i mini Backflipy.

Po pierwszej rundzie rozgrywek w klasyfikacji generalnej prowadzi Bartek Ogłaza przed Arturem Puzio i Piotrem Potaczało. Druga runda Pucharu Polski SkillzUpCup już 26 czerwca w Książu Śląskim koło Zielonej Góry. Możemy wam zagwarantować, że tam podobnie jak w Kwidzynie emocji nie zabraknie!

Wyniki zawodów w Kwidzynie:

Puchar Polski FMX SKILLZ UP CUP Kwidzyn wyniki:

1. Bartek Ogłaza
2. Artur Puzio
3. Piotr Potaczało
4. Damian Czudak
5. Darek Kłopot

Mistrzostwa Polski Open Quad

1. Łukasz Łaskawiec
2. Grzegorz Chrzanowski
3. Krzysztof Jarmuż

Puchar Polski 2K

1. Kacper Bartczak
2. Przemysław Dąbek
3. Łukasz Lewy

Puchar Polski Junior 2K

1. Aleksander Głowacki
2. Patryk Gawron
3. Aleksander Jankowski


Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia władz Miasta Kwidzyn oraz sponsorów:

Sponsorami i partnerami imprezy byli:

Sponsor prezentujący SKILLZ UP CUP: MOTO ALLEGRO, OTOMOTO

Sponsorzy napędzający: INTER MOTORS, EKOPAK, ARTLED, GO PRO

Sponsorzy uzupełniający: BANK ZACHODNI WBK, BE&K, HOTEL CENTRUM, KOMPUTRONIK, LESTER, ŻAK, ENERGO REMONT, AUTOCZAR, AMS MAREZA, DRUKARNIA SIEDEM,

Sponsorzy nagród: JANSPORT , EAT MY DIRT

Patronat medialny: EXTREME SPORTS CHANNEL, RMF MAXXX, ŚCIGACZ, X-CROSS, MOTO X, FREESTYLE.PL, TELETOP, PULS KWIDZYNA, ATV POLSKA

Organizatorzy :AGENCJA MARKETINGU SPORTOWEGO – SPORTAINMENT, KWIDZYŃSKI KLUB MOTOROWY, KLUB DAREDEVILFMX, POLSKI ZWIĄZEK MOTOROWY
', 'atvpolska.pl'); ga('send', 'pageview');